Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon mennyit árt a kóla...

Vajon mennyit árt a kóla fogyasztás terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Nem tudom erről írnak-e valahol, vagy valakinek van-e tapasztalata?

A lényeg hogy én minden nap kólát iszok, rendesen, víz helyett iszom. Leszokni nem tudok, próbáltam többször, nem ment, még csak leszoktató dolgok sincsenek kólára... mint ciginél a tapasz meg hasonlók.

Szerintetek árt a kóla egy terhes nőnek?



2014. júl. 2. 23:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

persze hogy árt.. azért mert finom, még nem egészséges!

szénsavas italt az orvosok többsége szerint eleve nem szabadna fogyasztani a terhesség alatt (a szén-dioxid+ gyomorsavtúltengés,kálcium elvonás a szervezettől)

a színezék, + egyéb egészségtelen cuccok eleve rossz

koffein- terheseknél általában eleve magas a vérnyomás, de ha ezt még fel is turbózod, akkor a magzat vérellátása+ sokmindene bánja

a kólát amugy azért szeretjük mert finom, sok cukor és koffein van benne ami felpörget és frissít, de ha nem lenne benne iszonyat mennyiségű foszfor, rosszul lennénk tőle, nem tudnánk megemészteni. Ígyhát:

a magas foszfortartalma miatt különösen is ártalmas a terheseknek!

amugy én is kólafüggő voltam a terhességem előtt, de ügyesen átszoktattam magam. Mostmár heti 1-2 pohárral is beérem, higítva és jéggel. Az a vicces, hogy töményen már nem is kívánom...

Gondolj arra minden egyes pohárnál, hogy amennyire neked jól esik meginni, a babádnak annyira rossz elviselni.

ha mégis muszáj innod, igyál mellé 2szer annyi vizet, az legalább kihajtja belőled a koffeint+ cukrot.

2014. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 H_Vivien ***** válasza:
68%

Jaaaaj, ez a sok tökéletes kismama :D Mindig nevetnem kell, amikor ilyeneket olvasok :D Én világ életemben utáltam a kólát, furcsa mód gyerekkoromban is, pedig állítólag minden gyerek imádja. Aztán terhes lettem, és a 20. héttől kb. azt vettem észre, hogy ölni tudnék egy pohár kóláért annyira kell. Volt, hogy éjszaka mentem le kóláért a boltba, mert nem tudtam aludni, annyira vágytam egy pohárka kólára. Én, aki soha életében nem ittam meg a kólát. Igaz égett is tőle a gyomrom, mint a fene. Mondtam a dokimnak, hogy mi a helyzet és tudom, hogy nem kellene, de nem megy. A cigit letettem a kólát nem tudom, röhej. Azt mondta a doki, hogy egy-egy pohár kóla nem fog ártani, csak ne literszám igyam. Aztán a 36. héttől egyik napról a másikra már nem kellett, most, túl a 40. héten, ugyanúgy utálom a kólát, mint régen :)

Egyébként egy kismama nem használhat tapaszt, hogy leszokjon a cigiről, mivel az folyamatosan adagolja a nikotint a szervezetbe. Rosszabb, mintha rágyújtana :)

2014. júl. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem azt írtuk, hogy mi nem ittunk egyáltalán, de nem víz helyett ittunk. Te sem napi 2-3 litert ittál. Van különbség a között, hogy iszik valaki egy-egy pohárral, és a minden folyadékot cola formájában visz be között.
2014. júl. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én a terhességem elött csak ilyen szénsavas "lötyiket" ittam.(Fanta,Coca cola,Sprite,Pepsi és társai.)

Amióta tudom hogy terhes vagyok átpártoltam az ásványvizre,rostos gyümölcslére,szűrt almalé-re.

Soha nem ittam meg a vizet...de most jóformán a folyadék bevitelem 70%-a víz.

36 hetes vagyok és kb 2 db kis dobozos colát ittam az eddigi terhességem alatt.

Én nem szeretném veszélybe sodorni a babámat.

Ha terhes vagy akkor vegyél erőt Magadon és a boltban Cola helyett vizet vagy gyümölcslét vegyél le a polcról.

Mert ugye ha nincs otthon cola nem tudsz inni :)


Persze vannak a bátor nők..akik ugyanugy isszák és mondják hogy semmi baja nem lett a babának.

Te döntésed :)

2014. aug. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
22 hetes kismama vagyok,eddig 2 alkalommal kívántam meg a kólát, a két alkalommal ittam meg úgy 3 dl-t. Ő döntése mit tesz magával és a babával! közbe egy egy pohárka kólától nem lesz gond de literszám igen!!!!!
2014. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!