Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel árthatok a baba egészség...

Mivel árthatok a baba egészségének?

Figyelt kérdés

Remek megfogalmazás, de felteszek pár kérdést, hogy ezek okoznak-e gondot a fejlődésében. Nem kamasz vagyok aki nem vigyázott, hanem egy túlaggódós kismami, aki 21 hetes.

Tehát.

1. Ha oldalt van a baba, és az oldalamra fekszem, nem tud beszorulni, nem tudom összepréselni?

2. Ha hanyatt fekszem, már feszülget a pocim, ez nem árt neki?

3. Ha Fel vagyok fújódva, görcsöl a belem, az rá van hatással?

4. Ha csípőset eszem, az neki rossz? Ugyan azt érzi és rosszul lesz tőle? (dokufilmben láttam, hogy a keserű-édes tuti érződik a vízben)

5. Ha magas a vérnoymásom, neki is megemelkedik?

6. Ha nagyon ideges vagyok, sírok, akkor azt ő is érzi?

7. Amikor tüsszentek és befeszül a hasam, abból érez valamit?


2010. jan. 11. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
magas vérnyomás, sok sírás, idegessék az árt, a többi nem.
2010. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De aranyos vagy! Sok boldogságot!
2010. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Az a legegészségesebb, ha oldalt fekszel. Főleg a bal oldaladon, a vérkeringés miatt.

2) a hanyatt fekvéssel az a baj, hogy a megnövekedett méh fontos hasi ereket nyomhat el, ezzel rontva a magzat oxigénellátását. Hosszabb ideig ne feküdj hanyatt a 16. hét után.

3) Hallja a bélmozgásaidat, legalább nem unatkozik annyira.

4) a magzatvízben ő is érzi az ízeket. lehet, hogy szeretni fogja a csípőset, mire kibújik. :-) Most lehetne vele megszerettetni a spenótot, brokkolit. ;-)

5) Igen.

6) Igen, ő is feszült lesz. Az anyai hormonok a lepényen át eljutnak őhozzá is.

7) Persze. Hullámzást. :-) Azt nagyon élvezik.


Aranyos kismami vagy. :-) Jó babavárást!

2010. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1.Bal oldalon fekvést ajánlják leginkább a baba szempontjából,és mivel minden méh egy kicsit "jobb oldalas"ezért nem nyomja a baba a vesédet ha bal oldalon fekszel.


2.Ha hanyatt fekszel,az maximum az utolsó időben nem ajánlott,mert a baba elnyomhatja az ereket,ez sem neki,sem neked nem jó,de úgyis érezni fogod a végén,hogy így már nem kényelmes,mert nyomja a baba a gerincet.


3.Szerintem nincs,maximum kicsit nagyobb a "zaj" odabent.A felfújódást minden kismama átéli,átélte.


4.Állítólag fahéjasat sem szabad enni utolsó időben,mert beindithajta a szülést.Fahájas csigát ettem fahéjas joghurttal,és semmi a 41.hétig.Mindent szabad enni,mértékkel.


5.Erre sajnos nem tudom a választ.


6.Valószínűleg igen,de ha megkönnyebbülsz egy kis sírástól,akkor nyugodtan tedd,ami neked jó,az jó a babának is.


7.Biztosan érzi,hisz érzi a szívdobogásod,gyomorkorgásod is.Az én babám ilyenkor egy nagy rúgással illetett. :-D



Ui.ne légy túlaggódós,inkább élvezd ki a terhességet.Hisz nem betegség! :-D


Minden jót,és könnyű gyors szülést!

2010. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
...5 hós kislány anyukája
2010. jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a 4D-n a doki, hogy a babáknak a legstresszesebb ha köhögsz és tüsszentesz, ezért nem jó, ha a kismamák meg vannak fázva.
2010. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Vigyázok magamra nagyon, mérem a vérnoymásom, ami amióta babát várok normális... szóval izgulok. :) Köszi
2010. jan. 11. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!