Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen kötelező vizsgálatok...

Milyen kötelező vizsgálatok vannak a terhesség 1. trimeszterében?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes voltam, amikor a nőgyógyász megállapította, hogy kisbabát várok. Az orvos kiadott egy leletet, majd közölte, hogy 2 hét múlva menjek vissza. 7 hetesen visszamentem, hüvelyi ultrahang segítségével megállapította, hogy minden rendben van, és a kiadott leleten javasolta, hogy 13 hetesen jelenjek meg hasi ultrahangon. Nincs az későn? Úgy tudtam, hogy az első 12 hét alatt meg kell jelenni pl. a védőnőnél + vérvételre ill. különböző vizsgálatokon kellene részt venni. Ehhez képest engem sehova se küldött a doki. Most vagyok 10 hetes. Másik orvoshoz szerettem volna menni, de kiderült, hogy szabadságon van és csak 2 hét múlva fog ismét dolgozni. Magánorvosra nincs pénzem. Szerintetek visszamenjek a nőgyógyászhoz holnap és megkérdezzem, hogy miért nem küldött még el sehova? Már az is megfordult a fejembe, hogy esetleg azért nem kaptam beutalót, mert valami baj van, csak nem mondja.

2014. júl. 23. 16:40
 1/10 Margit84 ***** válasza:
Keresd meg a területileg illetékes védőnőt. Kiállítja a leletek alapján a kiskönyvet. Nekem a háziorvosom adta a beutalót vérvételekre. Valakinek ezt nem teszi meg a házi orvos, hanem a nőgyógyászati szakrendelőben adnak rá beutalót. Illetve ha van kérdésed vagy nem tudod hogy hova menj, akkor is fog segíteni a védőnő.
2014. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Margit84 ***** válasza:

esetleg keresőbe írd be, keress rá, és több oldalon foglalkoznak ezzel, hogy kb mikor és milyen vizsgálatra kell menni.


[link]


[link]


[link]

2014. júl. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs kötelező vizsgálat egy sem.


Furcsállom, hogy még nem voltál a védőnőnél, nálunk az első vizsgálatkor szólnak a dokik a kismamának, hogy keresse fel a védőnőt a kiskönyvért. A védőnő meg képben van az ajánlott vizsgálatok, vérvételek, UH-ok ügyében, legalábbis nálunk mindig kiszámolja, mikorra kérjek időpontot.

2014. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat :) igen, nekem is az volt a legfurcsább, hogy még csak a védőnőhöz se küldött. Úgy tudtam, hogy hozzá a nőgyógyásznak kell küldenie. De akkor holnap fogom magam és felkeresem a védőnőt.
2014. júl. 23. 16:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Keresd fel a területileg illetékes védőnőt. (Nem feltétlenül kell a nőgyógyásznak szólnia neked, hogy hozzá kell menned). Ő kitölti a kiskönyvedet, tájékoztat a vizsgálatokról. Nálunk pl. a beutalókat a terhes gondozóban adják ki, de ez területenként változó, van ahol a háziorvosra tartozik ez a feladat.

Az első trimeszterben a 12. hét előtt csinálnak vérvételt (teljes vérkép+ szűrés nemi betegségekre+ antianyag szűrés), a 12. hét előtt kell menni belgyógyászhoz (jó esetben a háziorvosodhoz) ekg-ra és a 12-13. héten vanaz első genetikai ultrahang.

Én azt tanácsolom, hogy ne húzd az időt azzal, hogy visszamész a nőgyógyászhoz hanem holnap keresd fel inkább a védőnői szolgálatot, mert minden vizsgálatra időbe telik bejutni, időpontot szerezni, Te pedig már 10 hetes vagy. Ja és a vizsgálatokon meg úgy is kérni fogják a kiskönyvedet, szóval kezdj holnap a védőnőnél.

Boldog babavárást! :)

2014. júl. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat. Holnap első dolgom lesz felkeresni a védőnőt.
2014. júl. 23. 17:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia igen először védőnő,ő ad neked vérvételre beutaló mar egyszer menned kellett volna..de ha honap kapsz mehetsz is egyből..nemtudom higy szeretnéd a 12 hetes ultrahnagot csinaltatni,lehet maganba klinikan akkor vervetel is kell de ott adnak arra beutalot..ha a korházba szeretnéd nem a te orvosod csinálja valószínű hanem bekell ballagni a12. heten es huzni sorszámot,es kivárni a sorod az ultrahangon.amúgy melyik városban laksz?
2014. júl. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Füzesabony. Holnap megyek az sztk-ba és megkérdezem kihez tartozok. Az UH-t kórházban fogom elvégeztetni.
2014. júl. 23. 19:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Védőnőt a neten is megtudod nézni kihez tartozol..ird be az városos es az utcát es hogy védőnői szolgálat..hat sajnálom,h ennyire link orvosod van!de a védőnő majd sokat tud segíteni en pl.telefonon is solat beszélek vele,mindent tőle kérdezek meg:))mondjuk én győri vagyok de biztos ott is aranyos védőnők vannak.boldog babavárást!:))19hkm
2014. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 13 hetes vagyok az első babámmal.Szóval még frissek a vizsgálatok élménye.Nálam annyi volt,hogy mikor kiállították,élő egészséges magzat,akkor a nőgyőgyász adott egy csomó vérvételi papírt,meg egy igazolást amit a védőnőnek kell adni.Nem küldött védőnőhöz,én kerestem meg neten hova tartozom,és hol érem el az illetékest.Elmentem hozzá,megkaptam a kiskönyvet,és ő elmondta,hogy mik a soron következő vizsgálatok,meg adott tájékoztatókat is.A 8 hetes uh után nekem is csak most egy hónap múlva kellett mennem,legközelebb meg majd a 18 hetes lesz.Sajnos ezt nem viszik túlzásba.Kérhetsz soron kívüli uh-t,de azt nem finanszírozza az OEP,tehát fizetni kell érte.Nekem a védőnő azt mondta,hogy ő mindig időben tájékoztatni fog,mikor hova kell mennem,és milyen viszgálatokon kell túlesnem.

2014. júl. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!