Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetesen 2 ujjnyira rövidült...

23 hetesen 2 ujjnyira rövidült méhnyak?

Figyelt kérdés

Cx: 2000, tehát a méhszáj zárva van ugyan, de megrövidült a méhnyak. Az orvosom azt mondta, hogy gondolkodjak el a táppénzen, mert nem szeretné, ha hamarabb megszülnék valami fertőzés miatt. Nagyon sokat keményedik a hasam, de csak a munkahelyemen,mert elég sok stressz is ér (nem találok helyettest, nem tudják megtanulni amit én csinálok... ezért javasolta, hogy ha tehetem, akkor ne dolgozzak.

Járt valaki így? Amikor otthon volt, mennyire kímélte magát? (van egy 4,5 évesem is:-)Kihúzta végig?



2014. júl. 12. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Én itthon voltam végig, mert 8-10 hetesen véreztem, előtte volt egy vetélésem 8 hetesen. Koraszülött gyermekekkel foglalkozok a munkám során, és hidd el egyik munkahely sem ér annyit, hogy baj legyen a babáddal. Ha otthon maradsz és szeded a magnéziumot akkor biztosan semmi gond nem lesz, ha viszont folytatod a munkát a babádat nagy veszélynek teszed ki. Szerintem elég egyértelmű a döntés, főleg, hogy orvosod is ugyan ezt javasolja.
2014. júl. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb kénytelenek lesznek helyettesíteni, most még a helyettesednek tudsz segíteni alaklom adtán be tudsz menni neki segíteni, feltud hívni téged bármikor, szülés után ezt nehezebb megoldani.
2014. júl. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:-) Nem az a kérdés, hogy itthon maradjak e, az egyértelmű. 2 hét haladékot adott az orvos és szerencsére hétfőn jön egy eléggé jó képességű új munkavállaló, aki talán meg tudja oldani a problémát. Én 2 hét múlva tutira eljövök táppénzre. Sokat küzdöttünk ezért a babáért (3 és fél évet. Közben volt egy vetélésem és végül lombikos lett) Szóval akkor, ha itthon nyugton maradok, akkor nem lehet baj:-)
2014. júl. 12. 09:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem akkor semmi gond nem lesz. Nekem is 2000 volt az értékem 27 héten és még is alig akart kibújni.
2014. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor a kisfiammal terhes voltam, nekem eleve ennyivel indult a méhszájértékem. Tehát eleve 2 ujjnyira megrövidült méhnyakkal. Pedig első baba. És soha senki nem mondta, hogy ez bármilyen gondot jelentene, hogy ezzel kímélnem kéne magam. Pláne nem azt, hogy kíméljem magam, nehogy előbb megszüljek.

Egyébként ez az értékem volt egészen a 36. hétig, akkor volt 1111-es, majd még aznap görcsöléssel és enyhe vérzéssel vissza kellett mennem a kórházba, akkor volt 1222-es a méhszájértékem, de még úgy is csak másfél hét múlva szültem meg. De nekem toxémiám volt és nagyon magas lett a vérnyomásom és ezért kellett szülnöm korábban.

Valószínűleg nem a méhszájérték miatt mondták, hogy kíméld magad, hanem a sok haskeményedés miatt. Mert ha magában nincs gyakori keményedés, akkor ez a méhszájérték nudli, semmi. Semmit nem jelent.

A fertőzés pedig így is úgy is előfordulhat, de nálad azért olyan nagy veszélye nincs a dolognak, ugyanis attól, hogy megrövidült a méhnyak, attól még a méhszájad zárt. Tehát kevésbé vagy felszálló fertőzésnek kitéve. Ugyanannyira, mint egy nem terhes nő kb.

Nem tudom miért kellett így megijeszteni az orvosodnak.

2014. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első gyereknél 20. héttől cx:2000. 32 hétig dolgoztam,nem volt semmi gond.


Most várom a másodikat,már 6 hetesen cx:2000. Nem mondták hogy ez probléma lenne

2014. júl. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos most, a 27. héten már csak 1000. Tovább rövidült. Egy kicsi mozgásra is keményedik a hasam, úgyhogy pihenésre ítéltek. Nincs lacafaca! Pedig már egy ideje nem dolgozom.
2014. aug. 7. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!