Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második babával hogy indult a...

Második babával hogy indult a szülésetek és mennyi ideig ( vajúdás+szülés) tartott? Hogyan oldottátok meg a nagyobbik gyerek hirtelen felügyeletét?

Figyelt kérdés
38hetes vagyok. A nagyobbik 2,5 éves, férjem kora reggeltöl késő estig dolozik, minimum 30-40 percre. Mindkét nagyszülőpáros dolgozik, ráadásul több mint egy órára az otthonunktól. Szomszédokkal nincs kapcsolatunk ( vidék). Még semmi jele a kicsi érkezésének, de elöre félek mit tegyek ha "beindul". A kórház innen fél óra. Mit tudtok tanácsolni? Tapasztalatok?
2014. aug. 26. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Valamelyik nagymama próbáljon szabadságra menni, hogy a nagyot el tudjátok vinni hozzá 2-3 napra!Vagy ő menjen hozzátok.
2014. aug. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
esetleg családi szoba...?
2014. aug. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk bőven volt idő,hajnalban kezdtem vajúdni,délelőtt szóltam anyuéknak,hogy jöhetnének,ha ráérnek(1,5 órányira laknak)ideértek,még (úgy,hogy nem siettek)kora este azonban hirtelen közbejött valami,nem tudtak maradni,ezután megkérdeztük anyósékat,hogy tudnak-e jönni(2,5 órányira laknak)Ők is ideértek,még beszélgettünk kicsit,aztán olyan este 11 körül bementünk a kórházba,5-re lett meg a baba..

Nekünk mondjuk a szomszéd volt a "b+terv",ha hirtelen indul a dolog.De szerintem ha mentőt hívsz,és mondod,hogy ott a kicsi,akkor beviszik veled,és ő megy a gyermekosztályra,míg apuka oda nem ér.

2014. aug. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam így volt: Reggel magzatvíz vizsgálat, plusz nst, 40+2 napra szültem. Mondta a doki, h maradjak bent, mert bő 2 ujjnyira nyitva vagyok. Nem maradtam, így voltam 26 héttől, fájásom nem volt. Elmentem anyumékhoz, ott már éreztem, keményedek. Ebéd után elmentünk Lidl be vásárolni, na az már rossz volt, sokat keményedtem. Fél 3-kor indultam haza kocsival, kis falu, kb 30 perc . kocsival. Közben néztem az órát, 3 percenként keményedések.A fiammal egész éjjel 3 perces fájásaim voltak, még mindig nem gondoltam....Aztán hirtelen félúton 3 perces fájások, gyors telefon mindenkinek, barátnőmnek, h szerintem nem tudom elhozni a kislányát az oviból, anyósnak, h menjen a fiamért, páromnak, h irány haza, mert szülünk. Neki kb 1 óra volt az út a munkahelyéről. Végülis nem vártam meg, amíg hazaér, mert anyósom parázott,h megszülök otthon. Rohangált a lakásban fel-alá, h hívjam már a mentőket.. :D Végülis du 4-re ért be velem a mentő a kórházba, a párom 4 óra 5 perckor, és 17: 50- kor megszületett a lányom. :) Így utólag nagyin vicces visszagondolni rá. Biztos nálatok is kialakul majd. :)
2014. aug. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én eleve úgy választottam kórházat, hogy a szüleimhez legyen közel. 38. héten odaköltöztem a nagyobbal. Szülés előtt két nappal kezdődtek a meziszerű rendszertelen görcsök. Szülés napjának délelőttjén voltam orvosnál, azt mondta, minden rendben. Mondtam férjemnek, jó lenne, ha ott aludna aznap, mert érzem, hogy lehet lesz valami. Mivel továbbra is folyamatos menziszerű görcseim voltak, nem tudtam aludni, késő este nekiálltam szendvicset készíteni a páromnak másnapra. Közben észrevettem, hogy a fájások még mindig rendszertelenek, de egyre erősebbek. 20 percre volt a kórház, fél 2 után értünk be, 2.22-kor lett meg, 10 nappal a kiírt időpont előtt. Ha nagyon hirtelen indul be a szülésed, akkor még mindig megteheted, hogy kihívod a mentőt, és bevisznek a nagyobbik gyerekkel együtt, a férjed meg odamegy rögtön a kórházba.
2014. aug. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Betöltött 40. héten befektettek, anya pedig szabit vett ki, elvitte a nagyobb gyereket, és nála volt, amíg ki nem jöttünk az öcsivel a kórházból, így nálam nem volt ilyen gond. (betöltött 41. héten szültem.) De előtte sem aggódtam, mert "lassan" szülős típus vagyok - jó sokáig tudok vajúdni, így lett volna idő anyut riadóztatni - 2 órányira lakott tőlünk.
2014. aug. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Vajon a mentö a kisgyereket is bevinné velem? Ha elkezdek fàjásokat érezni, akármilyen rendszertelen, tutira bemegyek azonnal a kórhàzba.
2014. aug. 27. 15:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 39. héten indult a szülés, úgy, hogy egész nap fokozatosan, lassan erősödtek az összehúzódások, már reggel bementem az orvoshoz. Azt mondta még nincs semmi nyoma, hazamentem, de tudtam, hogy lassan érkezik a pici. Éjszaka már biztos voltam benne, barátnőmmel volt lebeszélve, hogy addig átugrik, vigyáz a kisfiamra. Éjfél után mentünk be, papírmunka, zuhanyzás, és szó szerint beindult a szülés ahogy a szülőszobába érkeztem. Onnan számolva a szülés összesen kb negyed óra volt, nagyon gyorsan érkezett. Sokkal intezívebb volt, mint az első szülés, de sokkal rövidebb is, talán azért is, mert ilyenkor már azért jobban értjük, mit mond a testünk...

Igen, ha érzed, rögtön indulj. Kórházban nem tudom hogyan tudnának vigyázni a tesóra, ha a mentő elvinné veled. Lehet, hogy valakit (nagyszülő,barátnő) a kórházba kellene akkor rendelni, hogy ott vegye át a nagyobbik gyermeket?

2014. szept. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!