Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek indították a szülését...

Akinek indították a szülését (túlhordás miatt), hogyan alakult a vajúdás/szülés? Simán, vagy császárral szült? Hogyan indították a szülést?

Figyelt kérdés
2014. jún. 30. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 1 hónapot voltam kórházban szülés előtt és kivétel nélkül minden kismama császáros lett, akik túlhordták.Mindig normál szüléssel indult és leginkább a magzat belekakilt a magzatvízve vagy leesett a szívhang.
2014. jún. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én 1 héttel hordtam túl, indították, és természetesnek indult, tolófájásokig jutottunk. Nem illeszkedett be a szülőcsatornába, így végül császár lett.
2014. jún. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mindkét babát tulhordtam, befektettek, megindult a szülés. 10 órát/8 órát vajudtam. első megszületett természetesen mâsodikat császárral szültem
2014. jún. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindkettővel terminus túllépés, a nagyobbat oxitocinnal indították, majd burokrepesztés, az elején nehézkesen ment, de megszületett simán. A kisebb magától elindult, ő is simán született. Vele gondoltunk az orvossal a bábakoktélra, de nem lett rá szükség.
2014. jún. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

42. hétben jártam, szülésre utaló jel 0.

A hét vége előtt be kellett mennem a kórházba, nem volt jóslófájás, nem volt méhösszehúzódás, semmi.


Óriási szerencsém volt, hogy bent voltam a kórházban, mert hajnalban iszonyatos fejfájás mellett 220 felé emelkedett a vérnyomásom, úgy éreztem, hogy nem kapok levegőt, nem láttam semmit- gyorsan műtőbe kerültem és császárral szültem.

Terhességi toxémia minden előjel nélkül- mindketten egészségesek maradtunk- bár ez inkább nekem volt veszélyes, lehetett volna belőle agyvérzés is.


Nem kellett indítani semmit, nem volt már rá elég idő- gyors gerincérzéstelenítés és azonnali császár- nem így terveztük, mire a férjem beért, már megvolt a baba.

2014. jún. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bábakoktéllal indította a szülésznő, természetes szülés lett
2014. jún. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

41+1-en burokrepesztéssel és oxytocin injekcióval indítottak, annyira voltam csak nyitva, hogy burkot tudott nagy nehezen repeszteni a doki. Délben indították, baromi nehezen tágultam, sokszor tágított kézzel a szülésznő, rohadtul fájt, de este 7-re megszületett a babám természetes úton.

Utólag megtudtam, hogy a dokim császározni akart, de a szülésznő nem engedte, mondván, hogy meglesz természetes úton, nagyon hálás vagyok neki ezért!

2014. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41hétre indították burokrepesztéssel de mivel nem tágultam az oxidhatására sem így császár lett a vége
2014. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41. hét végén indítottak, bő 1 ujjnyira voltam nyitva. Burkot repesztettek, majd bizonyos idő elteltével kaptam oxit is. 7 órát vajúdtam, mire jöttek a tolófájások. A baba nem mozdult, kiderült, hogy forgási probléma miatt nem fér át a szülőcsatornán, így végül megcsászároztak.
2014. jún. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!