Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koldok koruli fajdalom terhesen?!

Koldok koruli fajdalom terhesen?!

Figyelt kérdés
33 hetes vagyok,mar egy ideje be van fordulva a babam es a rugasait mindig a jobb oldali bordam alatt erzem.De ma olyan mintha elmozdult volna keresztbe,es a jobb oldalt koldok melett erzem hogy rugdos,amit iszonyatos fajdalom kiser,olyan mintha kessel szurkalnanak olyankor belulrol.Normalis dolog ez hogy ennyire faj mikor odarug?
2014. aug. 7. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem is borzasztóan fájt. tök fura, mert a szülési "fájdalmakat" nem találtam olyan rossznak, mint mikor a gyerek "dolgozott" odabent.


én mindig azt éreztem, kiszakad a hasam a köldökömtől balra. mintha a bőrömet tépték volna. szúrt, fájt.


taposott a kis csintalan a lábával odabentről, mit taposott, préselte magát. kint is csinálja ezt a mozdulatot amúgy, háton fekve eltolja a lábával a kiságyat, és jól szórakozik (most 14 hós, nagyon erős kis fickó)


nekem sose rúgott bordát, vesét, hólyagot, talán egyszer-egyszer méhszájon talált a kis kezével.


de a lábával taposott, préselt, vadult, nyomta magát a hátával, popsijával neki a hasfalamnak, sírtam is egyszer, nem csak fájt, de ijesztő is volt.


semmi fájdalmas nem történt velem várandósságom alatt, csak ez. még a szülés is élmény volt, én nem tudom azt mondani, hogy nehéz lenne a szülés. ja, kitolási szakaszban is éreztem a taposást, biztos segített a lábával akkor is :)


lehet, hogy nálad is az van, hogy kicsi a hely, esetleg érzékeny a bőröd - mert nekem az.


én 38. hétre szültem, akkor már azt éreztem, szegény gyerekre rátapad a méhfal... 48 centivel és 2,8 kilóval született, egy hónapra már plusz egy kiló és plusz 5 centi is volt legalább, bent nem fért el (ezért préselt) kint megnőtt.


ne aggódj :) nincs semmi baj. normális minden fájdalom. akkor van baj, ha alul vérezgetsz, vagy ha korábban indul be a szülés, de azok másmilyen fájdalmak. erős a kisbabád, és edz odabent :)

2014. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat! Egy kicsit megnyugodtam:) Azert is aggodtam ezen,mert a lanyommal ilyen sosem volt....O is sokat feszkelodott de nem ilyen erossen.Igaz most kisfiut varok,lehet azert karatezik annyira bent:D
2014. aug. 10. 19:54
 3/3 anonim válasza:
100%
Kedves kismama! A várandósság során a hasfal nagy feszülés alá kerül a növekedő méh és egyéb szövetek miatt. Ezért a köldök, ahol az izomrétegen normális esetben is kis hiány van az izomzatban erősen tágulni kényszerül. A tágulatba benyomuló hashártya itt érzékenységet okozhat, de ezt az itt táguló, átépülő szövetek is okozhatják. Önmagában természetes jelenség. Dr. Piri László
2014. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!