Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az alacsonyabb kismamiknak az...

Az alacsonyabb kismamiknak az arányaikhoz mérten nagyobb a pocijuk, mint pl a 170+ kismamiké?

Figyelt kérdés
156cm vagyok és mindig is pici pocit szerettem volna.Most tartunk a 26+4 hétnél és igen csak növekszünk. Pár napja kezdem érezni, hogy sokszor levegőt is alig kapok, mintha a gyomrom nyomódna felfelé, ezért étvágyam sincs. Most tartok 2,5 kg hízásnál, de a tükörben szemmel láthatóan lefogytam a karomból, combomból és fenekemből. Mivel a baba mérete mindenkinél nagyjából ugyanaz, így az alacsonyabb kismamáknak az arányaikhoz viszonyítva nagyobb a pocijuk? Vagy csak én érzem így? Esetleg ezzel kapcsolatban számíthatok még egyéb kellemetlenségekre?

2014. júl. 16. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan így van, ahogy írtad. Én 157 cm "magas" vagyok, a 3. babámat várom. (Első: 3 350 g, második: 3 850 g). Huszonakárhány hetesen már kérdezgették, hogy mikor szülök :)

Az utolsó hetekben az első a rekeszizmomat nyomta inkább, nála fulladoztam. A második ott volt "mindenhol", és nem szállt le a hasam a 41. héten sem, ha ettem, akkor rugdosni kezdte a gyomrom. (óránként ettem 4 falatot az utolsó hónapokban.) A hasam túlért a combom közepén. Szülés után könnyebb voltam, mint előtte.

Most még csak a 11. hétben járok, de már látszik a pocim.


Kitartást, drukkolok!

2014. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogy másoknál hogy van ez, nem tudom, de én 160 cm vagyok és hatalmas pocakom volt, mondjuk jó nagynak is született a fiam, 3960 grammal. És bizony elég rossz volt már a vége felé, se ülni, se állni, se feküdni nem volt kényelmes. Csak oldalt tudtam feküdni, ha hanyatt feküdtem, már rosszul voltam, mert valamit nyomott a fiam, de oldalt is csak úgy, hogy a takarót végig kellett rakjam az oldalamon, hogy tartsa a hasamat.:) Szóval nem volt egy leányálom.:)
2014. júl. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De persze megérte!:)

Előző voltam.:)

2014. júl. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 154 cm-es vagyok, vékony alkatú, mégis alig látszott a pocakom, szülni is kb 5-6 hósnak megfelelő méretekkel mentem. Sovarogva néztem a többi kismamát, bár azért imádtam a saját kis pocimat is persze, azazhogy a tartalmát :) amúgy elég kicsi lett a fiam, 2800 g (ezzel mondjuk engem túlszárnyalt, 2500-tel születtem). Szerintem ez nagyrészt örökletes dolog is lehet. Ja, es hiába volt kis diszkrét hasam, a végére rendesen küzdöttem a levegővételért, a bordafájdalomról nem is szólva... de megérte, ahogy előttem már írták :)
2014. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor én is kivételnek számítok. :)

Szintén 156cm vagyok, vékony testalkatú (44kg voltam terhesség előtt), de kifejezetten kisebb hasam van, mint ami ennyi idősen (28 hét) megszokott.

Pedig már a 2. terhességem, az elsővel is kb. 6 hónapos méretekkel mentem szülni. :)

2014. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok: akkor ezek szerint ez is alkati dolog :) Mondjuk nálunk apuka magas, a babák is viszonylag nagyok voltak hozzám képest. Második hozzászóló babája meg egyenesen óriás :) Lehet, hogy attól is függ, hogy mekkorák a babák. (Bár ez is csak feltevés, jöhetnek az ellenpéldák :))

És még annyit, hogy természetesen megérte :)

2014. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 158cm vagyok, még 2 hónapom van hátra, de mindenki kérdezi, hogy már nem sok van hátra ugye??? Van ismerősöm ugyanannyi idős terhesek vagyunk és 4cm-mel nagyobb a hasa, de ő magasabb is, így nála nem tűnik fel. Szóval a magasság is számít.
2014. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a két 3kg -os babámmal nem de a 3800 gr-os fiammal már elég óriás pocakom volt....158 cm és 45 kg voltam szülés előtt,,,8 kg-ot és 6 kg-ot híztam mindössze Velük....
2014. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!