Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhes vagy, akkor védett...

Ha terhes vagy, akkor védett vagy a munkahelyeden?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogyha leépítés van akkor elküdhetnek-e engem???(Határozatlan a szerződésem)
2010. jan. 8. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
a munka törvénykönyve szerint nem rúghatnak ki ha terhes vagy. még akkor sem, ha kirúgáskor már terhes voltál, de nem tudtál még róla!!!
2010. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen sem akkor, sem akkor ha csak tervben van a baba és próbálkoztok már rajta csak még épp nem jött még össze.

A lényeg szerintem, hogy orvosi papír legyen arról, hogy próbálkoztok. Gondolok olyanra, hogy elmentél egy dokihoz, hogy megnézze minden rendben van-e és neki említetted, hogy baba project van :)

2010. jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Egy kicsit megnyugodtam!
2010. jan. 8. 12:19
 4/9 anonim ***** válasza:
hát én nem hiszem, hogy babaprojekt alatt nem rúghatnak ki. ilyet nem találtam a munka törvénykönyvében. te hol olvastál ilyet? betudnád linkelni?
2010. jan. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt nem rughatnak ki!!!

Több munkatársam is elment már babót szülni,van aki már 6 hónapos terhesen táppénzen van.Viszont azt nem tudom,hogy szülés után mennyi ideig nem küldhetnek el!

2010. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A szülést követő nap már elküldhetnek. Az egyik ismerősömmel ez vot tavaly, de a terhesség alatt nem rúghatnak ki határozatlan idelyű munkaszerződés mellett. Azt már nem tudom hogy a határozott idelyű szerződést meg kell-e hosszabbítaniuk.
2010. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nem rúghatnak ki a szülést követő nap sem, amíg gyeden-gyesen vagy védve vagy a szülés után is.
2010. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lombikprogramban résztvétel esetén nem rúghat ki terhesség előtt sem, terhesen nem rúghat ki, gyed és gyes alatt sem rúghat ki (akkor se, ha dolgozol mellette) és utána még 1 hónapig.

Ha azután még mindig ki akar rúgni, akkor kirúghat.

Akit szülés utáni napon kirúgtak, az mehet a munkaügyi bíróságra nyugodtan és gyes után mehet vissza oda dolgozni, ez tuti (legalább addig van fizetése, amíg letölti a felhalmozott szabadságokat..., aztán rá 1 hónapra kirúghatják....).

2010. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia nem rúghatnak a terhesség alatt és a szülést követő nap sem, amíg gyeden-gyesen vagy védve vagy a szülés után is. Nekem tavaly Májusban járt le a gyesem, előtte 5 hónappal csoportos létszámleépítés volt a munkahelyemen, és egyetlen egy kismamát sem rúgtak ki a cégtől. Sőt engem még akkor sem rúgtak ki, amikor kivettem a 3 év alatt felgyűlemlett szabikat és a szabi után elmentem majdnem 2 hónap táppénzre. Sőt 22 hónap probálkozás után ismét sikerült egy babát összehozni, most jelen esetben 8 hetes kismama vagyok. Tavalyi év Decemberi hónapját szabin töltöttem, idén Januártól pedig már táppénzen vagyok.
2010. jan. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!