Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Duphastont hol szereztetek?

Duphastont hol szereztetek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy csak orvos írhatja fel, ezért furcsa lehet a kérdés, így inkább kifejtem bővebben.


Tavaszon volt egy vetélésem 10. héten, a baba állítólag már a 6. héten leállt a fejlődésben. Akkor az orvosom azt mondta, három hónap után ad Duphastont, amit egész teherbeesésig, majd a 12. hétig kell szednem. Három hónap után mentem felíratni, akkor azt mondta, majd, ha lesz pozitív tesztem. Múlt héten pont a 28. napon mentem hozzá pozitív teszttel, 13. napon volt peteérésem, a 28. napon már 2,8 mm petezsákot láttunk uh-n. Erre azt mondta, várjak két hetet, idézem: "annyit a babának is ki kell bírnia".


Három nappal később már majdnem negatív volt a terhességi teszt. Megijedtem, ezért elmentem vérvételre. A progeszteron szintem alacsony, a HCG már csak 127. Vagyis úgy néz ki, megint vetélés lesz a vége. Az alacsony progeszteron szint miatt gyanítom, hogy megelőzhető lett volna, ha már akkor ad Duphastont, főleg, hogy már volt egy vetélésem.


Több helyen olvastam, hogy többen az orvos tudta nélkül is elkezdték szedni a Duphastont vagy Utrogestant, amint pozitívat teszteltek. Honnan sikerült gyógyszert szerezni? Háziorvos is felírhatja?


Nagyon kétségbe vagyok esve, ha összeszedem magam és lesz következő alkalom, nem fogok arra várni, mikor írja fel.



2014. júl. 26. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem váltasz nőgyógyászt? Van,aki ad van,aki azt mondja a természet szelektál.Én olyan orvosra bíztam magam és a babám,aki mindent megtett.A Duphaston vagy Utro nem csodaszer,de megnyugtatja az embert,hogy mindent megtett,hogy megtartsa a magzatát.
2014. júl. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez már a harmadik nőgyógyászom és mivel vidéken élek, több váltásra nincs nagyon lehetőségem. De lehet, ezek után inkább több órát utazom egy normális orvos után. Csak nehéz találni, mert a mostani is március óta azzal hitegetett, hogy időben felír mindent, aztán meg folyamatosan késleltette a gyógyszert.
2014. júl. 26. 14:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem válts orvost, én biztos nem maradnék nála. Amúgy (én foggátlót vettem, amúgy orvos írta fel, csak pár év után rájöttem, hogy olcsóbban is be lehet szerezni) az interneten biztos lehet találni, ha van valakinek feleslegesen. Én beléptem egy csoportba és ott hirdettek páran, sőt volt aki rám is írt, hogy olvasta, hogy ...-t keresek. Egy próbát megér.
2014. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor én is így fogok próbálkozni.
2014. júl. 26. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia,igen neten lehet venni,de szerintem is keress normális orvost,akár kicsit távolabb is. Nekem is felírta az utro-t a dokim,pedig vetélésem sem volt,csak nagyon sokat küzdöttünk a babáért.
2014. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!