Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elektromos vagy kézi mellszívó...

Elektromos vagy kézi mellszívó a jobb? És melyik márka vált be nektek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
ha van tej, teljesen mindegy. A védőnőnk szerint a saját kezű fejés a legpraktikusabb:) Nekem kézi volt, amíg volt tejem, ha vákumot kapott csak úgy jött a tej. Amikor már fogyott a tej, volt hogy fél óráig görcsöltem 50ml-ért....
2010. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már régen szültem. De akkor még csak kézi mellszívó volt, de úgy bedurrant tőle a két mellem azt hittem betojok a fájdalomtól. Azt tanácsolta az ügyeletes orvos kézzel bogozzam ki az összes tejmirigyemet, egész éjszaka bogoztam. És reggelre végeztem, aztán elmúlt a gyulladás.De ez csak az én tapasztalatom.
2010. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem volt kézi Avent, hát nem éri meg az árát. Van a sima mellpumpa 1000 Ft-ért. Nem mondom, hogy a legkíméletesebb megoldás, de nekem az hozta ki a legtöbb tejcsit. A chicco kézi állítólag gyenge.
2010. jan. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem elektromos Medela volt. Nagyon szerettem, gyors, praktikus. Néha rásegítettem kézzel. Nekem bevált, nem vennék mást.
2010. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Harmadikat várom, soha nem volt mellszívóm...

A kórházban kérj meg egy szülésznőt hogy tanítson meg kézzel fejni..

Elvileg a baba kiszopizik mindent.. ha marad azt kézzel knnyű kifejni.. az erős ingertől amit a mellszívók okoznak csak max jóval tbb tejed lesz.. Nekem mindegyk babával egy-egy alkalommal durrant be a ellem.. szépen kimasszíroztam aztán mellre raktam a babámat.. nem mondom baromira fájt.. lázas is voltam tőle de a meleg zuhany alatti masszázs és a szoptatás segített.És beállt a tejci mennyisége a baba igényeire. Mindig volt elég, és szinte semmit nem kellett kifejnem.. Igény szerint szoptattam fekve-talán a testhelyzet is számít mert a mell más helyzetben van, talán jobban kiürül.. és minden alkalommal másik mellből etettem. az első babám 21 hónapig, a második 14 hónapig szopott-- el kellett választanom mert tervbe volt a harmadik... elválasztás után 6 hónappal még volt tejem... a kistesó is csak 11 hónap után fogant meg.. ha ezt tudom tovább szoptatok:(

Remélem hasznos voltam! szívesen segítek még ha kell!

2010. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!