Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi hetet mikor/hogyan...

Terhességi hetet mikor/hogyan állapítják meg pontosan, ha előtte lévő menstruáció időpontját nem tudják?

Figyelt kérdés

Soha nem volt pontos a menstruációm, félévente jött meg.

16 éves koromban anyám elvitt nőgyógyászhoz, mindenféle gyógyszerekkel megtömtek, megkínoztak, fájdalmasan meghozták a menstruációm (ami 3 hétig tartott aztán)

mígnem nem egyeztem bele a további kísérletezgetésbe.

Utána ugyanúgy csak félévente jött meg, viszont az azelőtt normális 4-5 nap helyett egyszerűen nem múlt el magától (talán a gyógyszeres beavatkozások miatt).

Akkor elmentem egy nőgyógyászhoz aki felírt fogamzásgátlót, ez legalább elfedte a panaszokat 5 évig.

Mikor abbahagytam, sohatöbbet nem jött meg (eltelt egy év).

Most terhes vagyok, 2 tesztet csináltam, mindkettő pozitív lett, jövő héten megyek dokihoz.

Ilyen fáradtság, hányingerszerű tünetek 2 hete vannak.

De mit mondok, ha semmi, de semmi vérzésszerű tünet nem volt fél éve? Még csak barna folyás sem.

Nem tudom, van-e itt valaki aki így volt vagy volt ismerőse ilyen... az orvos meg fogja tudni állapítani így is, hány hetes? és a szülés időpontját mikor lehet megtudni nagyjából?


2014. júl. 19. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Uh alapján. Korai időszakban az embrió méretéből elég pontosan meg lehet határozni a korát.
2014. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon nem ertek hozza de ha nincs mensid hogy hogy van peteeresed? En ismerek egy lanyt aki ugyanigy esett teherbe csak eppen erthetetlen szamomra. A baba merete alapjan megtudjak allapitani a terhesseged korat. En ugy tudom hogy a 12 hetig nagyhabol minden picur egyforman novekszik. Ne aggodj bem te leszel az elso ilyen problemaval! Csak mindent mondj el a dokinak hogy tudjon rola. Grarulalok!:)
2014. júl. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nem tudom hogy lehet, mert nem értek ezekhez

gondolom amikor nagyritkán volt menstruációm, akkor hébe-hóba peteérésem is

nem tudom de örülök :)

2014. júl. 19. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!