Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés ha megmozdul a...

Milyen érzés ha megmozdul a baba? 17 hetes kismama vagyok első babám, és kb 1 hete éjszakánként az alhasamban apró görcsöket érzek, néha erősebbek. Napközben nagyon ritka ha előjönnek. Én semmilyen, olyan dolgot nem érzek amiket itt olvastam.

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 07:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Első babát általában később lehet megérezni. Amik jellemzők: hullázás, kaparászás, kígyó, buborék. Bármelyik is, először nem biztos, hogy tudja a kismama, hogy a baba volt, csak több után esik le :)
2010. jan. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 21 hetes vagyok,én sem éreztem buborékolást amiket itt irnak.Kb 16 és pár napos voltam ,mikor hanyatt fekve a kezem alatt éreztem apró kis rebegéseket,mintha csikizné a tenyerem valaki:-)DE nagyon kell figyelni!17 hetesen kaptam egy szabályos rúgást,aztán napokig csak a kis rebegések voltak.Kb 1 hete érzem ahogy bökdös,rugdos de még ez sem olyan intenziv,viszont mindennapos.Próbáld meg ha fekszel egy idő után érzel e vmi furcsát,apró mozgást.Viszont figyeld erősen ,mert az elején csak úgy lehet érezni szerintem:-))
2010. jan. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az első mozdulatok olyan mintha lepkeszárnyak érintenék a pocakodat, legalábbis az én lánykámnál ilyen volt, de az első pillanatban tudtam, hogy ő mocorog odabent. Nem kellett hetekig várni, hogy tudjam. Nagyon kellemes élmény volt, persze, utána ahogy nő erősödik, mindig más mozgás, rugás, bukfenc...de azt majd kitapasztalod. Boldog babavárást!
2010. jan. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem sem buborékok voltak, hanem belső érintés-símogatás. A 14. héttől csak heti 2-3 alkalommal éreztem, de egyből tudtam, hogy Ő az. A 16. héttől minden nap bejelentkezik, először csak este vagy éjjel éreztem, de a 18. héttől felkeléstől lefekvésig érintget, az utóbbi talán 4 napban pedig egyértelműen vannak erősebb és gyengébb mozdulatok, van, amikor rúg, de van, amikor csak épp arrébb költözködik (ha olyan pózban fekszem, ami neki kényelmetlen pl.)...

Tegnap már 4 egymás utáni rúgásból egyet éreztem a tenyeremmel is, szóval apa lassan startolhat... :)

Figyelgetsd magad, nekem a félighasonfekvés-féligoldaltfekvés-felhúzott egyoik lábbal vált be. :) Akkor minidg éreztem, 20másodperc alatt arrébbköltözött, én meg abba is hagytam a "szekálást"...

19 hetes+5 napos km

2010. jan. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én 18 hetesen éreztem először biztosan h ő az, nekem nem lepkeszárnyas érzés volt, hanem bugyborékoló,olyan kluttyanó érzés.nemhéz megfogaslmazni:) elötte én is agonizáltam állandóan h mért nem érzem stb, most meg már esténként akkorákat rug/boxol h néha oda kell kapnom, és állitólag ez még semmi ahopz képest,amit pár hét mulva produkál majd:D nyugi, nemsokára eljön ez is! 22+4 Km
2010. jan. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 18. héten éreztem először, olyan volt, mint ha egy kis bogár mászott volna a bőrőm alatt. csikis is volt. De csak pár másodpercig tartott. Aztán a következő napon ismétlődött. Ez így volt napokon keresztül, több mint egy hét telt el, mire egy nagyobb mozgást éreztem.

Az apró görcsök biztos nem a baba mozgását jelentik. Kicsit félve mondom, de lehet akár jósló fájdalom is, ami igen ritkán jöhet ilyen korai időszakban, vagy csak egyszerűen nő a méhed, és ezért fájdogál.

Minden jót!

(35. hetes mami)

2010. jan. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

16 hetes kismama vagyok. Szenteste a halászlé közben kezdtem érezni a buborékolást, majd másnap megint ebédnél a halászlé közben :) érdekes volt. Első baba és mindenki lehurrogott, hogy ez ki van zárva... Rosszul esett de én tudtam, hogy a babám az és kész! Azóta megfigyeltem, ha kaja van jön a buborék :) az orvosom azt mondta ez már a baba úgyhogy jegyezzem fel a dátumot ;)

Simogatást még nem is éreztem, csak a buborékokat! :) Azt mondta az orvosom, hogy nagy a baba és vékony a hasfalam ezért érezhetem!

Jó babavárást!!!!!

2010. jan. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egyik gyerekemnél se buborékokat, se lepkéket nem éreztem. :) Inkább bélmozgáshoz volt hasonló, csak kicsit erősebben, mintha bökdöstek volna belülről.:) Te is nemsokára meg fogod érezni, és össze se fogod téveszteni mással.:) Boldog babavárást!
2010. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! A 18 hét utolsó napján én is megéreztem az apró bizsergő érzést. Nagyon aktív sokat érzem. :)
2010. jan. 17. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!