Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Takarítói vagy egyéb fizikai...

Takarítói vagy egyéb fizikai munkakörben mikortól mentetek táppénzre?

Figyelt kérdés

2014. aug. 6. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Azonnal, amint az orvos kiir.
2014. aug. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én a 12. héttől kértem a táppénzt. munkahelyen is ezt mondtuk így már december elején tudták ha minden rendben megy akkor február elejétől nem leszek.
2014. aug. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20. héttől.
2014. aug. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elsővel 33.hétig dolgoztam,a másodikkal a 20.ik hétig.A másodiknál is ment volna tovább csak a főnökség éreztette,hogy minnél hamarabb "szabadulni akarnak" tőlem,nem akarták,hogy gond legyen.
2014. aug. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ. Használsz e vegyszereket és emelgetsz e nehezebb tárgyakat. Ha igen, és a főnökség nem tud alternatív munkakört felajánlani, akkor amint az orvosod megállapítja a terhességedet 9-es kóddal (betegszabadság nem jár, veszélyeztetett terhesség) táppénzre mehetsz. Sajnos a vegyszerek és az emelgetés pont az első időszakban veszélyes a magzatra nézve. Ez a te döntésed, nincs rá kötelező előírás. Bérügyes, táppénz-ügyintéző kismama
2014. aug. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Házvezetőnő voltam egy családnál, mindent én csináltam, főztem, mostam, takarítottam, vásároltam, csak a vacsorájukat nem én ettem meg, és a 33.héten mentem táppénzre, majd szülés előtt 3 héttel Tgyásra.
2014. aug. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5 órában takarítok, vegyszerekkel dolgozom. Fele időmet wc takarítással, másik felét irodai takarítással-porszívózással töltöm általában. Elég fizikai, sokat kell lépcsőzni, hajolgatni. Angliában élek, itt sajnos nem írnak ki táppénzre csak ezért. 34. hétig tervezek dolgozni, most vagyok 21+4, hát már eléggé érzem, hogy fáradt vagyok. Fél órát kell gyalogolnom minden nap oda, s felet vissza, most változtattak a törvényen, aki nem dolgozik 6 órát legalább, annak nem jár szünet, így szünet nélkül nyomom. Gyilkos lesz a végén, az biztos.

Otthon legalább 10 féle okból nem dolgoznék-veszélyeztetett terhes lennék nem egy, de két vetélés miatt, hogy csak a legnagyobb okot említsem. Per pill örülnék neki, ha otthon lennék terhes:D

2014. aug. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem az orvos meg se kérdezte, hogy mit dolgozok, a párom munkahelyét kérdezte. De ameddig bírom, addig dolgozom.

Köszönöm a hozzászólásokat.

2014. szept. 7. 14:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Én raktárban dolgoztam, hidegben februárban, én már a 9. héten táppénzre mentem. Nekem így könnyebb volt.
2014. szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ápolónőként dolgozom kórházi osztályon.Hónap végén fogok táppénzre menni,akkor leszek 23 hetes.
2014. szept. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!