Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív terhességi teszt után...

Pozitív terhességi teszt után hogy mondtátok el szüleiteknek illetve párotoknak hogy terhes vagy? Fiatalabbak írjanak illetve hogy ki hány éves volt mikor teherbe esett?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 13:25
1 2
 1/13 anonim válasza:
16%
Én most vagyok 20 éves, és kb két hete derült ki, hogy terhes vagyok. Én is sokat agyaltam, de anyukám megérezte hogy hogy baj van, felhívott és rákérdezett. Nem így akartam elmondani neki, nagyon kiakadt, de nem szidott le. Inkább csak kétségbe esett. De azóta lelkiekben támogat (nem fogom megtartani a gyereket, nem is akarom meg ő sem engedné). Apukám elől meg együttesen titkoljuk, mert neki tényleg nem szabad megtudni.
2010. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
28 évesen estem teherbe, csak páromnak mondtam el, anyu kitalálta (hát igen az ösztönök) de elvetéltem sajnos ami nagyon megviselt. egy ilyen után bevallom rossz is olvasni, hogy valaki lemond a gyerekéről, dehát nem ismerlek. azért tisztában vagy az abortusz veszélyeivel? bár azt is kíméletesebb módszerekkel csinálják már mint 20 éve.
2010. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
jaj, bocs, ez az előzőnek szólt.
2010. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
úgy értem nem a kérdezőnek.
2010. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Az 1 babánál 16 voltam!Hát a szüleim nem nagyon örültek neki a párom meg háát..nem is tudom!Anyukámnak odaadtam az uh képet és ennyi!A párom meg már tutta,hogy miért megyek az orvoshoz!Aztán átbeszéltük a dolgot és megtartottuk amit egyáltalán nem bántunk meg!!Most már 6 éves!!Most így 23 évesen újból kisbabát várunk!Neki már mindenki nagyon örült!(az 1-nek is!!Csak hát még akkor nagyon fiatal voltam)16 hetes kismama
2010. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 13. 13:35
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak gratulálok!
2010. jan. 13. 13:36
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én, bár már 26 éves voltam, mikor teherbe estem, de mivel nem volt tervezett baba, ezért válaszolok én is.


Már sejtettük a párommal, hogy "valami van", de biztos csak a teszt után lett a dolog. Amikor megcsináltam a tesztet, bevittem a páromnak, és a kezébe nyomtam. :) Nem esett kétségbe, az pedig nem is volt kérdés, hogy megtartjuk-e. (Soha, soha nem hoznék olyan döntést, hogy megölessem a saját gyerekemet!)


Anyukám már sejtette a "jelek" alapján, ő vette a tesztet is. :)


Most 22 hónapos a kisfiam, és életem legcsodálatosabb, legszebb ajándéka ő. :)


Bármi történhetett volna, ha esetleg az apja nem vállalta volna fel, én akkor is megtartottam volna, és ugyanilyen szeretettel fogadtuk volna. Nem vet fel a pénz. Vannak gondok. De nem számít semmi, mindent megoldunk, őérte.

2010. jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
19 voltam,szemtelenül fiatal,Párom 22. Terveztük,mindenki várta/mondjuk nekünk saját házunk is van tehát a gyermek vállalásunk nem más pénztárcáját terhelte. 5 hetes terhességet állapított meg a doki,még azon a héten elmondtuk mindenkinek akivel csak találkoztunk. Ma már 15 hós a fiunk,mi meg 2 évvel idősebbek. Te meg szeretnéd tartani?
2010. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen estem teherbe, nem volt betervezve, először a párom nagyon megijedt, én is, el akartuk vetetni, ill. inkább csak ő, a szülőknek nem szóltunk (pedig akkor már 8 éve együtt voltunk, tehát nem friss kapcsolat volt, jegyben jártunk, mind2őnknek volt állása). Az utolsó pillanatban a 12. héten elmondtam anyukáméknak, akik meglepően jól fogadták a hírt, azt mondták, ha a párom nem akarja, majd ők segítenek felnevelni, el ne vetessem.


Szerencsére megtartottuk, összeházasodtunk, és azóta hihetetlenül boldogok vagyunk immár hármasban :)


Viszont, azt, hogy felmerült bennem a gondolat, hogy el akartam vetetni, a mai napig nem tudtam feldolgozni, pedig nem tettem meg. Rettegek attól, hgoy valami baja lesz, vagy elveszítem.


Abba bele se merek gondolni, mi lett volna, ha megteszem, így is borzasztóan érzem magam. Azt hiszem inkább csak a felelősségtől ijedtünk meg, mert amúgy minden adott volt egy kisbaba érkezéséhez. Visszagondolva, nagyon hülyék voltunk, hogy egyáltalán felmerült bennünk az abortusz.


De a lényeg, hogy megszületett, és mindennél jobban imádjuk!! :)

2010. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!