Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyenkor leesik a cukrom?...

Ilyenkor leesik a cukrom? Este ettem egy kiflit simán és 1-2 órával rám jött a remegés lábam kezem mindenem remegett. Levert a víz is, majd fél óra múlva elmúlott hogy lefeküdtem. Többször előfordult már ez.22 hkm

Figyelt kérdés
2014. júl. 16. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen megeshett ne kiflit egyél hanem lassan felszivodó szénhidrátot és sokszor keveset. Ha erre gyanakszól szólj a dokinak előbb megcsinálják a terhelést.36hkm
2014. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
A kifli lassú felszívódású. Ha tudsz valahol, használj cukormérőt, étkezés előtt és utána 60 perccel mérj. Az is lehet, hogy felvitte.
2014. júl. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
A kifli gyors felszívódású, igaza van az elsőnek. Kivéve persze, ha teljes kiőrlésű kiflit ettél.
2014. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A kifli gyors szénhidrát (gondolom nem teljes kiőrlésű tönköly kifli a téma tárgya), hanem sima vizes fehét kifli. Szerintem is cukor gondod van, nézesd meg! A babának sem mindegy!
2014. júl. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Gabonaféle, lassú felszívódású, csak mivel fehér lisztből készül ezért felviszi a cukrot, több a szénhidrát tartalma.De attól még lassú. A gyors felszívódásúak a tejtermékek és a gyümölcsök.
2014. júl. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát utolsó, te nagyon nem vagy képben... a fehér liszből készült dolgok gyors felszívódásúak.


Nézd csak:

Felszívódási sebesség


Megkülönböztetünk gyors és lassú felszívódású szénhidrátokat, annak függvényében, hogy elfogyasztás után milyen gyors vércukoremelő hatásuk van. A leggyorsabban a kristálycukor szívódik fel, a leglassabban a nyers zöldségek egy része. A vércukoremelés ilyen szintű hatékonyságát az élelmiszerek glikémiás indexe (GI) mutatja meg, erről számtalan táblázat kering az interneten, lehet belőlük okosodni, de alapvetően elég annyit tudni, hogy melyek a gyors és melyek a lassan felszívódó élelmiszerek.


Gyors felszívódásúak:


Tejtermékek

Gyümölcsök és belőlük készült mindenféle termék: gyümölcslé, lekvár, stb.

Fehér lisztből készült élelmiszerek (fehér kenyér, édes vagy sós péksütemények, sütemények, palacsinta, stb.)

Kristálycukor, nádcukor, méz


[link]


Innen másoltam, csak hogy legyen referenciám.


Lassú felszívódásúak:


Zöldségek

Teljes kiőrlésű liszttel készült kenyerek, péksütemények, sütemények

Korpás keksz

Zabpehely (nem cukrozott)

Durum tészta

Barna rizs

Basmati rizs

Gersli

Bulgur

Nyírfacukor

Olajos magvak (mogyoró, mandula, kesudió)

2014. júl. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, lassan cukorterheléses vizsgálat akkor kiderül.teljes kiőrlésű kenyérrel kezdtem a napot. utolsó az a link jól jön köszönöm. kis korom óta rengeteg édességet is eszem mert kívánom talán amiatt , hogy mindig alacsony a cukrom és valahogy kompenzálja a dolgot a szervezet?
2014. júl. 16. 12:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Szerintem mihamarabb menj el cukorterhelésre..ne várj még 2-3 hetet, mert a magas cukor baromira árt a babádnak..inkább nem is írom le milyen problémákhoz vezethet.

Persze lehet nem magas a cukid de jobb ha gyorsan megnézeted.


Boldog babavárást.

31hkm

2014. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de ha édességet eszek nem vagyok rosszul.ha magas lenne a cukrom rosszul lennék az édességtől, csokitól nem?
2014. júl. 16. 17:30
 10/12 A kérdező kommentje:
utolsó most rám hoztad a frászt:( aggódok a babámért, nem akarom hogy agyi károsodása legyen.orvosom nyaral.menjek sztk-ba?
2014. júl. 16. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!