Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák ti hogy keszültök a...

Kismamák ti hogy keszültök a kórházi bent tartozkodás és a hazajövetel utáni napokra? Mármint ami az étkezést illeti?

Figyelt kérdés
A férjem mindenbe segit de főzni nem tud...sajnos nem számithatok ilyen formaban senkire...vásároltunk tésztáka,t konzerv készételeket, üveges szószokat, mákot diót lekvárokat (tésztához) májkrémeket leveseket....azt hiszem főzök egy nagy adag töltött v székely kaposztàt amiből lefagyasztok....szerintetek???ti hogy oldjatok meg?
2014. jún. 28. 10:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kedves s5-ös, és volt tejed?
2014. jún. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
5-ös, 9-es vagyok,- volt tejem, de mindig kihányta szerencsétlen gyerek (hypoallergén, sürü tápszerre kellett átállnunk, az már nem jön ki belöle), ahogy irtam is, hányt, hasfájos volt, ekcémája és köldöksérve is lett. fejtem neki a tejet napi 8-szor (mivel szopizni nem tudott, pedig szoptatási tanácsadotol szoptatási tanácsadoig jártunk, igy fejés lett a vége). jelenleg 5 liter tej van a fagyasztoban, hátha késöbb még fel tudom használni.
2014. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én ha kicsit jobban megeröltettem magam az elején, kevesebb volt a tejem, így sokat pihentem és keveset stresszeltem.
2014. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%

Na most le leszek pontozva (nembaj hajrá), de nem neked megy ez a válasz kedves kérdező csak meglepődtem egykét válaszon...

Nagyanyám 5 gyereket nevelt egyedül amikor az oroszok a férjét elvitték munkatáborba és akkoriban még nem volt kajakihordás, korán kellett kelni hogy ellássa az állatokat, majd a gyerekeket, mellette csinálni a kertet meg főzni is valamit... és kibírta és életében nem panaszkodott. Manapság meg már mindenért panaszkodnak a nők és mondják hogy nem bírják és nagyon kemény és örülj ha kibírod pedig a nagy többségnek más dolga sincs csak pár óránként etetni a gyereket. Tisztelet a kivételnek, tudom hogy nem mindenki ilyen de saját tapasztalat is hogy húgom is alig várja hogy lepasszolja nekem a két éves gyerekét mert ő már ezt nem bírja, közben meg se dolgoznia nem kell, se főzni, se semmit csinálni... nem értem. Azt hiszem régen talpraesettebbek és keményebbek voltak a nők.

2014. jún. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Az eslő pár hétben általában csak esznek alszanak, így lesz időd bőven pihenni, könnyű kajákat összedobni. AMit én szoktam és hamar kész, egyszerű: csirkemellet vékony szeletekre vágsz, beteszed a sütőbe és 30 perc alatt kb megsül. Öntesz egy tálba borsókonzervet, kukoricakonzervet, míg a hús fő felteszel kis krumlit répát, ezt is szeletelve bedobod a tálba, rá tejföl vagy majonéz (ezt nem tudom, ehetik-e szoptatós anyukák), és kész a sali :)

Sok olyan étel van, ami 3 perc odafigyelést igényel, és elkészíti magát :)


De ha még van 1-2 hét a szülésig, alapdolgokra meg is taníthatod, tésztafőzés, rízs főzés, ezekre csak ráönti a készen kapható uncle bens-es (vagy hogy kell írni) mártásokat és kész :)

2014. jún. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Azért régen a falvakban összefogtak az asszonyok, családok, ha valakinek nem volt teje akkor a másik "gyeses" anyuka szoptatta, (tejtestvér), és ne felejtsük el a komatálat, amikor az első hetekben , hónapokban vitték a családnak az ennivalót. Több generáció lakott együtt, szóval főzhetett, babázhatott még a nagymama is, sőt élt még a dédnagymama is mert 20 lvesen szültek a nők, vagy még korábban. Az elsőt. Aztán a nagyobb gyerekek is nevelték a kisebbeket. Manapság mindenki szeretne külön lakni, minden háztartás csak magára takarít és főz, mellé még gyereket is nevel, szóval más világot élünk. Nagy családok voltak régen, és összetartó szomszédok, utcák, falvak.
2014. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
14: neked van gyereked? Illetve biztosan tudod, hogy akkoriban hogy éltek, ki mindenki segített be? Szerintem nagyon nem...
2014. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igyekszünk persze mindent megoldani. A férjem tésztaételeket, szószokat nyilván el tud készíteni ezért is írtam hogy ezeket vesszük meg, ebből Ő is össze tud "ütni" valamit, főleg ameddig mi kórházban vagyunk...
2014. jún. 30. 13:31
 19/21 anonim ***** válasza:

Most komolyan 3 heti hidegélelemmel kèszül itt mindenki?

Ugyanugy meglehet csinálni mindent. Nemèrtem...

2014. júl. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19-es, végre egy ember, aki észnél van :-D osztom a véleményed!
2014. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!