Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes vagyok, mit erez az...

26 hetes vagyok, mit erez az a kismama, aki terhesen lett cukorbeteg? Mik a jelei?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyanazok a tünetek mint nem terhesen. Szomjúság érzés szinte állandóan, bőrviszketés, fogyás. Ha gyanakodsz valami miatt, kérdd meg a házi orvosod,hogy végezzen egy éhgyomri vércukor mérést. A terhesgondozáson is tudnak ilyen vizsgálatot végezni, sőt a védőnőd is segíthet. Egyes patikákban is lehet kérni vércukor mérést.

2010. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp fognak terheléses cukorvizsgálatot végezni, ha még nem volt, ez kötelező.

Egyébként nem feltétlen van tünete. Nekem is magas lett az értékem, de az ég világon semmi tünetem nem volt és nincs is.

2010. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Valóban ugyanazon tünetei lehetnek, mint a nem terhes cukorbetegség esetén, ahogy az első válaszoló írta. Viszont nem az éhomi mérés számít, hanem az evés után egy órával mért vércukor szint a mérvadó. Nálunk egy zsemle és tej reggeli után nem lehet több 7,1-nél. úgy tudom a szirupos terhelés 7,8-ig jó.

De én is úgy gondolom, hogy ezt kötelezően nézik, ráadásul pont a te korodban....nem kell menned terheléses cukorvizsgálatra mostanában?

(35. hetes cukros kismami)

2010. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!