Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki már túl...

Van itt olyan, aki már túl van a terhessége felén, és még mindig küzd a dohányzás leszokásával? Beszólogatósok, kioktatók kíméljenek.

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 17:45
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
61%

"Az könnyen beszél aki 1-2 évig szívta annak könnyebb. De egy 10-15év után már baromi nehéz letenni! Lefognak pontozni mert, hogy ez csak "akarat erő".. Probáld ki drágám."


Nem, én pl. nem fogom kipróbálni, mert nekem van eszem. Ki kért meg rá téged, h 10-15 évig cigizz? Te választottad. Ne gyere azzal, h aki 1-2 évig szívta, annak könnyebb. Miért nem szívtad akkor te is csak 1-2 évig?

2014. aug. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
63%
A legdurváűbb alanis, aki még jól meg is magyarázza magának, h a cigizés igazából nem is káros. Sőt, jobb, mintha zabálna, vagy stresszelne. Mentségeket keres inkább, ahelyett, h belátná, h itt már nem róla szól minden, hanem egy másik ember egészségéről, a további életéről. Szerintem itt kezdődne az anyaság, h valaki felfogja, h felelős egy másik életért. CSak azt nem értem, h aki nem jut el idáig, az miért szül. Minek neki a gyerek? Mert már minden volt osztálytársának van? Azt sem értem, ha én károsítom valaki egészségét pl azzal, h megmérgezem a kútját vagy a földjét, akkor engem megbüntetnek. Akkor ilyet hogy lehet büntetlenül csinálni?
2014. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Hát,én több,mint 30 kg-ot híztam,mert terhesség alatt csak "zabáltam".:)

Ezért nem lehet lenézni egy kismamát,mert orba-szájba eszi a csokit..

Inkább,azért lehet lenézni,ha nem eszik,koplal,mert az alakja fontosabb,minthogy tápanyagot juttasson a szervezetébe!

Meg a mi ügyünk a legdurvább,a dohányos kismamáké,mert mi "tudatosan" mérgezzük a babánkat.

És igen,negyon nehéz,mert elvonási tünetek lesznek,és csak akkor csillapodnak-szünnek meg,ha az ember rágyújt.

És igen,ilyenkor legfőképp magunkra gondolunk,hogy nekünk jobb legyen,ne szenvedjünk.

De!Olyan nincs,hogy az ember még csökkenteni se tudja a napi adagját!

Az már tényleg csak rizsa.

Én a terhesség előtt kb.7-10 szálat szívtam el,terhesség alatt napi-pár napi fél-1 szálat.

Nekem azt mondták,hogy ez a mennyiség "semmi",hogy ennyit akkor is beszívok,ha egy dohányzó ember mellett állok.

Meg mindig azon izgulok,hogy mi baja lesz a lurkómnak,jobb félni,mint megijedni,akármennyire is keveset szívok.:)

Most már 2 napja nem gyújtottam rá,nem érzem magam annyira feszültnek,mert tudom,hogy nem ártok a lurkómnak,és,ez megnyugtat,meg bevallom,az is idegesített,hogy "korlátoznom" kell a napi adagomat,nem szívhatok annyit,amennyit akarok.:)

Már többször is megpróbáltam letenni,talán most sikerül,mert nem akarom a végéig szívni.

Azoktól a kismamáktól meg undorodom,akik fél-1 óránként elszívnak 1 szálat,meg még a kórházba is kimennek,szülés előtt,meg után is....

Meglehet minket kövezni,mert nem rögtön tettük le,hanem fokozatosan,önző dolog ez is,de van,aki még meg se próbálja...És rengeteg kismama dohányzik,csak nem vallják be..

Akiknek meg sikerült,azoknak grat,még annak is,aki megpróbálta.:)

De,akik itt szidkozódtok,valószínű,hogy a ti anyukátok is dohányzott,mikor terhes volt veletek,hisz régen még nem csináltak ekkora hepajt belőle.:)

Köszönöm a válaszokat!!!További szép napot nektek!

2014. aug. 2. 09:19
 34/46 anonim ***** válasza:
53%
Már bocs, de miért kéne orrba szájba enni a csokit, az valami tápanyag a babának vagy mi, és 30 kiló hízás nagyon durva terhesen, lehetett volna baj, csodálkozom, hogy nem szóltak rád. Én diétázom, mert terhességi diabéteszem van, fogyok is, mégis mindent megkap a baba, napi 5 alkalommal eszem, van benne zöldség, gyümölcs, én is jól nézek ki és a baba is, pont tegnap dicsért a doki.
2014. aug. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,első terhességemnél 46 kg-ról híztam 77 kg-ra.Majd terhesség után le is fogytam 50-re.

a "csoki zabálást orrba-szájba" úgy értettem,hogy nagyon kívántam az édeset,így minden nap ettem nasit.

Miért is szóltak volna rám???Nagyon kevésnek tartották a kezdősúlyom,nem is ettem sokat,átlagba 1 szendvicset egy nap,terhesség alatt meg rászoktam a főtt ételre,meg mindig csiptem valamit,engem meg ezért dícsértek.:)

A cukrommal semmi nem volt,minden eredményem tökéletes volt...

Majd szülés után nem kívántam a kaját,mert már nem volt a lurkó a pocimba,egyre kevesebbet ettem,és visszatértem az eredeti kajálási szokásomhoz,igaz,főtt kaját azért ettem,még,ha nem is minden nap.

kb. 2 hét után elapadt a tejem,a védőnő szerint azért,mert nem ettem eleget.

Úgyhogy a "zabálást" így értettem,ahogy leírtam...Nehogy már ez is baj legyen,hogy eszek...

2014. aug. 2. 10:19
 36/46 A kérdező kommentje:
És csokit nem evés helyett,hanem 2 evés között ettem.Neked muszáj diétázni,nekem nem.Ennyi.:)
2014. aug. 2. 10:22
 37/46 anonim ***** válasza:
34%

[link]


Na ezért probléma a 30 kilós hízásod, a terhességi szővődményekről nem beszélve. Nem lenézned kell, aki odafigyel magára, főleg, ha baromságokat is írsz, hogy a kezdeti súlyod miatt nem szóltak. És bocs, az első babámmal későn kezdtem el a diétát, mégse zabáltam és híztam.

2014. aug. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták,hogy a súlyom tökéletes,úgy csinálsz,mindha 77 kg-osan bálna lettem volna.

Én is ettem zöldséget,gyümölcsöt,mindent,csak az én szervezetem azért pakolta így magára a kg-okat,mert előtte szinte semmit nem ettem,1 szendvicset,aztán ennyi...

És ezt az orvosom mondta,mert én is kezdtem aggódni...

Nem érdekel a linked,én is tudnék neked olyan küldeni,ami a kérdéshez szól,és azt írják benne,hogy napi 1-3 szál cigi még nem káros a magzatra...

Te meg koplalj csak,éheztesd magad,manapság úgyis a terhesvitamin,meg a terhesség alatti diétázás a divat.:)

Én maradok a normális főtt kajáknál,utána egy csokival,te meg menj csak át nyusziba.:)

2014. aug. 2. 10:39
 39/46 A kérdező kommentje:

És szóltak a kezdeti súlyom miatt,olvasni tudni kéne,nagyon kevésnek tartották,és aggódtak,hogy terhesség alatt se fogok enni,ezért baja lehet a babának.

De ettem rendesen,mint egy átlag ember,és örültek,hogy folyamatosan jöttek rám a kilók.

Mert 9 hónapos 77kg-os kismama szerinted olyan nagy súlyú??Meg nagyon vizes voltam,46-os papucsot hordtam,holott 38 a méretem.Ráadásul a lányom is 3650-el született...

2014. aug. 2. 10:43
 40/46 anonim ***** válasza:
70%
Ne haragudj, de olyan dolgokat állítasz, amiről gőzöd sincs. Nem a végső súlyod a gond, hanem a 30 kiló. Vizesedni se véletlenül vizesedtél. A diétámba pedig minden nap van főtt kaja, a rizseshústól a paradicsomos káposztáig minden és még ezen kívül napi 4 étkezésem van, amiben zöldség, gyümölcs, tejtermék és gabonafélék vannak. De elég ostoba vagy, hogy lenézed azokat, akik normálisan étkeznek és néznek ki, miközben te minden nap csokival hízlaltad magadat, úgy, hogy majdnem megdupláztad a súlyod és még dohányoztál is mellé. Gratulálok, te aztán lenézhetsz engem.
2014. aug. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!