Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon mennyit árt a kóla...

Vajon mennyit árt a kóla fogyasztás terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Nem tudom erről írnak-e valahol, vagy valakinek van-e tapasztalata?

A lényeg hogy én minden nap kólát iszok, rendesen, víz helyett iszom. Leszokni nem tudok, próbáltam többször, nem ment, még csak leszoktató dolgok sincsenek kólára... mint ciginél a tapasz meg hasonlók.

Szerintetek árt a kóla egy terhes nőnek?



2014. júl. 2. 23:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ebben a mennyisegben mar azert megfontolando, kerdezd az orvosod. amugy en is ittam terhesen heti 2-3x de akkor iscsak kb fel litert. nst elott ajanljak is semmi baja a babamnak
2014. júl. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

víz helyett?? Próbálj meg uralkodni magadon. Ne igyál - max egy dl-t egy nap. Sok koffein: árt. Cukor: árt, nagyon-nagyon hizlal. Savak+cukor: a fogaknak nagyon árt.

egyél zöldségeket, gyümölcsöket. És igyál szénsavmentes ásványvizet. Uralkodj magadon.

2014. júl. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok a mindent tiltsunk meg magunktól dolgok híve, de azért ez már tényleg sok. Egyrészt a koffein is ártalmas, másrészt a cukor, harmadrészt a csontozatnak sem tesz jót ekkora mennyiségben. Nem tudom, hogy hány hetes vagy, de vigyázz, nehogy terhességi cukros legyél, mert akkor aztán végképp búcsút mondhatsz a kólának. Mindenképp beszélj erről az orvosoddal.
2014. júl. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
67%

Én Coca Cola Zerot iszok a 38.hétben járok,kórházban vagyok mert terhességi toxemia-s vagyok,de a dokim azt mondta,ígyam ha jól esik,de igyak mellé valami rostosat is!

Nekünk semmi bajunk.

2014. júl. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy mennyiségben igen mert lebontja a kálciumot,és ha iszol rendes pisor Covca colát igyál mert a többi tele van vacak édesítővel.
2014. júl. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
piros coca-cola
2014. júl. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

A többiek már leírták...

A koffein miatt vagy függő.Magadon kell erőt venned!!!!

Ha a vizet nem bírod inni, akkor próbáld a kólamennyiséget csökkenteni napról napra mindig kevesebbet, helyette igyál más koffeintartalmú italokat azért, hogy ne legyenek elvonási tünetek, egy capuccino, egy fekete tea és zöld tea belefér, majd fokozatosan ezeket is csökkentsd.

Teázz a kóla helyett, a zöld tea egy-két csésze naponta belefér, s az is élénkítő hatású.

Az a lényeg, hogy fokozatosan váltsd ki a kólamennyiséget valami egészségesebb innivalóra, mert bizony

nagyon-nagyon nem teszel jót a babádnak!

Mindenképp végy erőt magadon!!!

2014. júl. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nekem is van sajnos nem is egy ismerosom aki Cola fuggo. Bar nem hallottam rola hogy lenne kutatas rola, de mindegyikojuknel nagyon fiatalon vesekovek alakultak ki. Gondolom a kalcium miatt, ami kioldodik a csontokbol. A kicsinek se teszel jot vele, foleg mivel neki tenyleg nagyon fontos a csontfejlodes. A tobbit az elottem levok mar leirtak. Probalj valahogy valtoztatni, mert nem lesz ez igy jo.
2014. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha víz helyett iszod akkor elég sokat megiszol belőle. Víz,gyümölcséből kellene napi 2-3liter pláne nyáron. Persze.hogy árt a Kóla....még akkor is árt ha nem vagy terhes nade így...ha jót akarsz a babának és magadnak akkor leszoksz róla.A baba érdekeit nézd ne azt,hogy te mennyire szereted a kólát.próbálj meg fokozatosan leszokni róla,mert ez már függőség..!Vegyél 1 üveg kólát meg egy üveg szódát vagy buborékos ásványvizet és higitsd fel,mindig jobban és így könyebben letudsz szokni róla és nem olyan tömény. Ha néha néha megkívánod egy egy pohárral az nem gond de nem kellene napi szinten ennyit meginni,ez az én véleményem erről. 17 hetes kismama .
2014. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Annak az orvosnak csak gratulálni tudok, aki szerint egy toxémiás kismamának helyén való, ha kólát iszik. A toxémia egyik tünete pont a magas vérnyomás, arra tökéletes a kóla...
2014. júl. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!