Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudod nem vagyok normális de...

Tudod nem vagyok normális de bűntudatom van minden nap az étkezés után. Pedig nagyon oda figyelek mit és mennyit. Mit tehetnék, hogy ne legyen bűntudatom?

Figyelt kérdés
tudom most a babám a fontos és nem is tervezek fogyozni,de így is csak napi 1szer eszem akkor is keveset estefelé meg délután gyümölcsöt szoktam enni. de akkor is büntudat gyötör. terhesség elött anorexiás voltam. most 33hetes pocakos vagyok 16kiló plusszal:(
2009. ápr. 20. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Próbálj meg beszélgetni valakivel, akár szakemberrel is erről. Hidd el, sokat segítene, ha folyton megerősíteneének abban hogy most igen, ennek van itt az ideje, és hogy így a leggyönyörűbb a női test.

Jó egészséget nektek!

2009. ápr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

szia!


Már ne haragudj meg , ezt te most büszkeségből vagy bánatból írod?:) A terhesség valóban más állapot. A baba a fontos, és ez az étkezésre is igaz. azzal nem teszel jót ha naponta csak egyszer (!!) eszel. Egyél kevesebbet , de többször. Ha pedig fontos tényleg a baba , terhesvitamint szedj legalább . Nem lehurrogni szeretnélek , csak pont a terhesség az az állapot , amikor kigömbölyödhetsz úgy szépen :)Na nem , mint egy óriás bálna , de ilyenkor ehetsz sütit , csokit , mert nem csak magadért eszed! Miért írom ezt? Mert vajúdás alatt is rengeteg zsírt fog égetni a szervezeted, szoptatás alatt is. Ezt valahogy így találta ki a természet. Ilyenkor pont felesleges aggódni a kilókon , és akkor ha még anorexiás is voltál, gondolom eleve negatív kilókkal indultál neki.... ejejejjj.


35 hetes km

2009. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Azt áruld el,miért nem kezeltetted ki magad mielőtt gyereket vállaltál?Hogy lehetsz ennyire felelőtlen?Nem fontos neked a gyereked?Ő miatta legyen lelkiismeret furdalásod ne az evés miatt.HP
2009. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is az a helyes étkezés, ha napi többször eszel keveset! Ezt próbáltad már? És amúgy meg olvastam egyik válaszodat egy kérdésnél, és azt írtad, hogy vizesedsz is. Így van? Mert akkor ugye nem az étkezéssel van baj. Mármint nem a kaja mennyiségével. Sótlanul és kevés fűszerrel étkezz. Póckold fel a lábad! Ezek jók a vizesedésre. De egyél rendesen, mert ha nem ezt teszed, azzal ártasz.

Ha anorexiás voltál, akkor vékony is voltál? Mert akkor meg elfér a plusz kiló! A víz pedig a szülés után hamar lemegy! Minden jót!

2009. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. a lehurrogós válaszadótól is inkább tanácsot vártam volna nem pedig elhord mindenféle felelőtlen embernek. a felét sem tudod miért kérdeztem ahogy a többi válaszadós em de ők legalább segíteni próbálnak és nem lehurrogni. tök egészséges babóm van és a vérképem is rendben semmi bajunk mert mint írtam odafigyelek mit és mennit.....gyümölcsöt is szoktam enni....azért köszönöm és NEM VAGYOK FELELŐTLEN!!!!!!!!!!!!!!!
2009. ápr. 20. 10:41
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Szia!Egyáltalán nem egészséges,hogy csak ennyit eszel.Ne legyen bűntudatod!Egyél napjában 5-6szor keveset,ami jólesik!Remélem azért valamilyen magzatvédő vitamint eszel?Mert a kisbaba fejlődéséhez szükséges!Neked is szükséged lesz rá,mert a szülés után nem tesz jót,ha legyengül a kismami szervezete!Mosz felejtsd el a bűntudatod és olvass,netezz,sétálj a friss levegőn.Nézegesd a babaholmikat,tervezgesd a leendő babaszobát!A problémáidat oszd meg a pároddal vagy valakivel,hogy ne gyötörjön a lelkiismeret!Vigyázz magadra!Jó egészséget nektek!
2009. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Pár hete mintha már írtál volna hasonló kérdést, akkor találkoztunk. Ezek szerint a probléma még mindig jelen van. Akkor is sokan azt írták, hogy fordulj szakemberhez, aki a lelki szorongásodat segít feloldani. Hidd el, nem kell magadra haragudnod azért, mert valamit jóízűen megeszel, csak nálad ez a reakció már zsigerből jön, az anorexiád maradványa. Bátorság, kérj segítséget, de ne itt, ahol mindenféle jöttmentek lehurrognak, mert csak a maradék önbecsülésedet ássák alá.

Ráadásul ha meglesz a babád, még romolhat (persze nem kívánom) az idegállapotod!


Üdv 26 hetes kismama

2009. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
10.34-es vagyok! Aki lepontozott az megírná miért is? Csak mert szeretném tudni, hogy mi az, amit rosszul írtam! Köszi!
2009. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szoptatni szeretned majd a kisbabadat?
2009. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
szia:)Megértem a problémádat,mert én is igy vagyk ezzel,pedig nem vagyok anorexiás csak világ életemben étkezési zavaraim voltak,hormonbeteg vagyok,gondolom ez okozta.A terhességgel nem mulott el,pedig nagyon boldog vagyok,hogy egyáltalán összejött a baba.Megprobálok nagyon egészségesen étkezni,de ez nem megy csak napi 1x,utána máris jön a lelkiismeretfurdalás,meg is látszik rajtam,30.hétnél 3,5kg-nál tartok.Szakemberhez fordulj,azok tudnak segiteni,megkönnyebbülés,ha legalább el tudod mondani valakinek,már azzal megoldodik az 50%-a :)
2009. ápr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!