Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sírok a fájdalomtól és közben...

Sírok a fájdalomtól és közben bűntudatom van a baba miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

25 hetes vagyok. Sajnos már 14 hetesen előjöttek az első zsibbadásos tünetek. ma már ott tartok hogy alig bírok reggel vagy hajnalban vécére menet talpra állni, mert fáj a talpam.

Zsibabdnak egyész nap az újjaim, fájnak, egészen a könyöktől lefelé mindkét kezem. Fájdalomcsillapítót kell szednem hogy aludni tudjak. reggel a szokásosnál 20 perccel hamarabb kell kellnem mert használhatatlanok a kezeim. nem megy a fogmosás, a főzés, a hajszárítás, és minden amihez az kell hogy akárcsak egy percig is fogjak. Nem tudok egy szendvicset csinálni a férjemnek amit elvinne a munkahelyre. Olykor még a reggeli vécézés utánni higiénia is problémát okoz. Ma reggel is sírógörcsöt kaptam mert egy nyakláncot nem tudtam feltenni. Hétfőn meg vacsorázni sem tudtam mert nem bírtam az evőeszközt megtartani. zokogok a fájdalomtól, pedig még 3 hónap áll előttem. És közben gyötör a bűntudat mert lényegében ez a babám miatt van pedig én nem akarom őt hibáztatni, hisz annyira várjuk őt. Ám elfog a kétség hogy hogyan fogok még 3 hónapot kibírni mikor már most így szenvedek. Még dolgozom, irodán számítógép előtt, a kollegák is sokat segítenek mert tollal írni nem tudok már. bár zsibabdnak az újjaim de napközben azért kicsit jobb. Sajnos anyagi okok miatt még legalább két hónapot jönnöm kellene.

Ma délben megyek idegorvoshoz, de nem sok jót várok ettől, hisz ha valami nyomja az ideget, azon változtattni nem lehet. A család vígasztal hogy ne hibáztassam magamat, nem tehetek róla, szóljak, segítenek. De bevallom mostanában úgy érzem, nem bírok ki még 3 hónapot. folyamatosan lent van a hangulatom, és ha még valami front is van, az iszonyat.

Hogyan "éljem túl" ezt a 3 hónapot? bár tudom megoldást ti sem tudtok, de jó volt leírni. Talán lesz aki azt írja ő is ugyanigy volt.

egyébként első babánkat várom és már nem vagyok fiatal sem. De hallottam hogy a baba megérzi ha rossz a hangulatom.S félek hogy ez a sok sírás úgy bosszulja meg magát hogy valami baja lesz a babámnak, magyarán: elveszi tőlem hogy megszünjön a fájdalmam.

Kérlek adjatok erőt....


köszönöm hogy elolvastatok.... :-(


2010. jún. 18. 08:18
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
túl sok vígasztalót nem tudok,de hidd el,nem biztos,hogy ez végig így fog maradni,hiszen a kisbabád bármelyik percben helyezkedhet másképp. próbáld meg "megbeszélni" vele,hogy segítsen neked őt boldogan,kínok nélkül várni.
2010. jún. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%

SZia!

Szegénykém, én ilyenről még nem is hallottam! Szerintem nagyon gyorsan menjél dokihoz, mert hogy ez nem rendes terhességi tünet az tuti. Gyorsan találtok valami megoldást, és meglátod életed legszebb következő három hónapja áll előtted. Fel a fejjel!



Azért ha lesz majd erőd, írd már meg a doki után mi volt a baj, mert erre nagyon kiváncsi vagyok, hogy ez mitől alakult ki nálad.

2010. jún. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Kibirod, most egy kicsit érzekenyebb lettél a kelleténél. Ne tudom, hogy mit tanácsoljak, hogy erőt adjak neked, hiszen ha zsibbadsz akkor, nagyon elfoglalni sem tudod magad. Mindenképp ne legyél hisztis a környezeteddel, és együtt megcsináljátok ezt a 3 hónapot!!!!
2010. jún. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez EGY NOrMÁLIS TERHESSÉGI TÜNET!!!!

:)))

Ugyanis csak annyiról van szó, hogy a baba nyom egy ideget a maminak.

2010. jún. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

köszönöm, jól esnek a szabak. azt mondja a nőgyógyászom hogy valami ideget nyomhat a baba, a gerinc. vagy deréknál vagy nyaknál. én hallottam ilyen tünetről, de csak 35-36 hét után....nem 14 hetes kórtól.

ma reggel munkába jövet többször is bocsánatot kértem a babámtól...

2010. jún. 18. 08:27
 6/46 anonim ***** válasza:
76%
Ne izgulj, mert más is zsibadt már 15 hetesen is..
2010. jún. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
....és ezek a mások mit tettek???? nekik is fájt mindkét karjuk egész nap és zsibabdt és még egy szelet kenyeret sem tudtak vágni hat hónaposan?
2010. jún. 18. 08:32
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Szia,sok mindent nem tudsz csinálni,nekem is ilyen volt a terhességem.Aztán nekem meg meg sem fordult a pici,ugy hogy császárosok voltunk.Nagyon sok gyümölcsöt egyél,magnéziumot,és Elevitet.Kávé,cola,töröld teljesen.

Probálj meg mozogni,ha elhagyod magad csak annál rosszabb.

Kivánok neked,sok eröt és jo egézsséget mind kettötöknek.

2010. jún. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen bűntudatod a babáddal szemben. Ő tudja, hogy te ugyanúgy szereted, hisz érte viseled ezt a fájdalmat már hetek óta, és ha kell, ki is tartasz végig, hidd el. Hát mi ez, ha nem szeretet? Az meg teljesen normális, hogy az ember a fájdalmat, főleg hosszú távon, nehezen viseli, ideges, rosszkedvű tőle.Kitartást kívánok neked!
2010. jún. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
86%

Egy biztos, hogy a babádnak ettől nem lesz baja. Attól sem, ha te sokat sírsz, szerintem ez az egész túl van misztifikálva.

Amiket leírtál az nem egészen természetes velejárója egy terhességnek (ez a mértékű zsibbadás szerintem túlmutat egy ideg elnyomásánál...), jó hogy mész vele idegorvoshoz (neurológus?), de egy nagyon alapos vérkép is kellene.

A táppénzt is megfontolnám a helyedben, ha rendesen be vagy jelentve, akkor nem sokkal fogsz kevesebbet kapni, mint fizetésed (én még szinte jobban is jártam, mert az adókat máshogy vonják). Nézz utána, ilyen állapotban nem a legjobb dolgozni.


Írj, légyszíves, hogy mi lett, mit mondott az orvos!

Kitartást, és remélem javul a helyzet!

2010. jún. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!