Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha meghal a magzat, hogyan...

Ha meghal a magzat, hogyan vesszük észre? Úgy értem, a kismama tapasztal valamit, vagy csak orvosi vizsgálattal mutatható ki?

Figyelt kérdés
2014. júl. 6. 11:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
beszerzni pedig nem nehez az ebay 50 $ mar egesz profi gepet lehet venni de tartom a velemenyem teljessen felesleges
2014. júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Hat en orultem a szivhang hallgatonak.. a 21. Heten verezni kezdtem kezdtem. Rogton megneztem a szivhangot, hogy felkeszuljek ha talan a korhazban rossz hir fogad. Hal istennek ott dobogitt a szive, most pedig a kisagyban alszik.
2014. júl. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Kedves 10-es, én vagyok az angliai. A kérdésedre a válaszom: Első vetélésemkor 5 hetesen halt el a baba, de csak 12 hetesen vetéltem el. 6-7 hetes koromtól kezdve gyanakodtam, hogy nem él. 8-9 hetesen kezdtem el keresni a szívhangot, de nem találtam...ugye nem is volt mit. A bizonytalanság, amit átéltem 6-7 hetes koromtól 12 hetes koromig, nem kívánom senkinek. Végig abban bíztam, hogy csak olyan helyen van a baba, vagy még túl korai. De sajnos egyre biztosabb voltam benne, hogy nincs mit találnom. Azt a bizonytalanságot soha többet nem akarom átélni. Annál már az is jobb, ha rögtön megtudom, hogy nincs szívhang és úgy megyek be a kórházba, hogy felkészülök a legrosszabbra. Ebben sajnos sárosak voltak a helyi orvosok is, mert hiába könyörögtem segítségért, de tudván, hogy milyen az orvosi ellátás, nekem kell a készülék.
2014. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
9%
Esküszöm, nem hiszek annak, aki azt írja, hogy legalább egy hónap múlva vetélt el az elhalt magzatja, bocs, de a kettő ugyanaz!!Ráadául az non-sense, amit írtál, asszem utolsó, a magzat egy IDEGEN test - anyag szó szerint - a szervezetben, amint már nem élő organizmus, azonnal kilökődik, amiről te beszélsz, azért nem igaz, mert egy hónap alatt annyi toxikus anyag gyűlt volna föl a szervezetedben az elhalt magzat végett, hogy...szóval már nem élnél.Bocs.
2014. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
Mindez semmi másra nem jó,ez az egész FELFÚJT ügy a halott magzatsejt figyelő kütyüvel kapcs, hogy jól megtömjék a zsebüket azok, akiknek érdeke - üzleti - fűződik ahhoz, hogy hülyének nézzék az embereket és tudatlanságba tartsák őket.Sajnos sok ember egyszerűen nincs tisztában alap biológiai és élettani ismeretekkel.
2014. júl. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésedre a válasz íme feketén-fehéren, ekkor vezsed észre egyértelműen, hogy meghalt a magzat:

A készülő vagy bekövetkező vetélés jelei a vérzés, amely a pete ágyának (decidua) elszakadt véredényeiből ered. A vér a pete burkaiba ömlik, ott megalvad és a petét eltorzítja, üszökké változtatja (vérmóla, húsmóla).


Más a fürtös móla vagy hólyagos üszök. Ez a pete bolyhainak megbetegedése. Minden bolyhocska hólyaggá fajul el (myxoma chorii), ami a petét tönkreteszi és előbb-utóbb vetéléshez vezet. A vérzéssel megtörténik a pete leválása a méh belső lapjáról, és csakhamar a vetélés második jele: a fájás is mutatkozik, ami a méh összehúzódásaival jár.


A fájás és vérzés egyszerre is jelentkezhetnek és elválasztva a petét ágyától, kihajtják a méhűrből. A vérzés néha igen erős lehet és veszélyeztetheti az anya életét is. Megeshet, hogy vetélésnél a magzatburkok megrepedésével előbb csak a magzatot hajtja ki magából a méh, és a pete többi részei, a lepény és a burkok visszamaradnak. Ilyen tökéletlen vetélés újabb veszélyeket rejt magában, ha idejében nem érkezik orvosi segítség.


A vérzésen kívül veszélyes, ha a petében vagy a méhűrben visszamaradt peterészletek rothadásnak indultak, amikor az anya szervezete vérmérgezésnek van kitéve, aminek első jele a láz, második a bűzös kifolyás a nemi szervekből. Ilyenkor a méh tartalmát mesterségesen kell kiüríteni.

( forrás: wikipédia )

2014. júl. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

A meh tartalma steril nincs hullamergezes hiszen 16 het alatt nincs anya magzat vercsere.

Sot a kesobbiekben sem keveredik a ver hiszen a lepeny szuri es a koldokzsinor flow a keringest csak egy fele pumoalja.

A anya magzat vecsere van az koros allapot.

Tehat elhalt magzat akar evtizedekig is a mehben maradhat ikyenkor megkovesedik lasd a marokkoi nagymama akiben 9 honapos megkovesedett magzatot talaltak.

A test az elhalt terhesseget 6/8 heten belul magatol kiloki

Es igen nyugaton szokas megvarni a spontan kiurukest mert ez a szervezetnek jobb mint a kaparas.

Tehat nincs mereg nincs felfuvodott magzat max egy kicsit felpuhul kocsonyas lesz ha reg elhalt mar.

Es ezt tapasztalatbol mondom 25 ev szuloszobai munka utan.

2014. júl. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
40 % os valoszinuleg meg veled nem tortent meg.. De ha veled torte ne meg nem irogatnal ilyeneket. Agyhalot..
2014. júl. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Mi koze a mola terhessegnek a veteleshez ?

Meg olvasni sem tudsz ha mar wiki rol masolsz ?

2014. júl. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nem löki ki azonnal a szervezet az elhalás után! Nekem ev elejen volt egy missed ab-m. A 9. Heten vette eszre az orvos,hogy a 6. Het kornyeken megallt a baba a novekedesben es nincs szivhang. Nem is veteltem el rendesen, muteni kellett 2 nap mulva.
2014. júl. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!