Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen rengeteg energia ital?!

Terhesen rengeteg energia ital?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Unokanőveremrôl kiderült, hogy 6 hetes terhes. Napi több doboz energia italt megoszik. Azt mondja, csak az íze miatt. Egyszerűen nem tudom neki elmagyarázni, hogy nem túl jó dolog ez a rengeteg cukor és egyéb összetevője miatt. Ugye nem csak én gondolom úgy, hogy ez meglehetősen ártalmas lehet a magzatnak?

2014. jún. 27. 12:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is így gondolom.Még magáranézve is veszélyes nem hogy egy magzatra!!Tegye le minnél előbb!33hkm
2014. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen meg most kell abbahagyni en is imadom elotte sokat ittam miota terhes vagyok en se ittam egyszer se mert nagyon magas a koffeintartalma es terhesen sokkal tovabb porget a koffein..es a babara is veszelyes!
2014. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kene...en is imadtam.4hos a fiam de meg szoptatas alatt sem iszom....terhesen veletlen egyszer fekete teat ittam vagy 4bogrevel..na a babam ejjel 3ig bulizott odabent.....olyan lelkiismeretfurdalasom volt...h h lehettem ekkora barom h n vettem eszre.amugy a cukor sem jo meg a koffein sem.a szensavtol n eg a gyomra???kerdezzen ra a dokijanal neki csakhisz majd.
2014. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
Az energiaitalból kivonták a taurint,tehát ihatja a kismama!Persze,csak mértékkel,megvan az a napi koffein mennyiség,ami még nem árt a babának,vagyis energiaitalból napi másfelet megihat,de többet ne!Én is imádtam,nem ittam,míg terhes voltam,aztám utánna néztem,hogy lehet,tehát,az utolsó 3 hónapban pár naponta megittam 1-et.Egészséges,11 hónapos kislányom van.Szóval lehet,de csak mértékkel,és,ha energiaitalt iszik,akkor kávét,meg semmi koffeinosat ne igyon mellé!!
2014. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
Felnőtt, egészséges embernek is káros, nem hogy egy várandós kismamának! Az a csoda, hogy még nincs betiltva.
2014. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%
Jajj,mert a kávé nem káros???Egy espresso-ban 3x-4x annyi koffein van,mint az energiaitalban!!!!Az energiaital olyan,mint a kóla,csak egy kicsit több koffeinnel! 4.vagyok.
2014. jún. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! A sok cukor meg szinezékek, mesterséges anyagok miatt még mindig nem pártolom, hiába nincs már benne taurin. De ha csak napi 1 dobozzal inna, már boldog lennék. És ott a cigi is :/ teljesen kiborít!
2014. jún. 27. 13:12
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
A kávé csak magas vérnyomásosoknak lehet káros.Nekem kifejezetten innom kellett a 80-as vérnyomásomra.Egy natúr igazi kávé tejjel teljesen természetes,míg egy energia ital tiszta műanyag.Örülök,hogy emellett egészséges lett a gyereked,de ez a jó szerencséden múlott.Aki terhes ne igyon ilyet (amúgy se,esetleg néha)
2014. jún. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
#6 Nem tudom honnan veszed, de ott van az összetevöi között a taurin (bomba). Én is ittam terhesség elött mert sokat éjszakáztam. De leszoktam róla ugynugy mint a cigiről. Egyébként kávébol sem szabad sokat inni... Pedig messze ninc s benne annyi koffein.... Örülj neki hogy egészséges a babád, és ne legyél rá büszke hogy energia itallal tömted amig a pocakodban volt
2014. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem kellene! Rengetek koffein és egyéb más anyag ,összetevő van benne ami amúgy sem egészséges ,nemhogy terhesen. Ha annyira kívánja,szereti az ízét akkor néha néha napi 1-2korty még talán nem gond,de több dobozzal nem kellene. Ha a koffein miatt issza akkor inkább igyon kávét,tejeskávét,kapucsínót.De ezt így nagyon nem kellene szerintem. Terhesen a napi 1 kávé simán mehet,inkább mint az energiaital.
2014. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!