Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák ti hogy keszültök a...

Kismamák ti hogy keszültök a kórházi bent tartozkodás és a hazajövetel utáni napokra? Mármint ami az étkezést illeti?

Figyelt kérdés
A férjem mindenbe segit de főzni nem tud...sajnos nem számithatok ilyen formaban senkire...vásároltunk tésztáka,t konzerv készételeket, üveges szószokat, mákot diót lekvárokat (tésztához) májkrémeket leveseket....azt hiszem főzök egy nagy adag töltött v székely kaposztàt amiből lefagyasztok....szerintetek???ti hogy oldjatok meg?
2014. jún. 28. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de te a szoptatás miatt nem igazán ehetsz mákot, diót, székely vagy töltött káposztát meg pláne nem, mert a picinek nagyon fog fájni a pocija. Bár nem mindenki figyel oda ezekre, de az én kisfiam extrán hasfájós volt, így kerültem a sok puffasztó és nehéz ételt. Húslevesből pl. főzhetsz le előre, az nagyon jó lesz szülés utánra. És ha rendelnél egy ideig ebédet? A menük nem drágák.
2014. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nekem hordták a szülők, de én mindent ettem, és a babának sem volt semmi baja tőle (terhesség alatt is ugyanúgy étkeztem). Szóval ez inkább szerintem személy függő is. De pl a töltött káposztánál is meg lehet oldani, hogy akkor a husi részét eszed, ha a káposzta nem jó.

De amit az előttem szóló is írt, nyugodtan rendelhetsz ebédet. Nálunk a másodiknál ez is lesz, mert a kicsi ovis lesz és így onnan hozzunk + kaját, így változatos lesz.

2014. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ebédrendeléssel oldottuk meg néhány hónapig
2014. jún. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm...nem szeretnek hordani (nem igazan bizom a menzaba) de ha nem lesz mad megoldas....igen csak a husit ennem a kaposztat nem!
2014. jún. 28. 11:25
 5/21 anonim ***** válasza:
38%

én ugyanugy csináltam mindent, mint elötte.

igy ez nem volt probléma. másnap kimostam a ruháimat, kivasaltam, közben föztem.. takaritottam stb. stb. ráadásul volt egy határidös munkám még azt is meg kellett csinálnom az elsö 2 hétben. szerintem simán belefér, hogy megfözz.

2014. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor ennyi kis tartalek eleg lesz.Párom bevasarol azzal nincs gond ha megirom a listat:-)
2014. jún. 28. 12:31
 7/21 anonim ***** válasza:
Olyan alapanyagokat vegyél amiből gyorsan összetudsz dobni valami ételt. Én imádom a tésztaételeket, mert változatosan lehet főzni belőle (húsos, zöldséges feltétek, millió variációban) és hamar megvannak.
2014. jún. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Hát az 5-ös válaszolót irigylem! Vagy nagyon bírod az éjszakázást, vagy extra jó babád van. Nekem 3 gyerekem van, de az első hat hétben (igaz császáros voltam) mindháromnál hulla voltam. Eltudtam volna aludni ülve, állva bárhol. Mondjuk sosem bírtam az éjszakázást. Az én gyerekeim hasfájósak voltak, főleg a legnagyobb, 3 hónapig nem volt se éjjelünk se nappalunk, aztán meg úgy megszokta, hogy állandóan le se föl járkáltunk vele, hogy csak kézben maradt meg, amíg el nem indult. Főzzél előre amennyit tudsz, és ne vesd el az ebédhordás lehetőségét sem. Majd látod, hogy hogy alakul, mennyi idő kell, hogy összeszokjatok.
2014. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
8-as, az elsö 4 hét volt izgalmas..mert napi 8-szor még a tejet is fejtem neki..amit kihányt, a hasa fájt, állandoan erölködött, ekcémája és köldöksérve is lett. :-( ezek ellenére ö nagyon jo kisfiu volt, 10-kor kapott enni és reggel 5-kor kért megint, majd fél 10-ig aludt. nem volt semmi segitségem, mikor éreztem, hogy egy idegbeteg zombi kezdek lenni, össze kellett szednem magam. de ez a kibukásos rész csak a 6. hét körül jelentkezett, hál istennek 2-3 napig tartott.
2014. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
10 hónapos a kislányom, hidd el, erre nem lehet felkészülni. Előre tudsz persze fagyasztani, de jobban járnál ha kapnátok az első két hónapban, valaki főzne rád, mert nagyon kemény az eleje. Aztán még keményebb, kisebb gyerek kicsi gond, nagyobb gyerek már nagyobb... :-)
2014. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!