Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes epidurális érzéstelení...

ReniAdam kérdése:

Érdemes epidurális érzéstelenítést kérni?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy többet árt, mint használ, mert a mellékhatásai rosszabbak, mint a terhességi fájdalmak. Másoknak sokat segített. Mi az igazság? Vélemények?

2014. jún. 26. 19:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Én most a héten beszéltem erről a szülésznőmmel és azt mondta nem sok értelme van mert azért jócskán van kockázata.van aki nem tágul rendesen le fen áll a veszélye hogy a kismama a nyomás idejében sem érze semmit így a dokinak kellett kinyomnia a babát.Írtora félek a fájdalomtól de meggyőzött én tuti nem kérek.
2014. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Eszemben nem volt és most sincs kérni. Akármilyen alacsony a fájdalomküszöb kibírható.
2014. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Én kértem, és nem bántam meg! Az EDA titka csak annyi, hogy megfelelő időben szabad beadni és akkor nincsenek olyan problémák, mint amiket az első válaszoló leírt. Nekem nagyon sokat segített, és az egyáltalán nem igaz, hogy a hatása alatt nem érzed a fájásokat, mert érzed, csak sokkal tompábbak, nem fáj, inkább csak egy picit kellemetlen...
2014. jún. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát én amondó vagyok, hogy fölösleges előre eldönteni hogy kérem/nem kérem. Majd amikor szülsz és jönnek a fájások, úgyis akkor fogod érezni, hogy bírod-e, vagy sem. Én mondjuk kértem, de már nem kaptam. Persze túléltem, mert nem volt más választásom, de...
2014. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1. szülésnél nem kértem, a következő kettőnél kértem. Úgy éreztem, szinte sokkol a fájdalom. Nem bírtam volna eda nélkül. Nem bántam meg. Ha lesz meg egy babám, őt is edaval szülom ez tuti. 1. szülés 24 óra , a 2. 8 és a 3. 3 óra volt. Mindhárom hüvelyi szülés volt. És éreztem a fájásokat, csak nem fájt.
2014. jún. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
9%
Köszi a lepontozás!!! Nem értem mindenkinek más és más elkéne fogadni nem pedig lepontozni de ha ez téged boldoggá tesz ám legyen.. véleményem nekem ia meg van ....
2014. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%
Amúgy meg a kockázatokra is kiváncsi volt a kérdező és nekem ezt mesélte az év szülésznőjek választott hozzáértő sokat tapasztalt ember. A dokim is et mondta maszek elismert orvos. Na de mindenki döntse el mit akar.
2014. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én mindkét szülésemnél kértem,nem bántam meg,bár én is úgy indultam neki, hogy nem fogok kérni, de amikor már a falat kapartam a fájdalomtól, akkor feladtam az elveimet. :)
2014. jún. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nem kértem, de mivel nem tágultam az elviselhetetlen fájások ellenére sem semmit, és nem tudták megrepeszteni a burkot sem igy kaptam. Soha többet nem szülök nélküle.... Alig éreztem a fájásokat még pihenni is tudtam a titkolási szak előtt. Megszúrtak és rá 2 órára 4 ujjnyira kitágultam és fél óra múlva megszületett a kislányom :D Ja és ötödjére tudtak csak megszúrni és a hátam is fájt utána de sokkal elviselhetőbb volt tőle a szülés. Ja és ha erre sem tágultam volna akkor császár. Na azt nagyon nem akartam.... Szerintem ne kérd azonnal, lehet hogy te pikk pakk kitágulsz :D De azért legyen ott mint alternatíva.
2014. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Valakinek szüksége van rá, valakinek nincs, szerintem is felesleges előre dönteni erről. Annyit kell tudni az edáról, gerinc csatornába bevezetnek egy katétert, ezen keresztül adagolják a fájdalomcsillapítót. A szúrás nem fáj, ha végig a megfelelő pozícióban vagy. Kb. 15-20 perc mire hat, fokozatosan fejti ki a hatását, majd szép fokozatosan visszatérnek a fájások, ha múlik a hatás. Magát a kitolási szakaszt meghosszabbíthatja, de azt ettől függetlenül érezni fogod. A tested nem hülye, ha nyomni kell, akkor nyomni kell. Illetve az orvos sem adja be akármikor, csak ha eljött az ideje. A lehetséges!!! mellékhatások pedig szédülés, viszketés, hányinger, esetleg hányás. Nem tudom, hogy ki mondta neked, hogy a mellékhatások rosszabbak, mint a fájások, de... hadd ne minősítsem. Ha kétségeid vannak, inkább kérdezd a nőgyógyászod, mint hogy ilyen tévhitekben légy...
2014. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!