Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szedjek? Milyen terhesvita...

Mit szedjek? Milyen terhesvitamint ajánlanátok? Elég hízékony vagyok és félek hogy a terhesvitaminoktól nagy babám lesz.

Figyelt kérdés
kb 2 hónapja szedek multivitamint (nem kifejezetten terhesvitamin, de nagyobb mennyiségű folsavat tartalmaz). Pár napja pozitív lett a terhességi tesztem. A multivitamin helyett azóta napi egy folsavat szedek (3mg-os). Elég a folsav vagy terhesvitamint is szedjek mellé? Orvoshoz 2 hét múlva megyek, hogy már szívhang is legyen.
2010. febr. 15. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
HIPP NATAL-folyékony és finom:)
2010. febr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Erről még nem is hallottam:D Hol lehet kapni? Bocsi a sok kérdésért, de első baba:D Mellé egyek külön folsavat?
2010. febr. 15. 09:57
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem jó ha szedsz terhesvitamint!Én a Femibiont szedem és nagyon jó!Eddig 5kg híztam ,de ez rám is fér mert 48kg kezdtem a terhességet!A baba korának megfelelő méretekkel rendelkezik!Az első babámmal az elevitet szedtem az is jó csak az sokmindenkinek székrekedést okoz!Nem lett nagy a babám 3000g és 51cm született!Hízni is csak 10kg híztam,de szerintem ez egyénfüggő!Remélem,hogy tudtam segíteni!Boldog Babavárást!21 hetes kismama
2010. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

hogy a terhesvitaminoktól nagy babád lesz az tévhit.

femibiont mondják a legjobbnak, de én Gravidát szedtem, mert olcsóbb.

2010. febr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én elevitet szedek kb. 7 hónapja. Először csak azért, mert készültünk a babára, aztán már "kötelező" terhesvitaminként. Most 20 hetes vagyok és még nem híztam semmit, az orvosom is azt mondta, hogy tévhit az óriás babák születése a terhesvitaminok miatt.
2010. febr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Most már biztos hogy holnap veszek valamilyen terhesvitamint! Jó babavárást Nektek is!
2010. febr. 15. 10:09
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Régebben volt jellemző a nagy baba, de a mai készítmények már jobbak, nem kell félni. Én Gravidát szedek, 12 hetes vagyok,és még nem híztam. Azért azt szedem, mert van benne jód, ami fontos.
2010. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szedtem terhesvitamint, mert folyamatosan hánytam. :( Szinte végig. Nem bírtam lenyelni. :( Mégis 4300g-os babám született. Nem a terhesvitamintól hízik az ember és nem attól lesz nagy babája, hanem a B vitamin nagyobb étvágyat csinálhat az arra érzékenyeknél és ezáltal többet eszel és a baba is jobban hízik. De ez sem törvényszerű.

Sztem szedj nyugodtan terhesvitamint, mert a nagy baba genetika, nem nagyon befolyásolható - kivéve cukrosságnál! Nekem a hasamon nem is látszott, hogy mekkora a legényke. :) 3 kiló körülinek sacolták, el is vitték megnézni születése után, hogy nem cukros-e. Minden rendben volt, genetikailag nagyobb mint az átlag. Ja és én is meg a párom is 3000grammal születtünk, úgyhogy valaki más volt óriásbébi a családban. :)

2010. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Most vagyok 39 hetes és Gravidát szedtem. Én személy szerint mindig előnyben részesítem a Béres találmányokat, mint a külföldi cuccokat. Gyönyörű terhességem volt, összvissz 3x hánytam, bár a Gravidától volt hányingerem, ha nem ettem előtte rendesen. Úgyhogy én mindig ebéd után szedtem be. A 7. hónaptól csökkentettem heti két szemre, aztán teljesen abba is hagytam. Most már csak a szülés van hátra :)

2010. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A terhesvitamintól nem lesz nagy a baba :D

A vitaminok egyszerűen csak nagy étvágyat csinálnak. Különösen a terhesvitaminok, azok is a folsavtartalmuk miatt (régen az étvágytalan kisgyerekeket etették folsavval) , tehát onnantól kezdve, hogy szeded a folsavat már nem oszt nem szoroz a terhesvitamin, amit egyébként mindenképp szednék a helyedben.

2010. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!