Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedjek terhesvitamint?

Szedjek terhesvitamint?

Figyelt kérdés

30hetes kismama vagyok.

Eurovit terhesvitamint szeretnék venni. Ilyenkor ér még valamit,ha szedem vagy felesleges?

Vasat kezdjek szedni vagy ha nem mondja az orvos nem kell?


2014. aug. 3. 09:45
 1/5 Ditta323 ***** válasza:

Szia.

Én speciel semmit nem szedek. Max lehet majd vasat kell, de ez majd csak hétvége fele derül ki, hogy milyen lett a vérvételi eredményem. /Bízom benne, hogy most is jó és nem kell szednem semmit/.

Kb hónap másfél hónapig szedtem napi 1* mg-t de hasmenést okozott és így már azt sem.

34 hkm.

2014. aug. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ditta323 ***** válasza:
Azaz rád van bízva. Ha szeretnél szedj.
2014. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ártani nem árt a vitamin, de én nem szedtem, csak az első hónapokban.
2014. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaz én az elejétől kezdve szedem a Gravidát, de ha az étrendet sok vitamint tartalmaz, akkor szerintem nem muszáj! Ez a te döntésed, ártani biztosan nem ártassz vele! :) 33 hkm
2014. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én végig szedtem Gravidát, hetente 3-4 x, ezenkívül omega3-at hetente 4-5x, magnéziumot naponta, és kalciumot kétnaponta. Rengeteg gyümölcsünk volt a kertben, kilószám ettem az éppen "aktuálisat". Jó minőségű ásványvizeket ittam hetente pár üveggel. Nekem azt javasolták végig szedjek vitamint. Jól voltam, soha sem voltam fáradt és persze a babának is szüksége van ezekre az anyagokra a normális fejlődéshez - szerintem. Mivel az elejétől fogva szedtem a vasam mindig jó volt, sőt inkább magas. Ha alacsony, akkor úgyis fel fogják írni neked. Én Gravidát szedtem a benne lévő jód miatt (nem mindegyik terhesvitamin tartalmazza). Ami szintén nagyon fontos a pajzsmirigy működés miatt. Július 1-jétől kötelezően nézik már a pm működést is, mert szellemi károsodást okozhat a magzatnál, ha nem megfelelő. Én szednék a helyedben!
2014. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!