Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros vagyok,2 és...

Terhességi cukros vagyok,2 és fél hete csinálom a diétát (180g-osat). Általában jók az étkezés után 1 órai értékeim, de néha-néha előfordul, hogy 7.1-7.3-at mérek. Ez gáz, kell emiatt aggódni?

Figyelt kérdés
Azt is hallottam hogy a cukormérők kicsit többet mérnek, emiatt is lehet esetleg? Nem szeretném hogy bármi baj legyen, nagyon ideges leszek mindig, ha nem 6 alatt van az értékem. :-(
2014. júl. 5. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is terhességi cukros voltam. Nekem is diétáznom kellett, és 2-3 hetente menni a dietetológiára az eredményekkel. Az orvos ott nekem azt mondta, hogy 7,5 alatt ha van az érték nem kell aggódnom. Pláne ha csak ritkán fordul elő :) Kicsit többet ettél ilyenkor, mindkettőtöknek egészségére :) A babám most 10 hetes, makkegészségesen született.

2014. júl. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy órával kaja után 6,5 alatt kellene lenni. Ha egyszer-egyszer kileng, azzal nincs baj. Nekem a reggeli gyakorlatilag mindig több volt, lehetetlen volt beállítani.

Nekem már azt mondta a doki, hogy nagyon rágörcsölök, de hiába számoltam szigorúan, vigyáztam, az utolsó pár hónapban inzulinos lettem és a végén napi 3-at szúrtam. Túlaggódtam? Nem hiszem. Viszont egészségesen született a fiam.

2014. júl. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek. Most látom, elírtam a kérdésben, szóval akkor vagyok ideges, ha nem 7 alatt van az értékem...

A héten voltam a dietetikusnál az első kontrollon, megnézte az étkezési naplóm, és mindent bekarikázott, ami nem 7 alatti szám volt, hogy azok rosszak. A reggelek nekem is a legkritikusabbak, meg is változtatta a dietetikus a CH elosztást úgy, hogy reggelire csak 20g-ot egyek, ne 30-at, és tízóraira mehet 30-35g. Na ennek eredménye, hogy ma tízórai után 7.1 lett. Őrület, komolyan. És ami még kiborító tud lenni, amikor ugyanattól a kajától az egyik nap jó a vércukorszint, a másik nap magasabb. De bízom benne, hogy 1-1 7 feletti érték még nem a világ vége.

2014. júl. 5. 18:04
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia, a doki javasolta, esetleg kérte, hogy méregesd állandóan?Mert ha nem, hanem te önellenőrzésképpen, akkor szerintem NE MÉREGESD!!!Nekem is 180-as diétám volt, de én nem méregettem, sőt, volt egy félreértés miatt az elején egy olyan szitu, hogy a mennyiségeket rosszul értelmeztem, 1 hónap után magyarázta el a dietetikus, de nem azért mert magas volt ez értékem, nem, rögtön helyreállt az első hó diéta után, későbbiekben se mértem magam, a doki mondta, hogy akkor szokta kérni a betegeitől, ha biztos akar lenni benne, kell-e INZULIN, vagy se, egyébként nem, mert azt is mondta, az IDEGESSÉG miatt simán fel szokott szökni a cukor, jobban mint ha túlkajál vki, vagy "bűnözik"( cukros dolgot eszik, iszik ).
2014. júl. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: a dietetikus kérte, hogy írjak étkezési naplót és minden nap a 3 főétkezés után 1 órával mérjem a cukrom. 2-3 hetente kell hozzá járnom és megnézi az eredményt.
2014. júl. 5. 19:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Etkezes utan 1 oraval eleg, ha 7 alatt van. Nekem reggel sosem volt 7 alatt reggeli utan 1 oraval, mire kikiserleteztem, hogy mi a jo etel, addig megszultem. Egyszer 10,5 volt norbi update kenyer utan!!!! Atlagosan naponta 2x volt 7 feletti ertekem etkezesek utan 1 oraval, es teljesen egeszseges kislanyom szuletett 10 honapja!
2014. júl. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, az utolso heten rajottem hogy a sajtos durumtesztaval 7 alatt volt a reggeli ertekem, probald ki, hatha...este nekem 10-kor is kellett ennem, lassu es gyors szenhidratot, 20 grammot. Amugy en 86 kg voltam teherbeeseskor, es 83-mal mentem szulni! Szules utan 1 hettel 75 kg voltam, 200 gramm ch-ra voltam allitva mert a 180 grammnal annyi aceton volt a vizeletben, mint egy afrikai ehezonek. En a Margit Korhazba jartam Bp.-en, orok hala Gizikenek a diabetologiarol!
2014. júl. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nem mértem volna, sose derül ki, hogy gond van. Mérd.

Kérdező, egy cipőben jártunk, reggel nálam is ez volt. Sokat nem tudsz tenni, ha a végén inzulinra kerülne sor, ne ess kétségbe.

2014. júl. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Holnap bemegyek a diabetológiára, mert most már nem 1-1 érték van 7 fölött, hanem rendszeressé vált. Már nem csak reggeli után, hanem vacsora után is. 7.5 eddig a legmagasabb értékem. Nem tudok ennél kevesebb ch-ot enni, már csak 150g körül eszem/nap, (pedig 180g-ra vagyok állítva) a vizeletemben aceton van, úgyhogy nem várok és nem kísérletezek tovább, ez jobb úgyse lesz. Holnap kiderül, mi a teendő.

2014. júl. 10. 08:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Okos döntés, mindenképp kell a doki. Ez alá meg tényleg nem menj, mert a baba fog éhezni.
2014. júl. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!