Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen rengeteg energia ital?!

Terhesen rengeteg energia ital?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Unokanőveremrôl kiderült, hogy 6 hetes terhes. Napi több doboz energia italt megoszik. Azt mondja, csak az íze miatt. Egyszerűen nem tudom neki elmagyarázni, hogy nem túl jó dolog ez a rengeteg cukor és egyéb összetevője miatt. Ugye nem csak én gondolom úgy, hogy ez meglehetősen ártalmas lehet a magzatnak?

2014. jún. 27. 12:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%

Miért tömtem???Nektek pár naponta 1 energiaital az tömés???Más terhesen meg megiszik napi 3-4 kévét,és ráfogja a vérnyomására...

Amúgy mesterséges anyagok,meg színezékek az üdítőkben,gyümölcslevekben is vannak!Sőt,a csapvíz is tele van mindenféle "tisztító" anyaggal,meg az utcára is ennyi erővel káros kimenni a sok kipufogógáz miatt..

Itt egy link,nézzétek meg,ebben benne van,hogy napi 1 csésze kávé,vagy egy KOFFEINES ÜDÍTŐITAL belefér!!!!!!!

[link]

2014. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
17%
Előző vagyok,1 doboz energiaitalban 70 mg a koffein,míg egy csésze kávéban 150-200!!!Akkor meg ne beszéljetek már hülyeségeket,hogy mert az energiaitalban több koffein van...
2014. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Valóban vontak taurint, de sok van, amiben attól még ugyanúgy megtalálható, plusz a legtöbben emelt koffein, ami a dobozokon fel is van tüntetve.

Az energiaital még mindig több koffeint tartalmaz, mint egy kávé.

2014. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
14%
Hát,basszus,olyat kell inni,amiben nincsen taurin,meg magas koffein...LOL! Én pl.csak a sima coop-osat,a hell-t,meg a burn-t ittam.Ezeknek is van olyan fajtájuk,amikre fel van tűntetve az emelt koffein,azt nem kell megvenni,azt kész...Amúgy meg nem tudom,hogy a 70 mg mióta több,mint a 200...???
2014. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
Szóval egy kávéban 70-140 mg koffein van. Valószínűleg a 140 mg-os a brutális fekete kávé.Egy energia italban 30-40 mg/100 ml.Ezek átlagban 250 ml-esek tehát egy üvegben kb 100 mg van. Ugyhogy akárhogy is nézzük koffein tartalomban nincs sok külömbség. DE én személy szerint a taurin miatt nem ittam meg a sok egészségtelen hozzávaló miatt. És mielőtt megint belekötsz abba amit írok kólát sem ittam és cukros trutyikat sem. Ha ezekről sem vagy képes lemondani akkor... A lényeg hogy a ki dohányzik terhesen az is megmagyarázza hogy az miért jó. Meg van erről is a véleményem. Igenis meg kell próbálni mimnél kevesebb káros anyagot magadhoz venni, ésszerű határokon belül. És szerintem elég vicces az energia ital káros hatásait összehasonlítani a csapvízivel.
2014. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%

Pont ma reggel láttam ilyet..

Jöttem ki a boltból,vele szemben van a pékség.

Kijött a pékségből egy kismama hatalmas pocakkal,egyik kezében egy kakaóscsiga és egy szál cigi,a másik kezében egy üveg kék bomba volt!

Csak gratulálni tudok!

Az egyik ismerősöm szoptatás alatt energiázott,amitől úgy besárgult az egy éves lánya,hogy kórházba kerültek!!


Szerintem sürgősen szokjon le róla,mert tele vam koffeinnel,ami nem tesz jót az anyuka vérnyomásának és a banának sem!!! Amúgy sem egészséges dolog!!

2014. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%

15-ös vagyok!

Felhívnám mindenkinek a figyelmét arra,hogy a kérdésben nem egy,hanem több doboz energiaitaról volt szó,ami igen káros a magzatra nézve!!

2014. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

tiszta mű cucc az egész energia ital (meg a kóla és társai)

NE IGYA!!!! Igenis árt a magzatnak!

Ásványvíz, rostos (cukormentes) üdítő, gyümölcs tea!

2014. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
26%

1 energiaitaltól nem lesz annak a babának semmi baja,ahogy 1 kávétól sem...Ismétlem,1,azaz 1 energiaitaltól!!!!!!

De többet ne igyon!

2014. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Terhesen napi egy kavenak megfelelő koffeint szabad bevinni. Ha energiaitalt iszik, akkor vegyen olyat, aminek alacsonyabb a koffein tartalma es Lehetőleg színező anyag mentes legyen. Sok a legenda az energiaitalrol, aminek jo resze teljesen alaptalan. Napi egy két részletben biztos, hogy nem art. Mesterséges anyag van a többi üdítőben, a felvágottvan, a kenyérben stb. Napi tobb dobozt viszont nem szabad inni, mert felpirfeti a magzatot, megterheli a szivet.
2014. jún. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!