Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkaptam valami vírust a...

Elkaptam valami vírust a páromtól. Hányok és hasmenésem van. Terhes vagyok, árthat ez a babámnak?

Figyelt kérdés
10 hetes és 4 napos terhes vagyok. Semmi görcsös fájdalmat most nem érzek. Először a lakótársam kapta meg, majd a párom, most meg én. (3-an lakunk együtt) Kedd lehetett, mikor a lakótársam rosszul lett, és nála még mindig van valami kis baj a hasával. Nincs lázunk. Tegnapelőtt a párom lett hirtelen délután rosszul, estefelé. Egész éjjel hányt, és hasmenése volt. Csak a víz folyt ki belőle elől hátul (bocs, hogy így írom). Másnap ment dolgozni, teát és kekszet fogyasztott. Aztán mikor délután kettőkor mentünk hazafele a munkából, ő már rendben is volt. Nekem már akkor erős hányingerem volt, de azt hittem, hogy a terhesség miatt. Hazajöttünk és mivel fáradtak voltunk, csak egy egy tányér zacskóslevest ettünk, lefeküdtünk az ágyra, és néztünk egy filmet. Én órákik fetrengtem, mert nagyon erősen hányingerem volt, de nem tudtam hányni még. Aztán egyszercsak éreztem, hogy vécéznem kell, kirohantam, és ugyanaz lett velem is, mint a párommal. Délutántól kezdve hajnali 4 óráig folyamatosan jártam a vécére. Megpróbáltam pótolni a vizet, de mind kijött. Most nagyon lassan iszok egy bögre teát, kábé fél óránként egy kortyot, többet nem tudok. Már egy kekszet is sikerült legyürnöm, most a másodikat próbálgatom. Hányingerm van egy kicsi. Gyengének érzem magam. Szerintetek árthat a babámnak ez a vírus, vagy nem tudom mi? Valószínűleg a vécéről kaptam el, buta voltam, hogy nem fertőtlenítettem le, de most már azt csinálom magam előtt, meg után is.
2010. jan. 16. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp menj dokihoz, a kiszáradás veszélyes lehet a babára. Az viszont jó hír, hogy lázad nincs, remélem, hamarosan jobban leszel!
2010. jan. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez calici vírus, és ha továbbra is hánynál vagy hasmenős volnál irány a kórház.Pihenjél és ha tudsz valami leveskét enni, pótolnád vele a sót is. Vigyáz magadra, két éve ugyanez volt velem azt hittem belepusztulok. Egy éjszaka 4 kilót fogytam hányás, hasmenéstől.
2010. jan. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rettentő gyors válaszokat. Utána néztem gyorsan ennek a calici vírusnak, valószínű tényleg az lehet a bajunk. Remélem én is megúszom egy éjszakával, mint a párom. Már csak az érdekelne, hogy véletlenül visszafelé el lehet e kapni. Úgy értem a lakótársam úgy néz ki, most már kimászik belőle, de visszakaphatja e tőlem? Remélem nem. Folyamatosan fertőtlenítem a vécét, és még jó, hogy szájra puszit azóta nem adtunk egymásnak a párommal, mert azt írja, hogy szájból szájba is terjedhet. Pihenek, és megpróbálok majd valami levest enni ebédre. Köszönöm szépen nektek, kicsit megnyugodtam.
2010. jan. 16. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem lesz baj, de azért mutatsd meg magadat egy orvosnak!

Az ilyen bélölő dolgokra nagyon jó a Normaflore, szerintem vegyél min. egy 10-es kiszerelést, és 5-6 nap alatt idd meg, hidd el, nagyon jót tesz!

20 hetes km

2010. jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ma már remélem kijelenthetem, kutya bajom, lement a betegség. Ettem főttkrumplit anyósom tanácsára, de mikor este se akart múlni a hányinger, bevettem egy kiskanál szódabikarbónát egy pohár vízzel a párom javaslatára. Ma reggel farkas éhesen ébredtem, bevágtam egy nutis kenyeret, egyelőre semmi:D

Köszönöm szépen mindenkinek a bíztató válaszokat mégegyszer. Csak azért írtam le a fejleményeket, mert azt vettem észre, hogy sokszor feltesz itt valaki valamilyen kérdést, és nem írja le a fejleményeket, pedig én sokszor arra is kíváncsi lennék, hogy most akkor bevált a dolog, vagy se:D

Szép napot!

2010. jan. 17. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!