Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség Németországban,...

Terhesség Németországban, nyelvtudás 0 ilyenkor mi a teendő? Többi lent

Figyelt kérdés

Hogy működik a terhesség, orvosi ellátás, szülés és mindez úgy hogy nem beszélek németül?!

Tapasztalt kismamák németországban, ti hogy boldogultatok???



2014. aug. 26. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem laktam sose Németországban, de gondolom jó ötlet, ha egy magyar orvost keresel :) Vagy szerezz valakit magad mellé, aki elkísér orvoshoz (és jól beszél németül)
2014. aug. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

van betegbiztosításod nemcsak sürgősségi esetekre?

anélkül sehogy.

2014. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
meg tolmács nélkül sem fog.
2014. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
igen van betegbiztositásom, majdnem 2 éve dolgozok kint
2014. aug. 27. 07:47
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Micsoda???? 2 éve kinn élsz és egyáltalán nem beszélsz németül? Nem is értem, ez hogy lehetséges. Nem vágysz a fejlődésre?

De visszatérve a kérdéshez, amit az előttem levők javasoltak. Anélkül kínkeserves lesz.

2014. aug. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%

Utolsó, el ne ájulj már. Miért kell nekiesni valakinek azért, mert 2 év alatt nem tanulta meg a nyelvet? Lehet, hogy egyszerűen nincs jó nyelvérzéke, amiről nem tehet, nem ragad rá a nyelv vagy lehet, hogy olyan közegben dolgozik, ahol magyarokkal van körülvéve, azt hallja egész nap, nem a németet. Sok olyan embert ismerek, aki már évtizedek óta kint él és egy szót sem tud németül, sőt, hogy továbbmenjek, vannak, akik kint születtek és mégsem beszélik a németet. Erről ennyit.

Kérdező, én is Németországban élek ( sajnos ), itt lettem terhes a kisebbik fiammal. Mi kerestünk a közelben magyar nőgyógyászt és hozzá jártam terhesgondozásra. Sajnos olyan kórház viszont nincs a közelünkben, ahol lenne magyar orvos, úgyhogy kénytelen voltam enélkül szülni. Itt egyébként nincs az a rendszer, ami otthon, hogy választasz szülészt magadnak, itt úgy működik, hogy terhesgondozásra más orvoshoz jársz mint akinél majd szülsz. Szülni annál szülsz, aki épp akkor bent lesz a szülészeten. Hát, meg kell, hogy mondjam, nagyon nehéz volt nyelvtudás nélkül boldogulni. Még a szülés az nem volt gond, mert a férjem bent volt végig és ő elég jól beszél németül. Viszont utána az a pár nap, amit ott kell tölteni a babával, az nagyon keserves volt, biztos, hogy még egyszer nem csinálnám végig. Egyedül voltam a szobában a babával, a csecsemős nővérek kivétel nélkül mind bunkók voltak, eleve lenéztek, mert magyar vagyok, semmi hajlandóságot nem mutattak, hogy próbáljanak segíteni, hogy azért valahogy megértsük egymást, pedig próbálkoztam az angollal, inkább letagadták, hogy tudnak angolul, az utolsó nap, már hazajövetel előtt nem sokkal szólta el magát az egyik, hogy tud angolul. Nem segítettek semmiben, akkor jöttek be, ha csengettem, hogy a babának ennie kellene ( tápszeres volt az elejétől egészségügyi okok miatt ), amúgy rám se bagóztak. Amikor volt az orvosi vizsgálata a babáknak, akkor is minden kismamát elém engedtek, nekem meg mondták, hogy majd a végén kerülök sorra, pedig én voltam a második a sorban. Utolsó nap meg az volt, hogy megváltozott a reggeliztetés, mivel előtte pont hétvége volt és hétvégén behozzák a szobába a reggelit, hétköznap viszont ki kell menni egy közös étkezőbe, csak ezt velem elfelejtették közölni, én meg vártam a szobámban, hogy mikor hozzák már, mert gyógyszert is kellett volna bevennem evés után, aztán mikor már gyanús volt, hogy csak nem hozzák, kimentem, rákérdeztem, hogy mi van a reggelivel, és akkor kinyögték, hogy hétköznap már más a rendszer, nekem kell kimennem a közös étkezőbe. Szóval, lényeg, hogy nagyon nehéz volt egyedül boldogulni, csak pár szót tudtam, abból a kevésből próbáltam magam megértetni, meg mutogatással, de ilyen hozzáállással, amit tőlük kaptam, nem volt egyszerű. Alig vártam, hogy kikerüljek onnan, lelkileg nagyon megtört az a pár nap.

2014. aug. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

De igenis elájulok, mert 2 év alatt egy alap szintre kutya kötelessége lett volna eljutni. Nem a németektől kell elvárni, hogy megtanuljanak magyarul. És nem ők a bunkók, amiért nem angolul akarnak beszélgetni. Nyilván Magyarországon is a nővérek pl. magyarul fognak mindenkivel beszélni, semmi szükségük arra, hogy egy harmadik nyelven szerencsétlenkedjenek.

Írom mindezt úgy, hogy én is Németországban élek, igaz én német nyelvtanár végzettséggel, meg a férjem is, amit ugye nem utánunk hajigáltak, hanem tanultunk érte, és mióta kinn vagyunk továbbra is az a célunk, hogy minél jobban beszéljünk németül. Nem a magyarokkal bandázunk. Érdekes, nekem kivétel nélkül jó tapasztalatom van, mindenhol kedvesek velünk, akármilyen hivatalban vagyunk, vagy orvosnál. Hidd el, nem azért bunkók veletek, mert magyarok vagytok, hanem mert nem vagytok arra az alap dologra hajlandóak, hogy az országukban a saját nyelvükön beszéljetek velük. Van rengetek nyelvtanfolyam, tessék elmenni egyre.

2014. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Vookie válasza:
90%
Én is húsz éve itt élek, mind a három gyermekem itt született és sosem volt okom panaszra. Abban viszont egyet értek az előttem szólóval, hogy muszáj lesz megtanulnod legalább az alapokat, ha csak a szavakat és szakkifejezéseket is. Nem olyan sok az! Amikor a lányommal 19 éve terhes voltam, még én sem tudtam mindent németül, de egy kis jóakarattal mindig megértettük egymást, dokik és nővérek segítőkészek voltak. Volt 1-2 rossz tapasztalatom is, de a jók hatalmas többségben vannak. Ne félj, csak gyakorold a németet, nézegess német! Kisbabás-várandós oldalakat, aztán akkor majd rádragadnak a használatos kifejezések :)
2014. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

anno úgy tudom, 1 szavazaton múlt az, hogy nem a német lett a világnyelv, hanem az angol

a németeknek zokon is esik ha valaki az angollal próbálkozik (persze vannak kivételek, meg ez mellett ők is tanulnak angolul stb)de alapvetően olyan, mintha a "konkurenciájuk"lenne.

2014. aug. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
5%
7-es válaszoló, akkor örülj neki, hogy neked olyan jó itt, hogy ti jól érzitek magatokat és, hogy mindenhol kedvesek veletek, nekem viszont pont az ellenkezője a véleményem. Én egyszerűen utálok itt lenni, mi azért dolgozunk, arra gyűjtünk, hogy legalább az egyik hitelünket kifizessük egyben és, hogy végre haza tudjunk innen költözni, már alig várom. Ha tehettem volna, már tegnap haza mentem volna. De sajnos hátra van még pár hónap. Én azért a szülés óta már valamennyire szedtem magamra németből, ha nehezen is, de nagyjából megértetem magam és megértem, amit nekem mondanak, mégis ugyanazt tapasztalom, hogy igenis bunkón viselkednek, csak azért, mert nem vagyunk németek. A nagyobbik fiamat anno kiutálták az oviból, az óvónők negatív értelemben kivételeztek vele, pedig egy kisgyerek hol tehet arról, hogy még nem beszél németül ( akkor jöttünk ki, azóta már szinte folyékonyan beszél )? Amikor meg még az elején tart az ember, és nem megy még annyira a nyelv, akkor még jó, hogy próbálkozik az angollal, hogy valahogy megértesse magát, nem tudom, ez miért bűn, a németek meg igenis bunkók, hogy ennyire nem képesek, hogy megszólaljanak angolul, ha egyszer tudnának. Egy szó mint száz, utálom az egészet úgy, ahogy van.
2014. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!