Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama aki valamily...

Van olyan kismama aki valamilyen gyógyszert szedett a terhessége alatt mert nemtudta hogy terhes? Az első 6-7hétre gondolok!

Figyelt kérdés
Én sajnos 7szem cataflamot szedtem kb 6-7hetesen,mivel a körzeti dokim azt mondta hogy vmi vírusos fertőzés...közbe meg kiderült hogy semmi vírus,csak éppen babát várok...!Van aki ezt a gyógyszert szedte?Nagyon félek,nehogy valami baja legyen a babának ettől...:(
2010. jan. 16. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Vírusfertőzésre Cataflamot, az erős fájdalomcsillapító. Ne izgulj nem lesz semmi baj. Én Sumetrolimot szedtem mert meg voltam fázva, és teljesen egészséges babát szültem.
2010. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első pár hétben nincs közvetlen kapcsolat az anya és a baba között. Ha mégis átjut a babához a hatóanyag, akkor a mindent vagy semmit elv érvényesül. Vagyis ha beteg, elvetélsz vagy elhal az embrió, ha meg nem történik semmi, nagy valószínűséggel teljesen egészséges a pici. Én is szedtem gyógyszereket, többfélét is és engem a dokim ezzel nyugtatott meg. Igaza volt, a kislányom mkk egészséges!
2010. jan. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
pont ugyan ez volt velem is cataflamot szedtem kb 1 hétig ebben az időben mert azt hittem hogy meg fog jönni nagyon görcsöltem de aztán kiderült hogy baba van a dologban.Semmi baja nem lett teljesen egészséges lett.Én is féltem mert akkor utánna mondta az egyik ismerős hogy vetélést is okozhatott volna a gyógyszer,de ez a baba nagyon akart minket.Ne izgulj semmi baja nem lesz.
2010. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmi baj nem lesz mert ilyenkor még nem jut át a babába.

2010. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Cataflan-tól nem lesz semmi baj :)

Én is kaptam gyógyszert, más miatt, hüvelygombám volt. 10 kúpot és szájon át egy elég erős gyógyszert(nevét nem tudom már), ez utóbbi kifejezetten tiltott terhesség alatt. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok nagyon izgultam, hogy nem érte-e károsodás amiatt a gyógyszer miatt. De a doki megnyugtatott, hogy ilyenkor nem történhet károsodás. Ilyenkor a következmény az, hogy esetleg elmehet a gyerek, de mivel nem ment el, már nem is fog amiatt a gyógyszer miatt, úgyhogy ne aggódjak. Te se aggódj, nem lesz bajotok :) Boldog babavárást!

2010. jan. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jajj köszönöm nektek,remélem tényleg semmi baja nemlesz..,mert kérdeztem hogy mikor derül ki vagy hogy van e valami baja a babának,és az erre az orvosom azt mondta(aki már nem az orvosom)hogy majd szülés után kiderül hogy van e valami baja..(azóta tiszta ideg vagyok)na mondom kössz szépen,hogylehet ilyet mondani..,a sírógörcs kerülgetett,és genetikus is egybe,de akkor voltam utoljára nála,azóta máshoz járok..!
2010. jan. 19. 12:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól tetted. Ijesztgetik itt a kismamákat, miközben az összes (kb 3000) féle gyógyszer közül csak 41 okoz magzati fejlődési rendellenességet.


Ne aggódj, én Paracetamolt szedtem, mert lázam volt az elején, de a láztól jobban féltem, mint a gyógyszertől. Semmi bajom, és a babámnak sincs.

2010. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!