Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kora terhes vagyok és szinte...

Kora terhes vagyok és szinte állandóan hányingerem van. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Hányni nem hánytam még, max. csak öklendeztem, de sokszor hányingerem van,napszaktól független. Alig van olyan étel amit meg tudok enni és az sem egészséges. Általában édességet "kívánok" . Gyümölcsöt sem bírok enni, se húst. Mit tehetnék? Szeretnék egészségesen étkezni a babám miatt. Hogy küzdjem le a hányingert? Aki tud légyszi segítsen ! köszönöm :)
2014. jún. 26. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Nekem az elején olyan 5-6 hetesen állandó étel undorom volt. Bármilyen ételre gondoltam rosszul lettem. Bár ezek mellett éhes is voltam. Akkor még én sem hánytam csak később a 10.héttől. Én sem tudtam szinte semmi magamba erőltetni mert vagy émelyegtem vagy attól féltem kihányom:)

Mit takar az hogy nem eszel egészséges kaját?

Én ezért is fogytam 3 kg. De ez normális az első trimeszterben. Tusom sovány vigasz de sokkal sokkal jobb lesz egy idő után:) Még azt is meg fogod enni amire nem is számítasz :D a babád attól még egészségesen fog fejlődni,hogy esetleg most annyira nem kívánod az ételt vagy a gyümölcsöt. Változni fog:) Nekem egyébként a hányinger leküzdésében segített a magnézium pezsgőtabletta. Meghozta az étvágyamat pl. pár szem csokis keksz. Utána könnyebben tudtam undor nélkül enni.

Csak nyugi a stressztől is nehezebben mennek le a falatok!

Jó egészséget és boldog babavárást!

2014. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja és ami még segített az a meleg levesek! Nem biztos, hogy neked is be fog válni, de ha nem javulnának a dolgok egy próbát megér :)

Üdv 15+4 hkm

2014. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Hát igen... mindenknek más válik be. Nekem pl a meleg levestől,a meleg ételtől mégrosszabb volt. Nekem pont,hogy a szénsavmentes fagyasztóban behűtött víz segít,de csak egy kis ideig,meg a banán. Tojás,hús,hagyma,fokhagyma az nekem sem csúszik egyáltalán. De szalonna mániás lettem. Sült szalonna,nyers szalonna,minden féle szalonna jöhet. Ha azt eszem utána több ideig vagyok jól. :) Meg reggel mielőtt kikelek az ágyból eszem egy marék ropit. De igazából teljesen nem múlik el a hányinger semmitől,csak enyhíti. Sok egészséget mindenkinek! ;)
2014. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) Hát igen az a baj, hogy ha eszem is valamit az olyan, hogy mondjuk egy kis csoki, vagy pár falat süti esetleg max egy nutellás zsemle. Szóval attól tartok hogy a baba nem jut elég vitaminhoz. Mondjuk szedek terhesvitamint de azért mégis aggódom. Most mondjuk egy kis pirítóst próbálok enni, reméljük paradicsommal (nem lesz undorom tőle remélem). Jó ötlet a meleg leves kipróbálom :)
2014. jún. 26. 15:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 13. hetig minden nap szornyu hanyingerem volt, ami egesz nap tartott. Mondjuk en inkabb a gyumolcsot kivantam, m a ledus friss gyumolcsok kicsit lenyugtattak a gyomromat, de en is fogytam. Hanyni nem hanytam sosem, de igy is szornyu volt. Mar nem kell sokaig szenvedned, m fokozatosan el fog mulni (12-14. het kornyeken). Probalj meg sok folyadekot inni.
2014. jún. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
37%
Szia,en 13 hetes kismama vagyok,a masodik trimeszterben vagyok.Nekem eleg haamr jelentkezett az emelyges,hanyas,es sajnos meg mindig tart... teljesen normalis hogy igy erzed,nem vagy egyedul :) Nekem valtozo hogy hanyszor hanyok,peldaul tegnap elott utaztunk 10 x hanytam,epe folyadekot is... mellesleg van olyan nap amikor csak 1x hanyok,de van hogy nagyon jol vagyok,es semmi bajom...A lenyeg hogy mindenkepp pihenj sokat,ne mozdulj hirtelen,sza peldaul az agybol NE szallj ki hirtelen, mert aztan hanyas... Probalj vitamint szedni,mondd az orvosodnak hogy irjon valamit,hogy amig nem tudsz edni legyen vitamin,energiad,mert ugye verszegenyseg, es egyebek nem hainyoznak... En most csak lassan es kicsiket tudok enni... Paradicsom,keksz,szendvics pici falatokban... Arra ugyelj hogy sok folyadek legye a szervezetedben,es ehgyomorra ne egyel savasat.. Nekem attol olyan fajdalmam van,es utanna hanyinger... A hustol irtozom ... meg a latvanya is felkavar..De remelem jobb lesz... A szagundor a legrosszabb,sajnos mindenkinel valtozo a tunetsor van,es nagyon valtozik az is hogy mikor mullik el... Kitartast,es gondolj arra hogy a picibaba ott van,es nem vagy beteg,csak ez egy ilyen allapot ;) Szep napot!
2014. jún. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek kedvesek vagytok :) És mindenkinek kitartást és boldog babavárást!

Egyfolytában arra gondolok, hogy más is így van ezzel nem stresszelek ezen csak rossz, és a babát féltem leginkább. Ma megéreztem h alattunk kávét főznek nyitott ablaknál és futottam a wc-re öklendeztem majd egyből bevágtam az ablakot :D Szedek gravidát már egy jó ideje, remélem az is segít h ne legyek vérszegény stb.. Sok folyadékot iszom, erre próbálok odafigyelni.

Akik kávéztak, de most már nem bírják meginni, mivel "váltottátok ki"? Sajnos elég alacsony vérnyomásom és szinte érzem hogy kellene az a kávé, de természetesen nem bírom meginni és jobb is talán.

2014. jún. 26. 15:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha faradekony vagy, akkor vasat kene szedned. a terhesseg alatt amugy is gyakori a verszegenyseg. En is kaves voltam terhesseg elott, m ebren tartott es az izet is szerettem. Az elso trimeszterben aztan a kavera ra se birtam nezni, de a verszegenyseg miatt felirt vas nagyon jot tett, m teljesen felelnkit :) Kerdezd meg az orvost, h indokolt lenne-e vasat szedned, bar szerintem kis mennyisegben nem art es az hasznal :)
2014. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elmesèlem èn is a törtènetem..en is mint itt mindenki szörnyen voltam..:(5 hèttől 12.hetig allandó rosszul let az elejen ures kiflit ettem kiflivel.egy ideig jo volt mgundorodtam utana jott a banan imadtam meg most is volt olyan nap ,h az egesz napi kajam kt banan volt..allando sav,nyàlam folyt a savtól es undorito íze volt ezert nem ettem soha csak hanytam es fogytam a 8hetig 2kg..elkezdtem szedni terhes vitaminokat kihanytam az osszeset elkezdetm utana kerdezni persze mindinki azt mondta csak gravidat ne attól aztan mindenki hanyik..en mindtől:Dutalatm sokszor sírtam!most 16 hetes vagyok a picimmel minden rendben nagyobb mint az atlag,mar tudok enni zoldseg gyumolcs a vitaminokkal kuzdok de legalabb mar viszek be vitamint.ne aggodj nekem megmondta. Vedono es az orvosom,h az elso honapokban majdnem mindenki szendved es sokan fogynak a babak pedig rendben nonek azt a picit amit eszel hidd el o azt is elveszi ha meg vitamint is szedsz baj nem lehet:))
2014. jún. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!