Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 évesen szerintetek menjek...

21 évesen szerintetek menjek el down-kór szűrésre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ebben a kórban is megvan az esélye, hogy down-kóros legyen a babám, de a vidéki kórházba, ahova járok nem végeznek ilyen vizsgálatot. A védőnő tájékoztatott, hogy hova mehetek ilyen szűrésekre, de azt mondta ezeknek a vizsgálatoknak az ára 30 000 körül van. Most, hogy majd jön a baba, igazán meg kell néznünk, hova megy a pénz, nyilván egy ilyen vizsgálat nem olyan mintha kidobnánk a pénzt az ablakon, de azért értitek, nem vagyunk gazdagok. Szóval szerintetek így is el kellene mennem vagy inkább bízzak abban, hogy egészséges?
2014. júl. 1. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés és ezt neked kell tudnod.

Az hogy a védőnő vagy bárki mit tanácsol az egy dolog, ha mégis beteg a baba nem ők nevelik fel.

Igen sajnos ilyen árak vannak..... :( de ha beteg és szülés után derül ki, akkor sokkal komolyabb anyagi gond lesz.

Ismerek olyat akinél szülés után derült ki hogy down szindrómás a babája.

Én voltam kombinált teszten, ez egy nagyon részletes uh-ból állt és egy vérvételből. Bár ez sem 100%-os, de a semminél jobb volt és meggyőzőtt ahogy a doki vizsgált és mindent rendben talált az uh-on.

Amikor terhes voltam én is utánaolvastam mindnnek és ott volt, hogy azért mert fiatal valaki nem jelenti hogy kisebb a kockázat, csak már többen szülnek 30 felett, így azért rosszabb 30 felett az arány.

2014. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 23 évesen szültem és nem voltam Down-kór szűrésen. A 12 hetes uh-n a tarkóredő teljesen rendben volt, aztán az AFP értékem alacsony lett, ezért megyeszékhelyre kellett mennem genetikai tanácsadásra és ultrahangra, de azt mondták, hogy teljesen rendben van minden, genetikailag sem valószínű egyáltalán, hogy lesz ilyen gond, tehát nem csináltattam külön szűrővizsgálatot. És teljesen egészségesen is született meg a fiam, tehát nem lett Down-kóros.

De ezt neked kell eldönteni, hogy mész-e. De azért tényleg a 12 hetes uh-n is 1-2 dolgot ki tudnak szűrni, ha van arra utaló jel, akkor még mindig tudsz szűrővizsgálatra menni.

2014. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

26 vagyok 27 hetes terhes a második lányommal.

Az első gyerekemnél még ingyenes volt ez a vizsgálat, én nem mondanám hogy anno annyira részletes vagy meggyőző lett volna ez a kombinált teszt.

Jelenlegi terhességemnél nem mentem el mert uh-n is mindent rendben találtak, afp(elavult) de ott is mindent rendben találtak.

Ha a családban nincs tartós beteg az a kockázatot még alacsonyabbá teszi.

Persze ha lett volna felesleges pénzem, megcsináltattam volna, de sajnos van hova tenni.

2014. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 23 évesen vártam az első, 27 évesen a második babámat.

Az elsőnél a doki rám bízta a döntést, elmondta miből áll a vizsgálat, kiknek ajánlott fokozottabban, akkor is kiemelte, hogy a fiatal korom "előnyt" jelent, a családban nem fordult elő előzmény, így én nem csináltattam meg.

Másodjára ugyanaz a dokim volt, még mindig fiatalnak mondott, és már volt egy egészséges gyerekem, úgyhogy ő megint nem ragaszkodott ehhez a vizsgálathoz. A második babám is makk egészséges!

De ebben nem lehet tanácsot adni, neked kell döntened!

2014. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én 22 éves vagyok, holnap megyek genetikai UH-ra, gondolom az azért neked is lesz. Ha jó lesz a tarkóredő eredményem meg az orrcsont is szépen látszik, akkor én személy szerint feleslegesnek tartom hogy ilyet is csináltassak. Nálunk se volt semmi ilyen előzmény a családban (egyikben sem), szóóóval... :)

viszont egy 4D ultrahangra lehet hogy elmegyek mert a nyitott gerinc elég ijesztően hangzik...

2014. júl. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!