Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák! Rutinosabban, lazábba...

Anyukák! Rutinosabban, lazábban vettétek a 2. ,3. terhességet, babatervezést? Mennyit tudtatok, tudtok pihenni a kistesó (k) mellett?

Figyelt kérdés
2014. júl. 7. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én most vagyok terhes a második babámmal,még nagyon friss,a héten leszek 5 hetes,számításaim szerint szerdán töltöm.Orvoshoz 22.én megyek.

Hát nem sok időm van egyébként azzal foglalkozni a kisfiam mellett,hogy terhes vagyok újra.Még úgy igazán fel sem tudtam fogni :) A kisfiam elveszi minden időmet :)

Nem mondanám egyébként,hogy lazábban veszem ezt a terhességemet,inkább úgy fogalmaznék,hogy már rutinos vagyok,tudom,hogy mikor hova kellesz menni,milyen vizsgálatok várnak rám,és persze már azzal is tisztában vagyok mi vár rám 8 hónap múlva a szülőágyon :D

Pihenni max akkor tudok amikor a kisfiam elalszik,de ha nem vagyok álmos,akkor napközben nem pihenek,max többször ülök le rövidebb időkre.Ugyan úgy emelgetem a 12 kilós kisfiamat mint eddig,persze fenntartásokkal,azért félek,nehogy baj legyen belőle,de sajnos sokszor muszáj :(

Egyébként ugyan úgy izgulok emiatt a terhességem miatt is mint anno a kisfiam miatt,hogy kifejlődjön mindene és egészséges legyen!

2014. júl. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat:)Mi még dolgozunk a babán,de sztem kb. én is így lennék,éreznék.A babatervezés milyen volt,mikorra jött össze?(Nálunk a harmadik baba lenne,ikreim vannak,4 évesek.)
2014. júl. 7. 11:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem személy szerint 3 gyerkőcöm van szerencsére rendben lezajlott a 9 hónap és a szülés mind a háromnál de pihenni nem sokat tudtam illetve tudok a mai napig legfeljebb éjszaka de még kicsik voltak akkor sem mert az első két gyerkőc 2 - 3 óránkét kelt pontosan kettő éves korukig a harmadik gyerkőc már jobb alvó volt. Hál istennek most sem unatkozok mellettük mindig történik valami pedig már 14, 11, illetve 4 évesek.
2014. júl. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Második terhességem sokkal hamarabb elment, legalábbis nekem úgy tűnt, és a baba is gyorsabban nőtt. Pihenni egyáltalán nem tudtam , amikor terhes voltam és a fiam alut akkor én is lefeküdtem pihenni, szülés után ezt már nem tudtam megoldani.A terhességet nem vettem lazábban, ugyanugy odafigyeltem mindenre, utánajártam mindennek.
2014. júl. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

A kisfiam is elsőre sikerült ovu teszt segítségével,és most a második babánk is elsőre sikerült szintén ovu teszttel.

14 hónapos a kisfiam,2 év korkülönbséget szerettünk volna,kb másfél hónappal születik hamarabb mint 2 év :)

2014. júl. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Gratulálok!:)Ahhoz külön h rögtön sikerült mindkét gyermek!
2014. júl. 7. 11:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 21 hónap van a két gyerek között, elvileg 23 lett volna, de a kisebbik korababa. Nálunk az első terhesség nagyon kellemes volt, simán dolgoztam szülésig, hüvelyi szülés, egészséges baba. A második terhességem problémás lett, és pont a nagyobbik gyerek dackorszakába esett a nehézkesebb rész, amikor már nagy volt a pocak, és nem éreztem túl jól magam. A nagyobbik sokat betegeskedett, nyűgös volt, stresszeltem sokat. És a picike harántfekvéses volt, ritka kényelmetlen, és volt olyan időszak is amikor fekvésre ítéltek. Szóval koraszülés lett a vége, császárral, utána a picurt 5 hétig abszolút nem szabadott kivinni még az udvarra sem, utána is csak kis adagokban szoktatgatni, és mivel semmi segítségem nincs, itt "szívtunk" a lakásban a nagyobbikkal, mert ő sem mehet ki tök egyedül az udvarra. Aminek persze hiszti, és egy napról napra nyűgösebb gyerek lett a vége, de hiába sírt, fel nem vehettem pár hétig a császár miatt. Szerencsére már elmúlt ez az időszak, de kemény volt mindenki számára. Pihenni a kistesótól tudnék, elvégre kisbaba, és néha alszik, de a nagyobbik már 2 éves, mellette nem lehet, max napi 1-1,5 órát lehetne amikor alszik, de akkor a kicsi ébren van és csitítgatni kell hogy ne ébressze fel a nagyot. Akinek nincs segítsége, felkötheti a gatyát :) Ja a babatervezés rövid volt, a 2. hónapban összejött a kistesó, csak a későbbi bonyodalmakra nem számítottunk.
2014. júl. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A második babánkat várjuk, van egy 15 hós kisfiúnk, most kislány várunk. Jelenleg 25 hetes vagyok, ez a 25 hét úgy elrepült hogy csak lestem... Konkrétan nem nagyon foglalkozom azzal hogy terhes vagyok, na ez így csúnyán hangzott, de ahhoz képest hogy a kisfiamat várva minden percemet az töltötte ki hogy babaholmikat nézegettem, tervezgettem, vártam az uh-okat stb... most max este van időm kicsit simogatni a hasamat és átgondolni néhány babás dolgot. A kisfiam és a háztartás minden időmet elveszi. Nem is aggodalmaskodom, lazán veszem az egészet.

A kisfiúnkra 1 évet vártunk hormon problémák miatt, a kislány a 2. védekezés nélküli hónapban becsúszott (nem terveztük még csak abba kellett hagynom a fog gátlót mert rosszul voltam tőle és peteérés előtt 4 nappal védekezés nélkül szexeltünk, hát így lett a kislányunk):).

Pihenni szinte semmit nem tudok, csak percekre tudok ledőlni, estére van hogy ki is borulok rosszabb napokon, viszont este meg nem tudok elaludni.

Sokkal rosszabbul viselem ezt a terhességet mint az elsőt.

2014. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem több, mint 10 év van a gyerekek között. Én ugyanolyan komolyan vettem mindkét terhességet, bár nekem mindkettő problémás volt, lehet, h ezért is.
2014. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem ez a 7. terhességem, és abszolút elmondhatom, hogy egyre lazábban viseli az ember. :-) Persze, azt nem mondom, hogy valóban egyre könnyebb is lett volna...
2014. júl. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!