Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mellszívót érdemes beszerezni?

Mellszívót érdemes beszerezni?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam egy bababoltban és 13000Ft-ért láttam, ami már ér is valamit! Olyan soknak tartom! Kell ez egyáltalán? Mi van ha nem veszek? Tapasztalatok, vélemények?
2011. okt. 25. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen. Ha szopizik a babád a maradékot le kell fejned, mert különben begyulladnak a melleid és elapad a tejed. Az is előfordulhat hogy a kicsi nem lesz hajlandó szopizni akkor viszont le kell fejned neki és cumisüvegből megissza. 36 hkm
2011. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem vettem, és nem is volt rá szükség. Nálam szépen beállt a kereslet-kínálat, nem volt szükséges fejnem, és nem gyulladt be a mellem. Én úgy voltam vele, hogy majd meglátjuk, én is sokalltam az árát, ezért előre nem vettem. Ha kellett volna, apát elszalajtottam volna venni. :-)

2011. okt. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én vettem és nagyon hasznos volt, rengeteget fejtem, az eltett tejből később főzeléket is főztem. Kézzel fejni nem egyszerű. De ha sokallod az árát használtan is tudsz venni, és azok is jók. Nézz szét pl. a vaterán.
2011. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én vettem, de használtan 5000Ft-ért. Evés után én sem fejem a cicimet, mert beállt nálunk is a kereslet-kínálat. Viszont van olyan, hogy éjjel ha nagyon sokat alszik a babám akkor eszméletlenül bedurran. Na olyankor muszáj vagyok egy kicsit lefejni belőle, mert különben megőrülök, és a kis manókám sem tud rendesen enni, mert annyira tele van, hogy ömlik belőle, és ő nem tudja olyan gyorsan nyelni. Szerintem érdemes venni, de nem muszáj újonnan.
2011. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez 13-ért kézi vagy elektromos?

Szerintem egy kézit (használtan vagy kölcsönbe) mindenképp szerezz be, nálunk a szülészeten "követelmény" volt, szopi után mindig fejni kellett, meg közben is.....

Végül elektromos mellszívó lett a vége, mert a pici nem akarta a cicit, fejni kellett, és kézitől egy idő után begörcsölt a kezem, az elektromossal sitty-sutty (medea).

Az is lehet tényleg nem is kell majd.

2011. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy kézi, vagy elektromos-e. Attól félek, hogy megveszem és nem lesz rá szükségem. Most 27 hetes vagyok, a mellem nőt valamellyest, de ugyanazt a méretet hordom. Előtejem még nem volt. És egyáltalán nem érzékenyek a cicieim, terhesség elején volt az, de max 2hétig tartott. Remélem ettől majd lesz sok tejem, mert tudom, hogy ezek nem zárják ki ezt. A babának tudom, hogy nagyon fontos lenne. Ma voltam a tescoban és volt egy azt hiszem ugyanolyan mellszívó, mint amit tegnap láttam, az értékcsökkent árunknál. 14ezer Ft-ról volt leárazva a felére, mert sérült a csomagolása, de nem vettem meg. Pedig lehet nekem volt ott:-) Avea vagy Avent volt a márkája, nem tudom, de az biztos, hogy A betűs. Még ha visszamennék talán meglenne, nem hiszem, hogy olyan kelendő lenne. Bár ki tudja. Ha megvenném, és esetleg nem lenne rá szükségem, talán el is tudnám majd passzolni elég jó áron. Mi a véleményetek?
2011. okt. 25. 13:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Avent lehetett. Én is ezen gondolkodom, bár én a második babát várom. Az elsőt nehezen tudtam szopizásra bírni, és kellett fejnem mellette, most szeretném ha ügyesen szopizó gyerekem születne. :) De mivel mindenképpen anyatejjel akarom táplálni, ezért én fogok venni. És a kórházi első napokra nagyon jó, ha van nálad, segíti, hogy beinduljon a tejed. A mellméret pedig semmit nem jelent! :)
2011. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ráérsz majd a szülés utáni napokban apát elküldeni érte. Mi is akkor vettünk. Szülés utáni napon indult csak be nálam a tejtermelés, de akkor úgy, hogy a melltartóbetét kevés volt, kicsi törölközőket kellett használnom. Az első 3 hét nekünk így telt még fejés mellett is. Kb 3-4 hónapig Chicco kézi mellszívóm volt, de az sajnos elrepedt, így egy Medela mini electric-re váltottunk. Mindkettővel meg voltam elégedve. A Medela-t több, mint egy évig használtam.

2011. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szülés előtt vegyél egy olcsó kézit, aztán ha sok lesz a tejed, (nálam nem állt be a kereslet-kínálat, az első fél évem csak szoptatásból és fejésből állt), akkor vegyél elektromosat, mert a kézitől leszakad a kezed, ha sok tejed lesz!
2011. okt. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha valóban Avent-es volt akkor fél áron ami gondolom 7000.-körül van nagyon megéri én 14000-ért vettem az enyémet és kézi az elektromos a duplája de a legjobb mellszívó olvass utána itt [link]

úgy van kialakítva hogy a masszázs párnák amik bele vannak téve utánozzák a baba szopizását,én szoptatási kezdő szettet vettem Philips Avent-es szerintem kelleni fog én így állok hozzá,ha nem majd eladom vagy a köv. babának jó lesz.


Üdv 36hetes km.

2011. okt. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!