Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxémiás a 20. héttől. Van...

Toxémiás a 20. héttől. Van vagy volt valaki hasonló helyzetben? Milyen esélyeink lehetnek egy nem koraszülött vagy visszafejlődött baba születésére?

Figyelt kérdés
Előre is elnézést a hossza miatt, de nem szeretnék kihagyni semmit.... Második babámat várom, az elsőnél 5 évvel ezelőtt a harmadik trimeszterben terhességi magas vérnyomásom volt, toxémia végül a zárójelentés szerint nem alakult ki. Szülés után 1,5 évvel hypertóniás lettem, átlag 170/110 és 200/130 közti értékekkel. A második baba fogantatása előtt fél évvel átálltunk a dopegyt szedésére. A 20. hétben fehérjét találtak a vizeletemben, mely szerencsére azóta is csak enyhén opálos, viszont a vérnyomásom a 23. héten elkezdett játszani. 100/60 és 180/100 között kezdett cikázni. Most, a 24. héten már nagyon sokat feküdtem, így is cikázott, de 140/90 alá csak nagyon ritkán ment le, 180/100 fölé pedig még nem ment. Szedek 4X1 dopegytet, 3X1 doxiumot, 4X1 magnesii citricit és szükségszerűen cordaflexet (eddig sosem segített). Tegnap is és ma is 140/90 és 150/100. Ez alá nem megy. Aláírtam egy nyilatkozatot, miszerint megértettem milyen állapotban vagyok jelenleg, nem szeretnék kórházi felvételt. Orvosom szerint egyelőre kordában tartható otthoni körülmények között is a helyzet. Védőnőm hetente vizsgál, orvosom kéthetente + akkor, mikor telefonálok neki. A méhlepény keringése rendben van, magzat fejlődése is megfelelő. Mindemellett vérszegény lettem, kevés a vasam és kevés az összfehérje a szervezetemben, így a só és fűszerszegény diéta mellett most fehérjedús diétát is kell tartanom, valamint vasat kell pótolnom. Kórházba akkor kell mennem, ha a vérnyomásom tartósan nem megy le 180/x alá ill. egyéb szokatlan tünet észlelésekor. Egyébként van itthoni vizeletfehérje tesztcsíkom is, ami még sok mást kimutat. Vérnyomást pedig óránként mérek és vezetem a dokinak a naplót.

2014. jún. 13. 16:35
 1/2 A kérdező kommentje:
elrontottam, magnesii citrici 4X2
2014. jún. 13. 16:38
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés ez, mert a preeklampszia életet veszélyeztető állapot lehet mind rád, mind a magzatra nézve. Az nagyon jó, hogy rendesen figyelnek rád, és hogy te is figyelsz magadra. De valószínűleg el fog jönni az a pont, ahol muszáj kórházba menned, ezt azért tudatosítsd magadban. Sajnos ez az állapot alattomos betegség, pillanatokon belül ki tud alakulni belőle eklampszia vagy HELLP szindróma, ami halálos lehet. Az állapot egyetlen megoldása, ha kiveszik a babát, ami jobb, ha minél később történik. Ha sikerül kihúznotok a 30. hétig, az nagyon jó, mert akkor neki is sokkal jobbak az esélyei a teljesen egészséges életre. Addig is nagyon szigorúan figyelj az állapotodra!
2014. jún. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!