Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a magzat kényszertartásban...

Ha a magzat kényszertartásban van?

Figyelt kérdés
Az még változhat? Vagy ha kényszertartás alakul ki, akkor meg is hal kb 16 hetes terhesség esetén? (Kevés magzatvíz miatt) Vagy ez elmúlhat, és akkor rendben lehet még a baba?
2014. júl. 5. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ezt találtam: Én arra következtetek ebből, hogy ezen már nem változtat semmi sajnos.


Oligohydramnion Azt az állapotot, amikor az átlagosnál jóval kevesebb a magzatvíz mennyisége, oligohydramnion-nak nevezzük. Ez a terhességek közel 2 százalékában jelentkező tünet. Ha a normálisnál kevesebb a magzatvíz, akkor a méh- és a haskörfogat növekedése is kisebb, mint az a terhességi kor alapján várható lenne. A terhes ilyenkor rendszerint a szokásosnál gyengébb, de gyakran fájdalmas magzatmozgásokat érzékel. Ilyenkor a diagnózis felállítása ultrahang segítségével lehetséges. Ön tudta? A különböző körülmények, eszközök, módszerek mind-mind befolyásolhatják a vajúdás időtartamát, nehézségét, azonban legalább ilyen fontosak az egyéni, öröklött tényezők (pl. a fájdalomküszöb, a szövetek rugalmassága, tágulékonysága). Az oligohydramnion okai közül a legfontosabbak a méhen belüli növekedési visszamaradás, a túlhordás, a magzati oxigénhiány, illetve ha a magzat veséjének vagy vizelet-elvezető rendszerének valamilyen fejlődési rendellenessége. Ez utóbbi esetben a vizelettermelés vagy a vizelet kiürülése szenved zavart, emiatt csökkenhet a magzatvíz mennyisége. Hüvelyi fertőzés, valamint méhnyak-elégtelenség miatt a magzatburok idő előtt megrepedhet, így folyamatosan szivároghat a magzatvíz, ezért mennyisége szintén lecsökkenhet. Ha túl kevés a magzatvíz, az méhen belüli fejlődési zavart eredményezhet. A magzat kényszertartásban van a hely szűke miatt, ezért fülei, orra lelapulhatnak. Dongaláb, a csípőizület deformációja, növekedésbeli elmaradás, tüdőfejlődési zavar, medencevégű fekvés is kialakulhat a lecsökkent magzatvíz miatt. Abban az esetben, ha magzati oxigénhiány áll az oligohydramnion hátterében, akkor a magzatot minél előbb világra kell hozni a súlyos idegrendszeri károsodások megelőzése miatt. Azonban általánosságban elmondható, hogy bármely okból kifolyólag csökken jelentősen a magzatvíz mennyisége, a megoldást általában a terhesség megszakítását jelentheti, ráadásul az esetek mintegy felében császármetszéssel kell a gyermeket világrahozni.

2014. júl. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Én 19 hetes vagyok és nekem ugyan ez van hétfőn kell megszülnöm a babám persze nem éli túl..... sajnálom! :((((
2014. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nehogy sértésnek vedd, de ez nagyon komoly dolog, ennek a prognózisáról a kezelőorvosoddal kellene beszélni. Nem mondott semmit?
2014. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem 23hetesen mondtak h keves a magzatvizem es kenyszertartasos a lanyom..nyomirek lesz es sosem lesz egeszseges.

ezzel szemben a 38.heten szuletett egy gyonyoru makk egeszseges kislanyom aki ma 3,5eves!

Menj el genetikai vizsgalatra! Tobb orvos is lasson mindenkeppen!!!!!

Szoritok hogy ugy jarj mint en@!!!;)

2014. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem kényszertartás, lényegesen kevesebb víz... Baj lett. 25. héten

Miért nem kérsz magzatvízfeltöltést, ha a baba rendben van?

2014. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szabó István professzor, a pécsi szülészeti klinika igazgatója szerint az a titkuk, hogy bár a betegbiztosító egy fillért sem fizet a magzatvíz feltöltésért, hozzájuk éjjel-nappal bemehet a kismama. Hazánkban ma 8-9 százalék a koraszülések aránya, s a legnagyobb veszélyt e téren az jelenti, ha a kismamának idő előtt teljesen elfolyik a magzatvize. Ilyenkor a magzatnak nincs helye a növekedésre, fejlődésre, ha pedig megindítják a szülést, még olyan fejletlen, hogy az életesélyei minimálisak. Erre az esetre csak egy megoldás létezik: a magzatvízfeltöltés. Ez ugyanazzal a módszerrel történik, mint amikor a hasfalon keresztül mintát vesznek a magzatvízből, csak épp itt fordított irányú a folyamat: steril fiziológiás oldattal töltik fel a méhet. Így a magzat a számára legtermészetesebb közegben fejlődhet addig, amíg eléggé nem érett a világra jövetelhez. Szabó István professzor szerint az életmentésnél nincs szükség engedélyre. Egyébként az etikai bizottság áldását adta a módszerre, és az édesanya beleegyezését is kérik.
2014. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az óta a kényszertartás elmúlt, a magzatvíz is rendeződött. Voltunk genetikán, lepény mintavételen ami negatív lett. Szervi eltérést sem találtak, a baba is nő rendesen. Több orvosnál is volta már, folyamatosan járok uhra, ahol az óta is minden rendben van. A kényszertartás az amnio után volt, a doki szerint a magzatvíz egy része elszivároghatott és azért. Minden orvos azt válaszolta eddig, hogy azt nem tudja megmondani, hogy károsodott e a baba. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy más is volt e így, és egészséges lett e a baba.
2014. aug. 1. 14:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy szerencséd van! Minden jót kívánok szeretettel!!!!
2014. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jókívánságot. Örülök, hogy velünk maradt a baba, de nagyon félek, hogy mi lesz ha esetleg a kényszertartás miatt betegen/sérülten fog születni. :-( Múltkor az ultrahangon megnézte az orvos és azt mondta hogy szépen szimmetrikusan tartja a lábait, mocorog is rendesen, de félek hogy a kis agya nem sérült e.
2014. aug. 1. 15:10
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagyon jó hír, hogy a baba megmaradt, nagyon sok sikert kívánok!

19+3hkm

2014. aug. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!