Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor és hogyan mondtátok...

Ti mikor és hogyan mondtátok el a főnökötöknek, hogy kismamák vagytok? Hogyan reagált rá?

Figyelt kérdés

2014. aug. 29. 07:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyèm õrjöngött. :-) Nem tõlem tudta meg, hanem a háziorvosom asszisztensètõl, ami kicsit durva, mikor rákérdeztem a titoktartàsra, akkor azt mondta, h nem gondolta, h Ez titok. Azèrt nem csináltam belõle botrànyt, mert van 2 ève volt a nyugdíjig. Azèrt elmagyaràztam a véleményem.
2014. aug. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
A munkában kellett könnyítést kérnem, így 4 hetesen, ahogy megtudtam, el kellett mondanom neki. Leült, meredten nézett maga elé és gratulált. Nem volt őszinte a mosolya. :) Gondolom már azon pörgött az agya, hogy kit vesz fel majd helyettem, amúgy meg úgy csinált, mintha az érzelmi oldala is érdekelné. :) Amúgy férfi.
2014. aug. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb a 8. Heten. Gratulalt, ennyi. Nagy ceg, nagyon jogkoveto magatartassal, igy nem volt semmi rendkivuli benne. Csak az emeleten harom kasik terhes kollegano volt.
2014. aug. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gáz volt. Akkor a főnököm már 7 éve sikertelenül próbálkozott. Ráadásul szinte egyszerre estünk teherbe egy másik munkatársammal. EGyszerre mondtuk meg. Nekem nagyon rossz érzés volt az, hogy ő mit érzehet, de amikor elkezdtük neki mondani, hogy mi a helyzet, hogy rákérdezett: Terhesek vagytok? Aztán mondtuk hogy igen. Látszólag nem hatotta meg, rögtön leküldött minket a HR-re, hogy segítsünk megírni az álláshirdetést a helyünkre. Utólag azt mondta, akkor ott feladta, hogy neki lehet gyereke. 3 hónap múlva neki is összejött. :-))
2014. aug. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
A betöltött 12.hét után amikor tudtam hogy minden rendben van és hogy a terhesség remélhetőleg megmarad.A főnököm tudomásul vette, gratulált.Mondts hogy tesz majd be egy gyerekágyat a szalonba.De persze ez csak vicc volt.
2014. aug. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a főnököm (aki egyben a cégtulajdonos is) tudta, hogy babát szeretnénk, mert lombikra készültünk. Fel is készítettem, hogy ne aggódjon, mert ez eltarthat akár 1-2 évig is. Aztán legnagyobb meglepetésemre spontán sikerült. :)

Azonnal szóltam neki, amint pozitív lett a teszt, mert olyan a munkaköröm.

Nagyon rendes volt, velem együtt örült. A mai napig is nagyon kedves velem, mikor megyek be a táppénzes papírral.

Szerencsés vagyok ilyen szempontból, mert remek ember, és mindig azt nézi, hogy az alkalmazottjainak a lehető legjobb legyen.

Még valami. Az egyik kolléganőm szintén lombikot tervezett, ős is mondta, hogy évekig elhúzódhat. Most ős is pozitívat tesztelt. :) Biztos örülni fog neki is, csak egyszerre sok 2 embert is keresni.

2014. aug. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az én főnököm is férfi. Fizikai munkát végzek, az orvosom táppénzt javasol. Már előre félek a főnök reakciójától.
2014. aug. 29. 08:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
12. hetesen a karácsonyi bulin, félrehívtam a főnököt elmondtam neki, majd utána a kollégáknak is. Velem együtt örültek, és mondta a főnök, hogy mihamarabb vár vissza.
2014. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
12. hét után. Örül neki, 10 év dolgoztunk már együtt. Sőt, még ő mondta ki helyettem, hogy akkor ez hosszabb távollét lesz, mert ugye lesz második is. Lett :) 3 gyerekes apuka.
2014. aug. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
12. heti uh után mondtam meg. Alig több mint egy éve voltam a cégnél, féltem a reakciotol, mert tudtam, hogy nagyon számítanak rám hosszútávon és szép karrierre számíthatok. Nagyon rendes volt, gratulált, tényleg velünk örült, de megkérdezte, hogy mennyit szeretnék itthon lenni. Megkönnyebbült, amikor megmondtam, hogy csak fél évet szeretnék itthon lenni. Akkor meg azért aggódott, hogy nem lesz-e kevés. A terhesség alatt is támogattak (nem kellett engedélyt kérném, ha vizsgálatra kellett mennem, kaptam fizu emelést, használhattam a céges autót, dolgozhattam a közelebbi telepen, stb) és tárt karokkal vártakuvissza.
2014. aug. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!