Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Titeket is zavarnak...

Kismamik! Titeket is zavarnak a hirtelen felszaladt kilók?

Figyelt kérdés
54kg-mal kezdtem, világéletemben ennyi voltam, sose tudtam hízni, pedig sokat ettem, mégis deszka voltam. Az elején örültem, hogy hízok, kezdtem formásodni, de most 7 hónaposan már elszomorít, hogy +14kg-nál tartok.Régi ruháim közül már semmisem jó rám, és ez nagyon rosszul esik. Az étkezési szokásaimon megpróbálhatok változtatni? Pl.: egy nap ötször és gyümölcsöket nagyrészt. Elkezdtem kismama tornázni, szerintetek lesz hatása? Nem fogyókúrázni akarok, már azzal is megelégszem ha tudom tartani a súlyom.

2014. júl. 20. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A mozgás mindenképpen jó, mert sekenti a vérkeringést, ami neked és a babának is előnyös. Ha deszka voltál mindig is, akkor szülés után is nagy eséllyel az leszel.
2014. júl. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ :) Mozogni fogok mostmár rendszeresen
2014. júl. 20. 21:03
 3/9 anonim ***** válasza:

A gyümölcsben elég sok cukor van, szerintem nem jól csinálod.


A napi 5-szöri étkezés ok, de inkább zöldség és hús (hal, csirke, pulyka) (zöldség alatt meg nem a krumplit, babot, kukoricát értem, hanem párolt répa, párolt brokkoli, friss saláta).

Mivel a fogyókúra ellenére kell a szénhidrát, reggelire magvas kenyérszeletet ajánlok light körözöttel (tehát fűszeresen, de margarin nélkül), vagy sonkával, vagy padlizsánkrémmel stb.

Délelőtt: friss saláta és főtt tojás.

Ebéd: grillezett csirkemell, vagy halszelet párolt zöldséggel, kevés rizzsel.

Uzsonna: ilyenkor én egy sűrű turmixra szavazok sovány tejjel, de ez inkább nyalánkság, szóval ha nem akarod, nem kell ezt. A tízórai saláta tökéletes.

Vacsi: ugyanaz mint az ebéd, csak fél adag, rizs nélkül.

2014. júl. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első terhességemnél 28 kilót híztam. Fel sem tűnt, csak szülés után, hogy milyen rémesen kövér maradtam. :) Szépen visszafogytam aztán, nem lettem csíkos sem, úgyhogy egy szavam nem lehet.

Most a második babával 21 hetes vagyok, +7 kilónál járok. Viszont +3 kilóval kezdtem a terhességet, úgyhogy azt nézzük, már + 10 kilóban vagyok. Nem tudom, mi lesz a vége, de mivel egy csomó mindenre gondolni sem tudok, nem hogy megegyem, így azt eszem, ami jól esik. Majd leadom megint. :)

2014. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mintha csak rólam írtál volna :)

170/55kg val kezdtem, és soha nem tudtam hízni. bár az 55kiló is csoda előtte 45-50kg voltam. azt terhes lettem, letettem a cigit, 12. héttől nem dolgoztam csak jöttek fel a kilók, aminek örültem mert pont jók voltak a ruháim, kikerekedtem :) azt csak jöttek jöttek a kilók, hetente 1 kiló :) azt mikor 5-6hét alatt 6kiló jött fel, besokalltam, kb 26hetes lehettem mikor már 15-18kiló pluszba voltam. de nem ettem éjjel nappal, ezért néztem nagy szemekkel. azt próbáltam a kenyeret kizárni az étrendből, reggelire zabpelyhet ettem, esetleg ebédre engedtem meg magamnak tésztát, illetve 1-2szelet kenyeret, mert külön magamnak nem főztem. így a következő vizsgálatra kb 4-5héttel később csak 2,5 kiló jött fel, ez volt 33-32hetesen, most meg 36hetesen kb2 kiló jött fel megint 4hét alatt. tehát most tartok olyan plusz 20kilónál. még van 3-4hetem, ha 80kg-nál megállok akkor örülök, majd lemegy :) tehát ne érezd magad rosszul. akik nem tudták hogy néztem ki terhesség előtt pl a szülésznő, azt mondta hogy nem híztam sokat. mikor közöltem vele hogy mennyit is csak nézett. tehát lehet az is hogy a szervezeted/szervezetünk tudja mi kell neki és mivel az elején nagyon vékonyak voltunk így beraktározódott. nem tudom, de majd megszülünk és minden a régi lesz, sőt azt sem bánnám ha 55kg helyett 60-63kg-ig fogynék vissza, az a pont jó súly a magasságomhoz :)

2014. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem is mondogatják, hogy rámfért, meg hogy megszépültem a terhességtől, de nekem elég lenne 60kg is max 65. Remélem mostmár nem fog felszaladni hogy odafigyelek rá, most már csak a baba nőjjön :) Amúgy mennyi a baba súlya összesen? Nem tudja valaki? Az egyik ismerősöm szerint 3kg körül mozog a baba súlya plusz 4kg a placenta meg még ott a magzatvíz is.
2014. júl. 20. 22:49
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


ezt találtam :) utolsó vagyok

2014. júl. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kb. 7-8 kiló az, ami a "baba súlya", ez fog lemenni a szüléssel azonnal. De függ a hízás mértéke attól is, hogy mennyire vizesedsz, az is hatalmas pluszt tud generálni, és az is lemegy. Jól teszed, ha odafigyelsz az étkezésedre és mozogsz kicsit!
2014. júl. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 60 km-mal kezdtem (180cm), végig odafigyeltem arra, hogy mikor és mit eszek. Kerültem a cukros és a lisztes dolgokat, holnap töltöm a 40. hetet és összesen 6 kilogramm jött rám.

Igaza van annak, aki azt írta, hogy a gyümölcsökben nagyon sok a cukor. Egyél inkább zöldséget (köretnek is), halat, csirkét.. A krumplit és a rizst próbáld meg mással helyettesíteni, mert azokban is nagyon sok szénhidrát van. Gyümölcsöt meg egyél délelőtt, de semmiképp se este.

Amúgy meg ne aggódj, szerintem a 14 kiló nem olyan vészes, főleg mert a terhességed előtt csak 54 voltál. A szülés után hamar lemennek azok a kilók. :)

Boldog Babavárást. :)

2014. júl. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!