Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondjam el a férjemnek,...

Mikor mondjam el a férjemnek, hogy babánk lesz?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok, nem tervezett baba. A férjem nagymamája három hete elhunyt. Most nem tudom, hogy mikor tudnám elmondani a férjemnek, mert azt nem akarom, hogy akkor vegye észre amikor már pocakom van.. Bár lehet az lenne a legjobb. Nehéz helyzet, nagyon közel álltak egymáshoz a nagyival, és most borzasztóan szomorú :( Szóval azt se szeretném ha nem tudná meggyászolni, meg azt se, ha a gyerekünk születését egy ilyen szomorú eseményhez kötné
2014. aug. 17. 07:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal mondd el neki. Már akkor tudnia kellett volna, amikor számodra kiderült.
2014. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Igazatok van, ma elmondom neki.
2014. aug. 17. 08:58
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A második nálunk is "becsúszott". Terveztünk tesót, csak későbbre...

Azonnal elmondtam a páromnak. Eszembe se jutott halogatni, mert bár biztos voltam, hogy megtartjuk, azért ezt közösen kell "eldönteni"

Te mióta tudod?

2014. aug. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Mond el neki minél hamarabb,nem is értem,hogy eddig mért nem tetted, az hogy meghalt a nagymamája nem ok arra ,hogy eltitkold a babát,bár nem is értem,hogy hogy bírtad eddig magadban tartani.

Majd írj,hogy mit mondott a férjed!

2014. aug. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
32%
Hat nekem eselyes, hogy azert nem mondta el, mert csak a ferj részéről volt nem tervezett a gyerek es gondolta, ha eleg ideig húzza, mar esély se lesz az abortuszra.
2014. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értek azzal egyet, hogy még nem mondtad el neki, főleg hogy nem tervezett baba, viszont milyen érdekes a sors, és ezt pozitívumként kellene felfogni, sőt csodaként, hogy elveszíti egy nagyon szeretett rokonát de kap helyette egy újabb boldogságot.

Az isten nem csak elvesz, hanem ad is. (nem vagyok nagy hívő, de így szokták mondani)

Szerintem mond el neki most, vagy holnap, tálald óvatosan és gyengéden, hogy bár a nagymamát elvesztette de kaptok egy kis csodát.

Megírhatnád, hogy mi lett a vége, mit szólt hozzá, nagyon kíváncsi vagyok. :)

Minden jót és gratulálok a babához.

2014. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem, hogy lehet egy ilyen dolgot bármilyen okból titkolni? Én egyből mutattam vigyorogva a tesztet a férjemnek, abban a pillanatban, amint pozi lett, nem is bírtam volna egy napot se várni. Nem tervezett babánál ugyanez, mikor még nem akartunk gyereket, egyszer merült fel a gyanú, hogy talán terhes lehetek, azt is elmondtam neki, és együtt néztük meg a tesztet.

N26

2014. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt a helyzet. A párom édesapja 4 hónapja halt meg, amikor kiderült, hogy babánk lesz. Nálunk sem volt tervezve, de amint megtudtam rohantam a tesztel a kezemben hozzá. Nagyon boldog volt, pedig szörnyen megviselte az édesapja halála. Még az édesanyja is pityergett örömében, amikor neki is elmondtuk, pedig ő aztán rendesen maga alatt volt még mindig. Arról nem is beszélve, hogy az első szülési dátum pont a párom édesapja születésnapja volt...

Szerintem feleslegesen húzod az időt. A fájdalom amit érez a férjed, nem fog elmúlni hónapok múlva sem és szerintem még rosszul is esne neki, hogy kihagyod ebből a "dologból" ami igazán rá is tartozik.

2014. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Na elmondtad?
2014. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

ma 10:30-as: szerintem igen komoly szövegértelemze´si problémáid vannak.


A kérdezö férje nem akarja abortusztra küldeni, hanem csak símán gyászolja a nagymamáját, és a kérdezö a gyász miatt nem akarta elmondani neki a terhsséget.

Emiatt - mert gyászol - valakit sz*r férjnek nevezni igencsak szánalmas a részedröl.

2014. aug. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!