Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi indokolja a chorionbiopszia...

Mi indokolja a chorionbiopszia vizsgálatot? 40 éves 11 hetes kismami vagyok és lehet a genetikai uh-után nekem is mennem kell? valami másfajta vizsgálat nem váltja ki ezt? Vérvétel stb?

Figyelt kérdés
2014. júl. 10. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Indoklas az eletkorodbol fakado magasabb kockazat lehet, de kotelezni biztos nem lehet ra. Neked kell eldontened, ha mindenkeppen vallalod a babat (ha beteg is), akkor felesleges lehet. Bar a dokik azert szoktak megis javasolni, mert akkor mashogy keszitik elo a szulest. Illetve a csaladnak is fel lehet lelkileg keszulni. De ha a vetelesi kockazat miatt vagy ellene (amit megertel), biztosan elutasithatod.
2014. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Már több helyen csinálnak (pl. az Istenhegyi géndiagnosztikai centrumban) vérből kockázatbecslést + genetikai uh-t (12. és 14. hét között), ha annak jó az eredménye, akkor nem kell a biopszia. Én is 40 éves vagyok, és ott csináltattam, minden rendben volt.

A barátnőmnek kicsit magas lett a tarkóredő vastagság, ezért neki javasolták a biopsziát, de ha minden OK, akkor nem szükséges.

2014. júl. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2014. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 42 évesen szültem, kellett mennem genetikai tanácsadásra, ahol felajánlották az amniocentézist, miután elmondták annak a kockázatait, és elmondták a vérvételes megoldást is, és annak az eredményességéről is beszámoltak, majd említették a biopsziát is, de nekem kellett választanom, ill. döntenem, hogy egyáltalán akarom-e valamelyiket. Én az amniot választottam, és szerencsére minden rendben volt, a hónap végén egy évesek leszünk.
2014. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 40 éves 10 hetes kismami vagyok :) Nekem annyit tanácsoltak, hogy csináltassam meg "valamelyik genetikai szűrést", de rám bízták, hogy mit választok. Én a kombinált tesztet választottam, most megyek július végén az Istenhegyibe. Ha ott jó lesz az eredmény, akkor nem megyek amniora. (Ha - bár ebben nagyon bízom, hogy nem lesz ilyen - mégsem, akkor megcsináltatom az amniocentézist.)
2014. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha van rá keret, akkor egyértelműen a prenatesztet csináltasd.
2014. júl. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A prenatesztre nincs keret sajnos. A kombinált tesztre az Istenhegyin azért nem megyek, mert voltam ott 4 éve, 30,000ft volt és később tudtam meg, hogy ezt a vizsgálatott a Bajcsy kórházban / na ennek még utánajárok/ ingyen csinálják. Az életkor előrehaladtával, állitólag a legtöbb teszt már pozítiv tartományba kerül, ezért nincs értelme megcsináltatni...ezt tegnap este egy doki magyarázta el...tehát akkor csak szúri marad...:( vagy tudtok más megoldást?
2014. júl. 11. 10:53
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha pontosat szeretnél tudni és nem csak arányszámokat akkor Bajcsy Genetika Tanácsadásra menj, vérvétel akkor felesleges.
2014. nov. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!