Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Neo-Ferro-Folgamma naponta 2x...

Neo-Ferro-Folgamma naponta 2x éhgyomorra?

Figyelt kérdés
Orvos írta fel a vasat, napi 2x1 kéne szednem. A tájékoztatóban az van , hogy éhgyomorra kell bevenni. Normál esetben el se szoktam olvasni a betegtájékoztatót, de így terhesen szerintem jobb betartani az előírásokat, csak nem igazán értem. És csomó minden fel van sorolva, hogy ez meg az fogyasztása után 2 órával vedd be, vagy 1 órával előtte. Lehet valami gond ha nem tartom be?
2014. júl. 29. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:

ugyazezt szedtem, én is elolvastam. én is ezrn agyaltam...

aztán arra jutottam hogy ugyse tudom mikir mi után hogu kell szedni...

szedtem de éhgyomorra nem sokáig tudtam mert kihánytam, szóval evés után szedtem.

javulás volt a vérképemben, igy is hatott

2014. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is szedem, nemrég írta fel az orvos. én reggel mikor felkelek beveszem, a másikat este.
2014. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem éhgyomorra. Kezdetben napi 3-at kellett szednem, majd napi 5-öt.

Fene se figyelte, hogy éhgyomorra vagyok-e vagy sem.

Bekapkodtam, amikor csipogott az órám.


Nekem a doki azt mondta, hogy sok rosttartalmút vigyek be a szervezetembe, mert elősegíti a vas felszívódását.

2014. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy az éhgyomor kevésbé fontos szempont a szedésénél. Az a fontos, hogy ne koffeinnel, tojással meg a tájékoztatóban felsorolt termékekkel egyidejüleg vegyük be, mert azok tényleg rontják a felszívódását, meg hogy gyümölccsel vegyem be, mert az meg segíti.
2014. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia..jártas vagyok a témában mert elég vashiányos voltam terhesség alatt.

Tényleg fontos, hogy éhgyomorra vedd be lehetőleg c-vitamin társaságában mert segíti a vas felszívódását. Bubisat ne igyál és lehetőleg 1 órán át ne egyél (ez nem könnyű, Én mindig farkas éhesen keltem). Ami még fontos: magnéziummal és kalciummal ne szedjed egy időben a vasat mert kiüti:)

Nagyjából ennyi...kitartást és boldog babavárást:)

2014. júl. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2014. júl. 29. 18:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia.én is ezt szedem napi kettőt, reggel éhgyomorra. én 100%-os narancslével öblítem le és rá egy, másfél órával eszek.panaszom nincs tőle, talán lassabban megy a wc némelyik nap.
2014. júl. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!