Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtetek el vásárolni...

Mikor kezdtetek el vásárolni a kisbabának? Babona, ide-oda?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

16 hetes kismama vagyok,első babával. A minap voltam terhesgondozáson,ahol találkoztam néhány új kismamival,és boldogan mentem le.

Kérdezték mennyi idős vagyok,tudom-e,hogy milyen nemű lehet,stb.. mondtam,hogy kislánynak érzem és elvileg az ultrahangon (az nap) a doki azt is tippelte,de legközelebb már biztos látni fogjuk augusztusban. Lelkesen meséltem,hogy milyen szép kiságyat néztem a gyönyörűségemnek,és tudom már milyen multifunkciós kocsit szeretnék majd venni 6hónap körül.. (addigra kifizettük az esküvőt,stb)

Kinyílt a szemük,hogy én nem vagyok normális,és 8.hónap előtt nem szabad vásárolni semmit,mert bármi történhet,és különben is,babona! Mondtam,hogy én ezt nem tudtam,és eddig nem volt semmi probléma,de fel sem merült bennem,hogy fog történni valami.. Utána elkezdték nekem mesélni a történeteket,vetélésről,magzatvízszivárgásról,

halva születésről,rendellenességekről,és csak néztem ,mint rozi a moziba.. persze tudtam,hogy ezek vannak,de annyira megijedtem,hogy azóta nem tudom élvezni a terhességet,csak mindenféle hülyeségre gondolok és mi van ha nekünk is hasonló bajunk van,csak én nem veszem észre mert felelőtlen vagyok..

Szóval bocsánat a kifejtős kérdésért... a lényeg az,hogy kb. mikor kezdjek el vásárolni a kisbabának,hogy mindennel meglegyek ,de mégis oda figyeljek a babonára :)

Előre köszönöm a válaszokat,és még egyszer bocsi!


2014. júl. 9. 13:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
De tudom ellenezni mikor kismamák, családon belül nők, barátnők, ismerős nők mondanak ilyeneket, hogy "jaj, a szülés de borzasztó", "vigyázz, 12 hétig ne mondd el senkinek, hogy terhes vagy", "ne vásárolj semmit csak a gyerek születése után"..! Hülyeség!!!! A baj bármikor megtörténhet, teljesen mindegy, hogy vásárolsz-e, elmondod-e 12 hét előtt a terhességed tényét! Hidd el, tudom...kétszer vetéltem el, 9 és 20 hetesen!!! Mégis vásároltam, alig vártam, hogy elmondjam az ismerőseimnek, hogy Babás vagyok! A vetélésnek oka van, nem pedig babonákra alapszik! Vásárolj nyugodtan, nem lesz semmi baj, hidd el! Ne hallgass még véletlenül sem a többi kismamára, anyukára! Én sem vagyok babonás, nem is leszek, SOHA! Igen, az rossz, hogy itt vannak a holmik, látom azokat...de ettől függetlenül örülök, hogy ezeket legalább már nem kell beszereznem a Bébinknek, aki majd Velünk lesz! Vigyázz magatokra, kitartást! :)
2014. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%

Szia. Mi jóval a baba megfoganása előtt elkezdtünk vásárolni, na jó főleg én :) De párom sem ellenezte.

Esküvő után (szeptember) megvettük a babakocsit), közben volt egy vetélésem. Még mielőtt pozitívat teszteltem volna már megrendeltük a babaágyat, mire megjött a teszt is pozitív lett. Azóta is vásárolgatok ezt-azt, de a többit majd csak akkor, amikor kiderül a baba neme.

Mi egyáltalán nem vagyunk babonásak, amúgy meg senkinek semmi köze ahhoz , hogy mire költjük és mikor azt a pénzt amiért megdolgoztunk.

Egyébként abból is látszik, hogy jól döntöttünk ezekkel a korai vásárlásokkal, mert most egy olyan anyagi nehézségbe keveredtünk, amiből ha kijövünk (még kb. 3-4 hónap), akkor nem biztos, hogy önerőből megtudjuk venni a drágább dolgokat, így viszont mire jön a baba mindene meglesz és anyagilag is rendeződnek a dolgok.


15 hkm

2014. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én a korábnbi terhességemnél sem akartam túl korán elkezdeni vásárolgatni. A 12. heti Uh után már nézegettem a dolgokat a neten, belestem a bababoltokba. Aztán elveszítettem a babát minden előzmény nélkül. Még szerencse, hogy még nem vettem semmit, mert belebolondultam volna a holmik látványába.

Most, a következő terhességben még óvatosabb vagyok. A 22 héten voltunk genetikai UH-n, mindent rendben találtak. No, ekkor döntöttünk úgy, hogy megvesszük a kiságyat és a pelenkázót. Megvettük. Rá két napra az orvos közölte, hogy nyílik a méhszájam, azonnali és szigorú fekvés, lehet, hogy befektetnek a kórházba is. A további vásárlással azonnal leálltam és most várok és bízok, hogy ezúttal minden rendben lesz. Szóval sajnos ilyen is van.

Meg olyan is – és szerencsére ebből van több – aki már a pozitív tesztnél vásároilni kezd és szép, problémamentes terhessége lesz egy gyönyörű, egészséges babával.

A babona arra vonatkozik, hogy a 12. hétig nem szokás venni semmit, mert eddig van meg a korai vetélés kockázata. De baj sajnos utána is történhet. Neked kell érezned, hogy mikor szeretnél venni valamit. Ha pl. ráfutsz akciósan, jó áron valamire, azt már megveheted. És persze arra kell gondolni, hogy minden rednben lesz :-)

2014. júl. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Te jó ég :( :( Mire jó az ha rémtörténeteket mesélnek a kismamák egymásnak!

Nekünk ez előtt a terhességem előtt volt 2 vetélésem, 7 és 8 hetesen! Szóval ott mire kiderült és felfogtuk, sajnos meg is történt a baj és időm sem volt vásárolni!

Most megvártuk a 12 hetes genetikai uh-t és a vérvizsgálat eredményét(+3 nap uh után) és rögtön el is kezdtünk vásárolni! De már előtte is mindig bementem a bababoltokba, nézegettem stb...

Véleményem szerint a 12 hetet érdemes megvárni, de aztán nyugodtam el lehet kezdeni vásárolni! Ha ne adj Isten baj lenne, így is úgy is nehéz feldolgozni (tapasztalat), és ahogy írta valaki előttem, akkor el lehet rakni a megvett dolgokat, mert pl mi sem adtuk fel és egyik vetélésem után sem azon járt az eszem hogy lebeszéljek bárkit is bármiről vagy riogassam!

Sőt ott a barátnőm aki tavaly decemberre volt kiírva és sajnos kicsit több mint 2 hónappal hamarabb jött a baba! (Hála Istennek az akkori megpróbáltatásokat és 2 hónap kórházat leszámítva egészséges baba), de ők is vártak babonából! Mára viszont azt mondja, megbánta, hogy vártak és nem vettek semmit, mert bizony nem volt elég, hogy hamarabb szült, még a vásárlás is ott volt, és hát akkor nem éppen az volt a legfontosabb de muszáj volt!

Egy jó tanács :) mindig úgy dönts ahogy neked jó és ne úgy ahogy mások gondolják(főleg a riogatók)!

Nem lesz semmi baj! Minden jót és jó babavárást!

17hkm

2014. júl. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekelt a babona és hogy ki mit mond. Én a pozi teszt után már vásárolgattam ;)

2,5éves a lányom, problémamentes terhesség volt!

2014. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mindenki ezt mondogatja,hogy nem szabad vásárolni mert bármi történhet.Erről a dologról meg van a véleményem. Én 18.hetes vagyok tehát nem sok van köztünk, 2 hét. Nekünk már van babakocsink,babahordózonk,pólyánk,textilpelenkáink,kisruhánk valamennyi,bébiőr,ezekből a dolgokból kaptunk is meg van amit mi vettünk. Mi nem foglalkozunk a babonával ,most ha a kismama a 8.hónapban kezd el vásárolni akkor sincs rá semmi garancia ,hogy nem történjen baj,a másik meg az ,hogy sok kismama bekerül előbb a kórházba, befekteti a doki elővigyázatoságból stb..akkor ki vásárol?persze a család megoldaná de akkor sem olyan mintha apukával vagy valamelyik szeretteddel vásárolsz :),szerintem. :)Na szóval szerintem ez a babona butaság,bármi történhet a terhesség végén is,a szülésnél.Persze ne történjen semmi,pozitívan kell hozzá állni a dolgokhoz,próbáld meg megnyugtatni magad ,hogy minden rendben lesz,az emberek mesélnek sokmindent,sajnos sokminden megtörténik a világban de az ilyen történetekre próbálj meg nem odafigyelni.Vásárolgassatok,készüljetek a babátok érkezésére :)
2014. júl. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!