Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb mikora alakul ki a "összekö...

Kb mikora alakul ki a "összeköttetés" a baba és mama között?

Figyelt kérdés
azt tudom h a megtermékenyülés után kb 1 héttel ágyazódik be a méhbe,de akkor még nincs lepény, hanem vmi bolyhokból v mikből "táplálkozik" a kis zigóta. kb hányadik hátre alakul ki a lepény, és valósukl meg az összeköttetés anya és gyermeke között(ugy h az megy át amit én eszek-iszok stb) azért kérdem, mert 10hestesen tudtam meg h terhes vagyok, és addig volt h buliztam a baártnőkkel, ittam alkoholt és cigiztem,s aggodok h nehogy baja legyen. innentől persze semmi ilyesmi. de ha az első pár héten még nincs lepény-köldökzsinór összeköttetés,akkor még nem mentek át ezek a káros anyagok belé remélem. olvasott erről valaki? köszönöm!
2010. jan. 12. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
12. héttől úgy emlékszem
2010. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Én is voltam szülinapi buliban, és iszogattam is, utóbb kiderült, hogy már terhes voltam, de a babának kutya baja nem lett, már 4 hónapos és teljesen egészséges. Anno a doki azt mondta, hogy a 6. hétig csak őssejtek vannak, amelyek korlátlan regenerálódásra képesek, tehát bármit csinálsz az első hat hétben, nem lesz baja a babának. Nyugodj meg, és jó babavárást!
2010. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Pontosan nemtudom neked megmondani a választ de nem kell aggodnod a 10. hét még korai ,hamar leraktad a káros dolgokat. Ráadásul a baba nem egy szemetesláda amibe a szervezet az összes káros anyagot belezuditja,a méhlepénynek pont ez a feladata (ha addigra már kialakult,nemtudom).
2010. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Én azért nem tudok ilyen pozitív véleményt írni. Elképzelhető hogy nem jutott át az embrióhoz semmi ami károsan árthat neki, de nem potyára mondják azt, hogy az első 12 hét a legfontosabb. Nem hiába nem lehet hajat festeni, gyógyszereket szedni, vagy vegyszerekkel takarítani ebben az időszakban.Ilyenkor alakul ki a babánál minden fő szerv, később már szinte csak hízik és növekszik. Nagyjából az első 12 hét határoz meg mindent, ekkorra már egy igazi kis ember alakul ki. Úgyhogy reménykedj!A cigifüst, az alkohol is hathat szerintem rosszul a picire,hiába nincs közvetlen kapcsolatban a mamával. Most már nagyon vigyázz magadra!
2010. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és én úgy tudom hogy a méhlepény a 10. héttől kezd kialakulni és a 12. hétre fejlődik és tapad meg rendesen!
2010. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%

Kb a fogantatás utáni 2 hét az, amíg nincs kapcsolat a baba és a mama között. Ez a kimaradó vérzés ideje, terhességi hetekben számolva a 4-5. hét. Innentől kezdve amit az anyuka eszik-iszik, az bizony a babára is hatással van, eljut hozzá.


Ráadásul a baba ebben az első 12 hétben a legérzékenyebb a külső hatásokra. Az alkohol, cigi, amit fogyasztotttál, az sajnos a babádra is hatással lehet, de reméljük, hogy nem lesz.


A 6. hétben már nem csak őssejtekből áll a baba, az egyik válaszoló rosszul tudja. Ilyenkor már elkülönül a három csíralemez, zárul az idegcső, sőt, elkezd pulzálni a szívcső is.

2010. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!