Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudom mit tegyek. Megtarts...

Nem tudom mit tegyek. Megtartsam vagy elvetessem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és teherbe estem.Most 8 hetes. Ebben a hónapban érettségiztem, tehát ha megszülném a babát csak a minimális juttatásokat kapnám meg. A barátom mellettem van, dolgozik, viszont nem keres annyit, hogy egyből elköltözzünk egy albérletbe a babával ( ugyanis most a szüleimnél élünk )

Számolgattunk..és még úgy ahogy ki tudnánk fizetni a számlákat, a baba cuccokat de ételre nem lenne. Szüleim pedig azt hangoztatják, hogy ők nem mondják nekem/nekünk, hogy vetessük el, mert ez a mi dolgunk. De rátesznek 1-2 lapáttal, hogy mi ebbe bele fogunk pusztulni, rámehet az egész kapcsolatunk a barátommal és, hogy ha megtartjuk akkor kereshetünk albérletet(Tehát ők nem szólnak bele, de ha megtartom akkor mehetünk is el..azért ez nagyon rosszul esett). Viszont a barátom családja, a barátaim annyira jól fogadták a hírt és ők támogatnak. Nem anyagilag..de támogatnak. Félek az abortusztól is. Vegyes érzelmeim vannak ezzel az egésszel kapcsolatban. Félek.



2014. jún. 30. 10:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%

Nézd, tökéletesen érthető a szüleid álláspontja: miért kellene nekik pluszban meg ket embert eltartani?

Dontened neked kell, nem másra támaszkodni,

2014. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem inkább hajlasz a megtartás felé mint az abortusz felé.Dönteni nem lehet helyetted,de én megtartanám.Az abortuszt végző nők 45%-a meddő lesz.s ez csak az egyik ami miatt a kicsi baba mellett voksolok...
2014. jún. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Honnan vetted ezt az adatot, masodik? Érdekelne,
2014. jún. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
17%
A barátnőmnek mondta a genetikus amikor abortuszra készült.Végül le is mondta.Tehát hiába pontoztok le,meg hiába nem tetszik,attól még ez a szomorú valóság.
2014. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%

Barátod szüleihez nem tudtok költözni? Szerintem szülői támogató háttérrel mehetne a dolog. Sajnállak nagyon, mert nem könnyű helyzet, de jól gondold meg, mert egy abortusz nagyon súlyos lelki bélyeget nyomhat rád. Lassan döntened kell, illetve gyorsan, mert mire elintézel minden papírt múlik az idő. jelenleg 8 hetes vagy, szerintem egy 12 hetes magzatot elvetetni az nagyon durva. 12 hetesen már mini emberke, ki van fejlődve minden végtagja, rendesen látni, ahogy ficánkol. Szóval ne hezitálj sokat, mert, ha úgy döntesz, hogy AB, akkor védőnőhöz kell menned, csagy családsegítőbe, ahol kikérdez, mi az ok. Aztán hazaküld, hogy gondolkodj, aztán visszarendel, hogy döntöttél. Ez mind mind idő. Plusz mire műtétre időpontot kapsz...

Én mindenképpen a megtartáson gondolkodnék, főleg, hogy már 8 hetes vagy. Én emlékszem, 8 hetesen is már mozgott a babám, lehetett látni az UH-n és erős szívverése volt. Meg is könnyeztem.

2014. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%
Dönteni neked/nektek kell! Viszont gondolj arra, hogy ha elveteted, lehet többé nem lehet gyereked. A leveled alapján, te szíved szerint megtartanád, ez a normális. Biztos, hogy nagyon megbánnád az abortuszt. Ha a barátodnak biztos állása van, akkor nem lehet gond. És biztos, ha már meg lesz a pici, a nagyszülők is másképp fognak hozzáállni.
2014. jún. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
31%
Na hát ezért kellett volna védekezni. Akkor most nem lennél bajban.
2014. jún. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván abortusz ellenes volt a genetikus, ugyanis ma mar minimális az eselye egy abortusz utani meddőségnek.


"A terhesség megszakításának fontolgatása közben az egyik legkínzóbb kérdés talán az, hogy csökken-e a teherbeesés esélye a műtét után, illetve, ha megtörténik a beavatkozás, az veszélyezteti-e a műtött személy és későbbiekben születendő gyermeke egészségét.

- A korszerű technikának köszönhetően a műtétnek ma már nincs kihatása a későbbi terhességekre, szövődmények nagyon ritkán fordulnak elő - válaszolta kérdésünkre Dr. Boros Edina, állandó nőgyógyász szakértőnk, aki azért hozzátette: ha egy személynél több abortusz történik, akkor nő a meddőség kialakulásának kockázata."

2014. jún. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
56%
Egyáltalán minek költözött oda a barátod? A szüleid hogy engedhették ezt meg? Én nem tartom valószínűnek, hogy valóban kiraknának a babával, ha már egy úgymond idegen férfiember is ott lakik. És egyébként, ha anyagi támogatást nem kapsz egyik oldalról sem, akkor hagyod éhezni a gyerekedet? Gondolom, a kaját se fogja nektek senki fizetni - már, ha valóban olyan szigorúak a szülők, és nem csak azért mondják, hogy elvetesd. Nem tudom, valahogy nem normális ez az egész. Egyébként is, hogy történhetett? Most nagyon komolyan beszélsz, de ha eddig is ilyen felelősségteljesen gondolkodtatok, akkor hogy jött össze az a gyerek?
2014. jún. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%
Miért kell lepontozni azt,aki nem az abortuszt ajánlja? Attól még,hogy most így kusza az egész helyzet,lehettek nagyon jó szülők,egyáltalán nem törvényszerű,hogy tönkremenne a kapcsolatod a pároddal. A szüleid persze,hogy féltenek,de ha megtartjátok a babát,biztosan nem lesznek ellenségesek. Vagy költözzetek a párod szüleihez,ha ők jobban örülnek,biztos segítenek másban is amikor tudnak.
2014. jún. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!