Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fóbia? Valaki hasonló helyzetb...

Fóbia? Valaki hasonló helyzetben? Hogyan küzdötte/küzdi le?

Figyelt kérdés

Kényszerbeteg vagyok. 32.hetes várandós. Az a gondom hogy nagyon fèlek a kórházaktól, azon belül is a fertőzèsektől. Nevezhetjük ferzőzès-fóbiàbak, vagy higènia-màniának. Ugyanígy az idegen wc-ktől is irtózom! Általában igyekszem elkerülni hogy idegen helyen kelljen pisilnem. Ès most vészesen közeleg a szülés ideje. Az összeàllított kórházi csomagom nagy része ilyenekböl tevödik össze: fertötlenitös szappan, kézfertötlenitö gèl/törlökendö, rengeteg wc-papir... Stb. Egyszerüen rettegek a gondolattól hogy ott a kórházban, kórházi wc-ben kell pisilnem, zuhanyzóban zuhanyoznom,stb. Söt, attól is rettehek hogy ott a kórházban a cuccaim ( táska, törölközök, ruhák, tárgyak, papucs, stb ) mihez érnek hozzá ( zuhanyzóban, szobában, folyosón) ès milyen betegsègeket kaphatok el... Nèha az is eszembe jut, hogy ha hazajövök majd a kórházból minden cuccom "kórházas" lesz, "fertőzőnek" tekinthető. Arról nem is beszélve hogy előre rettegek attól hogy a kisbabám nehogy elkapjon valami bajt, a környezettől vagy neadjIsten tőlem... :( Tudom hogy irreálisak a fèlelmeim, de szerintetek mennyire? Pszichiáterhez jàrok, gyógyszert is szedtem kènyszerbetegsègre ( amit a terhessègem elején abbahagytam, mert nem volt olyan súlyos a bajom hogy emiatt esetleg ártsak vele a babának), azóta is jól vagyok, leszámítva hogy lehetőleg nem megyek el idegen helyen wcre, és naponta jó sokszor mosok kezet :s.

Arra lennék kíváncsi más is jár/járt-e hasonló cipőben, és mit tett ellene, hogyan könnyithetnèm meg, hogy èletem egyik legszebb napján mikor a kisbabám születik és első közös napjainkat töltjük, ne pánikoljak, aggódjak folyamatosan a körülöttem levő higèniai kérdések miatt, han em maximálisan rákoncentrálhassak!


2014. aug. 10. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Szimplán csak nem vagy normális,ennyi.Az ilyen emberek,mint te is csak bebeszélik maguknak a sok hülyeséget!

Egyszerű a megoldás,hagyd ezt abba!!Nem beszéld ezt be,ne foglalkozz vele!

Kényszerbetegség...istenem,semmi ilyen nincs.Egyszerűen nincs jobb dolgotok,mit ilyen hülyeségeken agyalni...

Örülj inkább a babádnak,és hagyd ezt a badarságot!

2014. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első körben szerintem kérj pszichológustól segítséget, hogy szorítsátok vissza ezt, másrészt nem fog jót tenni a sok fertőtlenítős cucc, mert kijöhet az ekzema, aztán attól nem fogod jól érezni magad.

Nekem semmi bajom, de a kórházaktól írtózom, hideg rázást kapok szó szerint. Ennyiből megértelek, minden ruhámat kifertőtlenítettem, de kicsit gyakorolj agykontrollt, hidd el, hogy az a legjobb, hogy jó kezekben leszel, persze, alap, hogy nem ülsz rá a wc ülőkére stb, inkább ezekre gondolj, és ne hatalmasodjon el, mert mire oda kerülsz, be fogsz golyózni, és az sem neked, sem a babádnak nem lesz jó.

2014. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ez segít, akkor vegyél mindenből egyet, valami olcsót, és ha hazajössze, eldobod az egész cuccot, és nem kell félni a fertőzéstől.

Egyébként meg tényleg próbáld elterelni a figyelmed, de szerintem, ha már ott lesz a baba, vele fogsz foglalkozni, nem a bacikkal :)

Zuhanyzóba vigyél egy olcsó műanyag papucsot, a vécéhez is lehet kapni eldobható papírülőkét. Azt a pár napot ki kell bírni. Én sem vagyok oda az ilyesmiért (ennyire nem félek tőle, de jobban szeretem a sajátomat, mint szerintem a legtöbb ember), de ki lehet bírni. Szülés után, a kisbabával a kezedben úgysem ezzel fogsz foglalkozni.

2014. aug. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Szülj otthon!
2014. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én se vagyok odáig az ilyenekért de azért ennyire nem durva. Nekem szimplán annyi bajom van, hogy mások ( idegenek ) előtt nem nagyon szeretek elmenni wc-re és ha tehetem nem is megyek el... :/


De azért ennyire nem "undorodom" a kórháztól. 3 nap kibirjuk. :)


32hkm

2014. aug. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbáld azt sulykolni magadba, hogy a szülészeti osztályon egészséges anyukák fekszenek egészséges babákkal, hiszen aki beteg, azt másik osztályra fektetik. A kórházakban azért általában figyelnek a higiéniára - a közös vécét leszámítva, attól engem is ver a víz - de nyilván erről majd te vagy valamelyik rokonod fokozottan gondoskodik, hogy körülötted így legyen.

Ugyanakkor én azt gondolom, hogy abból a néhány napból, amit bent töltesz, legalább az első kettőn tuti, hogy mással leszel elfoglalva és nem a bacilusfóbiáddal. A cuccaidat meg majd otthon kifertőtleníted, ha nagyon zavar.

Ja, és a kisbabád nyilván nem fog elkapni semmit, tőled meg aztán különösen nem. Próbáld minél többet szoptatni az első perctől, hogy minél ellenállóbb legyen.

Jó babavárást!

2014. aug. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válazaitokat! A megértő szavakat és az őszinte véleményeteket is! Tudom hogy irreàlis és túlzó a problémám, ezért is kerestem fel szakembert, de küzdök ellene és néha jó a külvilág "kontrollját" meghallgatni hogy visszazökkenjek a normál életbe! El sem tudom mondani mennyire sokat segített ez a pár válaszotok! Máris sokkal jobban érzem magam! És igyekszem önkontrollt gyakorolni magamon és pozitivan hozzáállni hogy minden rendben lesz és nyugodt leszek és csak a kisbabàm fog számítani!! :) Köszönöm Nektek!
2014. aug. 11. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!