Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Március elején szülök. Menjek...

Március elején szülök. Menjek betegácsiba és maradjon meg az éves szabim (23nap) és a szülési szabi. Vagy vegyem ki a szabikat és a szülési szabit is. Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Ki hogy csinálná és MIÉRT?
2010. jan. 5. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha olyan a céged,hogy év végén kifizeti a ki nem vett szabikat,akkor hagyd bent és táppénz.Ugyanis a járulékokat az ez előtti évből számolják majd,tehát ez most nem befolyásoló.A szülési szabit sem venném ki szülés előtt.Jól jön az akkor.

Másrészt meg így is úgyis kifizetik a szabit,és ha neked ez így egyszerűbb és van annyi szabid,hogy kihúzd vele szülésig,vedd ki.Persze ha a cég belemegy.

2010. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hello


célszerűbb táppénzre menni szülésig, a benn maradt szabi napokat kifizettetni a céggel és szülés utántól tgyás-ra menni, már ha a cégetek kifizeti a szabadságot

2010. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a táppénz választottam, most úgyis gyűjtögettünk egy kis pénzt, így most nem gond, ha táppénz kevesebb, mint a fizetés. MAjd szüléstől fogom igényelni a TGYÁS-t. A szabit meg benthagytam, mert jól jön az, amikor vissza kell menni dolgozni, a lányunkat nyugisan be tudom adni a bölcsibe, egy kicsit rápihenhetek és felkészülhetek a visszatérésre. Mellesleg a pénz is jól fog jönni akkor már.

(34. hetes mami)

2010. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!