Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mehetek legkorábban...

Mikor mehetek legkorábban táppénzre, ha terhes leszek?

Figyelt kérdés
Elég stresszes a munkahelyem,nem szeretnék terhesen maradni,ráadásul szívritmuszavarom is van(azelőtt tünetmentes volt,de mióta ez a munkahelyem van,volt párszor tünetem,gondolom a stressz miatt),úgyhogy jó lenne nyugalomban lenni.Másik kérdésem,hogy hogyan kell írásban bejelenteni,orvostól kell igazolást vinni vagy hogy?Hány hetesen jelentitek be a munkahelyen?Köszi
2014. márc. 27. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Írásban érdemes bejelenteni, nem kell orvosi papír. Akkortól mehetsz táppénzre, mikról a doki ki ír.
2014. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Írásban jelezd a céged felé, hogy terhes vagy. Az első orvosi papírodat is mellékelheted hozzá, nálunk nem kértek semmit, sőt én nem is írásban jeleztem csak szóban, nagyon korrekt munkahelyem volt szuper főnökökkel. Én egyébként 12 hetesen jelentettem be, addig babonából nem tettem. Táppénzre pedig akkor mehetsz, ha az orvos kiír. Ezt az orvossal kell megbeszélned. De jól gondold meg, hogy biztosan nem akarsz-e 9 hónapig dolgozni. Jó dolognak tűnik a nyugalom, de itt rengetegszer olvasok kérdést arról, hogy mivel üsse el az időt a kismama, mert unatkozik. Napközben mindenki dolgozik, egyedül van stb. Én megőrültem volna, ha 9 hónapig otthon kell lennem, állandóan csak aggódtam volna mindenen, meg halálra untam volna magam. Persze ha egészségügyi oka lett volna, nem haboztam volna, hogy a pihenést választom. Nem lehet, hogy kímélnének a munkahelyeden, kevésbé terhelnének, ha kiderül, hogy terhes vagy? Persze, ha erre nincs esély, akkor még mindig jobb a táppénz mint szívritmuszavarral egy stresszes munkahely, mert a legelső ilyenkor az egészség.
2014. márc. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én szóltam,a munkahelyen hogy terhes vagyok,dolgoztam egy pár napot még,de aztán annyit hánytam,meg fájt a fejem,hogy képtelen lettem volna dolgozni,míg el nem múltak a rosszullétek táppénzen voltam.Felvett a doki már 7 hetesen.

Aztán meg szóltam a dokinak,hogy most már nem szeretnék dolgozni vegyen fel,nem csinált ügyet belőle.

2014. márc. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát kíméletre nem igazán van kilátás ilyen főnök mellett,de majd látom.Első terhességemnél 34 hétig dolgoztam,úgyhogy hidd el nem a munkával van a bajom,de itt nem hiszem,hogy maradnék max 6. hétig,az egészség fontosabb.Mindenesetre még terhesség előtt megbeszélem az orvosommal.

Köszi

2014. márc. 28. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!